Ryokanid (traditsioonilised majutuskohad vanas stiilis) Jaapanis

Kas kellegil on jagada kogemusi Jaapanis Kyotos Ryokan'itega? Mis on traditsioonilised majutuskohad vanas stiilis. Hetkel on bookitud lennupiletid 2020 märtsi teine pool peale 20.ndat ja kuni 4. aprill. Hetkeks (5. juuni) on põhimõtteliselt bookitud absoluudselt kõik Ryokanid igal pool. Isegi linnast väljas. Ei saa isegi 1 inimese tuba mitte kuskil. Kusjuures ei ole kinni mitte ainult märts-aprill. Vaid ka täiesti suvaliselt valitud kuudel-päevadel, olgu augustis, septembris, jaanuaris jne jne. Tundub et Ryokanid on täiesti kättesaamatud, aga üllataval kombel ei näe mitte kusagil google'is ühtki hoiatust selle eest, et bookige sinna 2 aastat ette majutus vms. Hakkab tunduma, et tavainimene ei saagi neis ööbida - ainult reisigrupid. Kuna need vast bookivad kõik ette ära ja kuna konkurents on, siis saavad ka kogu maailmast vaid üksikud firmad kohad omale, arvestades kui vähe neid on.

Kas keegi oskab kinnitada või ümber lükata seda?
Või peaks bookimine ehk käima hoopis nii, et saadan mitte booking või agoda kaudu, vaid Ryokani enda kodulehe kaudu broneeringu küsimuse? Muidu meil grupis 5 täiskasvanut ja 2 last. 2 toalist oleks vaja kasvõi 1-2 ööd oleks äge. Ülejäänud ööd võivad hotellides olla.

Väga vähesed hotellid on minu teada broneeritavad varem, kui 6 kuud ette.
Ryokanide puhul võib see piir olla isegi 3 kuud.
Ma arvan, et proovi uuesti augustis-septembris-oktoobris.

Jah, nagu ka näiteks Jaapani siselendude piletid tulevad müüki mingid loetud kuud (ei mäleta täpset arvu, 3 ilmselt?) enne lendu.
Ryokanid on väikesed, neil pole vaja mingeid aasta aega varem broneerivaid turiste, kes avastavad kunagi, et elu on korrektiive teinud plaanidesse. 3 kuud ette peaks olema tüüpiline, kuigi rahvusvahelised saidid nagu Booking võivad nõuda 180 päeva.
Sakura aeg on küll erand, soovitaks küsida, millal nad hakkavad bronne võtma, aga september-november tuleks bukkida igaks juhuks, ehkki täpsemad sakura ennustused tulevad jaanuaris alles.
Ehk siis - kui parimaid ryokane ei saa sügisel, tasub bukkida mingi tasuta tühistamisega hädavariant Bookingu vms saidi kaudu (või Agoda, kuigi seal "tasuta" tühistamine Jaapani puhul maksab vist ca 25 eurot umbes, uuri tingimusi - aga kuna korralikud ryokanid võivad olla 300-800 eurot öö, siis see on peenraha). Aga samas jälgida edasi, kas veel äkki jaanuaris-veebruaris avatakse bronnimiseks mõni koht.

Nii palju tõesti ette broneerida ei proovinud.

Aga muidu Jaapani majutuste jaoks on sait:
https://www.japanican.com/

No see on sellisel juhul ikka paras gambling ju... Põhimõteliselt jätta omal Kyotos igaks juhuks 1.2 ööd enne reisi "tühjaks", st mitte hotellidega kaetult, et ehk leiab sinna mõne ryokani. Tundub veider... Sest suure tõenäosusega on praegu kuvatavad hinnad ryokanitel muutuvad ja need liiguvad ajaga üles. Ka odavaimad ryokanid on suure tõenäosusega tunduvalt kallimad, kui korralikud odavamapoolsed hotellid. Mina nt sain jube Kyotos omale öödeks hotellid ja 70 Euri ööbimise hinnaga ruumi kohta, st nägu 70 Euri. Selle rahaga ryokanit ei saa, mitte mingi valemiga. Ryokan on tore proovida, aga kui ei õnnestu, pole ka väga hullu, kui sul on muidu väga sarnane hotell ryokanile, üdini jaapani stiilis ja veel koos siseaiaga. Ma õnneks just ühe sellise leidsin :)