Saaremaa talvel

Plaanis on teha talvine puhkus Saaremaal - soovitage, mida talvel seal üldse teha?

Kõike. Talvel võiks eksootikat lisada Abruka külastus mööda jääteed, uisutamine või suusatamine. Panga pank ja süvasadam on hoopis teise ilmega. Saunamõnusid on parem nautida, saades ennast lumme või jääauku kasta. Koduõlu ja suveniirid on ka talvel sama ahvatlevad, tuledes Angla tuulikud ka.
Paremate soovituste saamiseks - mida sa seal suvel teeksid? Kas Saaremaa on vaid Kuressaare, kas liigud autoga või oled jalamees, täiskasvanud või on ka lapsi.
Talv on ka väga suhteline, jõulueelne ja -aegne erineb mõnevõrra jaanuarist.

Saaremaa on parim koht vene kirikute külastamiseks. Mitte kuskil Eestis ei helgi nende kullatud kuplid kaunimalt kui seal. Ja neid on palju -- kui Pöide ja Valjala keskaegsed eesti kirikud on kokku kukkumas, siis vene kirikud (Tornimäe, Reomäe, Hellamaa jt) on hästi hoitud ja korras. Boonus on seegi, et Saaremaa vene kirikutes võetakse sind vastu eesti keeles. Eksootika. Proovige järele.

Pöide kirik on ju ammu varemeis, viimasel ajal on just konserveeritud seda ja Valjala kokku kukkumas?
Teemaalgajata võiks kirjutada, mis talle üldse huvi pakub, muidu tuleb soovitusi, mis ei pruugi huvi pakkuda.
Enamus talvel ilmselt külastab Kuressaares spaasi.
Suusa ja jääsõitudega on pigem loto, on aastaid, kus lumi eriti ei püsi: eelmine aasta oli jaanipäeval ja jõululaupäeval temperatuur sama:)

Saaremaal on palju veekeskuseid, näiteks GoSpa on minu lemmik, aga Rüütlis on mõnus lastebassein ja üks liutoru, Johan Spa-s saab katuse terrassil vees sulistada jne. Lisaks muidugi Kuressaare loss ja park. Kui oled kunstihuviline, saad ette võtta kunstinäitused (Raegalerii, Kultuurikeskuse suur saal, Anne Kunstikooli ruumid jne). Oktoobri lõpuni on avatud veel Vallikivi seikluspark. Söögikohtadest soovitaks Castellot ja Vanalinna Kohvikut. Tore alternatiivne viis lahedate kohtade avastamiseks on tõmmata endale Geocachingu app ja kogu perega üks tore aardejaht maha pidada.