Sandberg Reisidega Nepaalis

Sandberg Reisidega reisides soovitan hoolikalt kontrollida grupijuhi tausta kui ei soovi saada ebameeldivaid kogemusi.Käisin nendega Himaalajas ja pisut ka mujal Nepaalis.Reisijuhiks oli Raul Sankovski.Mägimatkajana on ta tõepoolest tasemel,aga muus osas,kõik ,mis puudutab organiseerimist,valitseb tema puhul täielik kaos.Tal lihtsalt puudub igasugune huvi muude asjadega tegelda-mida ta ka ise tunnistas.Rahaasjad on tema puhul täiesti segamini-küsitakse vaid söögiks raha mis läheb kõik nn.ühiskatlasse,sõltumata sellest,kes mida ja kui palju sööb-nii on tema jaoks lihtsam. Ainus,mida ta tõsiselt tahab organiseerida,on igaõhtused joomingud,andmata endale aru,et ta on siiski tööreisil,mitte pidutsemas. Samuti puudub tal soov võtta gruppi ühtse tervikuna,on vaid soov kogu aeg edasi tormata nii kui oleks spordivõistlusel. Antud grupijuhil on ka varem olnud probleeme reisi organiseerimisega, mis näitab ,et ei soovita vigadest õppida.

Annaks ka omapoolse nägemuse tollest Nepaali matkast. Matka lõpus oli tunne, et reisil käis 2 gruppi – üks grupp (19 in) jäi reisiga rahule ja teisele (1 in) ei meeldinud viimastel päevadel mitte miski. Näiteks see, et maailma ühe vaesema riigi viletsatel teedel pidi matkapiirkonnast pealinna tagasisõidul mitu tundi hüplema väsinud amortidega bussis oli tema arvates reisikorraldaja süü. Ning kui inimene teatab uhkusega, et ta on aastate jooksul mitmeid reisifirmasid Tarbijakaitsesse andnud, siis ilmselt ka see näitab midagi.

Söögist ja ’joomingutest’ rääkides. Kes on grupimatkadel käinud (mitte segi ajada turismireisidega), need teavad, et söömine ja raha kogumine matkapäevadel käivadki enamasti ühest katlast. Ning kui inimene ise on täiskarsklane, siis mõnele neist tundub ka 1-2 õllet õhtusöögi kõrvale joominguna.

Raul

4
0

Asi on siiski grupi juhis, mitte reise korraldavas firmas. Ise käisin ka Sandberg Reisidega matkal, eelmisel aasta juuli teisel poolel Islandil. Karja juhiks oli Eveli Habakuk ja kõik, kes seltskonnas olid, jäid suurepärase reisiga rahule. Kõik, mis oli planeeritud, ka toimus. Ning toimus tõrgeteta, vaatamata kohati päris hullule ilmale. Nii et pole vaja siiski kutsuda üles boikoteerima Sandberg Reise, et selle läbi elada välja oma pettumist reisis.

2
0

Ma kuulen esimest korda, et grupijuht ei ole firmaga seotud:D Sandbergi kohta ei oska öelda, aga grupijuht on firma nägu ja esindaja.

2
0

Olen Sandbergiga käinud neljal retkel: 2xNepalis, Baikali ääres ja Gruusias. Reisijuhiks olnud Kaarel (va. Gruusia). Kõike on olnud parasjagu ja asjad on kenasti sujunud. Eriti meeldis see, et jäetakse ka vaba aega puhkamiseks. See suvi Islandile - reisijuht Eveliga.

Kahju, et Nepal maavärinas nii suuresti pihta sai - see kant nüüd vast mõneks ajaks kinni. Jõudu Sandbergidele!

HL

3
0

Sandbergidega käinud nii Indias kui Nepalis. Nõus sellega, et reisijuhid ei pruugi vastata traditsioonilistele ootustele ning just seda hindan selle firma juures kõige rohkem. Gruppi ei käsitleta ühtse kambana, mis peab liikuma kõik koos ning vaatama ühes suunas. Alati on jäänud piisavalt aega ja ruumi üksi olemiseks. Nõus ka sellega, et Sandbergid ei pruugi sobida reisijale, kes eelistab mugavust ja organiseeritud rahu :). Sandberg sobib pigem seljakotiga seiklejale, kes soovib avastata uusi maid, mida hiljem huvi tekkimise korral üksi ja pikemalt avastada. Edu!

2
0

krt mul hakkab ka huvi tekkima juba :)

1
0

Sandberg Reisidega käinud

  1. 2015 (ehk sel) kevadel Eveliga Tansaanias - loomavaatlus Serengeti+Ngorongoro rahvusparkides ja mägimatk Kilimanjaro 5895m tippu,
  2. 2013 sügisel Kaarliga Nepaalis - Annapurna ring Himaalaja mäestikus Thorung'i kuru 5416 m ületamisega. Kuna selliseid reise valmispaketina rohkem pole ostnud, siis väga teistega võrrelda ei oska, aga minu jaoks olid mõlemad asjatundlikud reisijuhid ja väga mõnusad, abivalmis reisikaaslased, kellega läheks igal ajal uuesti.

Annapurna ringi pildid https://www.flickr.com/photos/ruudi/sets/72157644035033434

4
0

Olen käinud Sandbergidega mitmel reisil, nii Kaarli kui Eveli juhtimisel. Kõik on alati toiminud hästi ja midagi pole ette heita. Eriti Eveli on muidugi mega tore reisijuht. Stiililt jah tegemist on rohkem matka- ja seljakotireisidega ning mõnes mõttes üllatav, et isegi nii vähe veel virisejaid on! Sest sellistel reisidel ikka vähem mugavusi, lisaks füüsiline koormus jne. Samas isegi need mõned ööd, mis hotellis olen neil reisidel veetnud, on olnud igati korralikud. Mingit luksust tõesti ehk pole, aga seda ju ka need reisihinnad väljendavad, mis on päris soodsad minuarust.

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased