Seišellid. Mahe lennujaamast sadamasse, kust läheb praam Braslinile

Oleks infot vaja vähe.Kaua võtab mahe lennujaamast ,minna sadama kust läheb praam braslinile.Ja kas seišellidel  saab arveldata sez valuutaga ainult?Et lennuk jõuab 8:35 ja praam läheb 10:35 või 16:35 et kumma peale broneerida sõit.

Kui su lend maandub õigeaegselt ja kohe peale riiki sisenemist lähed aega viitmata takso peale, siis peaksid normaaloludes jõudma umbes täpselt 10:35 praamile. Aga kui tekib mingeid viivitusi, võid maha jääda. Takso+praam ei ole ka kusjuures odav lõbu, kas sa siselendu ei ole kaalunud? Või tahad just meelega seda teekonda ette võtta, et kohalikku elu taksoaknast näha ning praamisõitu nautida?Mis valuutasse puutub, siis siin on seletatud küllaltki hästi lahti:https://www.worldnomads.com/travel-safety/africa/seychelles/seychelles-expenses-and-customsEhk siis hotellides ja autorendifirmades saad maksta sulas euros või dollaris, poodides-restodes ruupiates. Mul üks tuttav maksis näiteks Mahel kohaliku bussiga sõites pileti eest dollarites. Ise käisin mitu aastat tagasi, ei mäleta neid peensuseid. 

0
0

Lennuk oli 125 EUR edasi-tagasi ja praam 100  EUR, ehk lisakulusid arvestades lennuk odavam.

0
0

Takso sadamasse maksab ka oma 50 eurot või isegi rohkem. Ma ise läheks siselennuga, kuna pikemalt lennult tulles oleks nagunii väsinud ja hakka seal veel kohe taksode ning praamidega seiklema. Seda enam, et lend tuleks odavam.

0
0

Tänud vastamast aga oskab keegi infi annda , mis lehelt siselennu infot saan.

0
0

Tänud oli palju abiks.Aga auto rent seal kohapeal ,kas peab ark ist võtma rahvusvahelised load ka või saab ilma.

0
0

Kuni kolm kuud tohid seal ringi sõita Eesti lubadega, ei pea rahvusvahelisi tegema.

0
0

Token suured tänud!!Oskad veel öelda ,kas seal mingit tõrjevahendit ja vaja moskiitode jaoks jne kas on mingit ohtu :)

0
0

Ma ise ei kasutanud midagi seal, aga soovitatakse ikkagi putukatõrjevahendeid tarvitada. Sest seal on sääsed, puugid ning liivakärbsed muidu olemas looduses. Malaariat ja kollapalavikku karta pole põhjust, aga dengue viirust on ette tulnud ja see levib sääskede kaudu.

0
0

Aga seda tõrjevahendit on mõistlik osta eestist või kohapealt et kas meil müüdavad toimivad.

0
0

Eestist jahi-matkatarvete poest saab ka. 

0
0

Olin seal möödunud detsembris, ei sääske puuke ega liivakärbseid. Öösiti sadas,päevad päikeselised. Üldmuljelt kõik ülivõrdes, ka hinnad. Vaid bussitransport oli Mahel odav ja hästi korraldatud. Kel edasilend Praslinile võiksid arvestada aeganõudva piirikontrolliga, eriti kui mitu suurt lennukit samaaegselt maandub. Dokumente, hotellide broneeringuid jne.kontrolliti põhjalikult.

1
0

Taksohind peaks olema lennujaamast sadamasse 300 kohalikku ehk maksimum 25 eurot. Kohe tuleb hind kokku leppida ja taksomeeter peab töötama. Ca 10 km eest ei ole mõistlik rohkem maksta. Üldiselt peaksid jõudma 10:35 praami peale, kui piletid on ette ostetud, küsi lennujaamas töötajatel vahele, nad alati lasevad ja aitavad. Nad on aeglased nagu eestlased :) aga kui teist korda veel räägid, siis peaksid ilusti vahele saama ja kiiremini välja. Lennujaam ise on pisike.Vahel on ferryle pikad järjekorrad, siis oleks parem piletid ette osta.  16:35 ferry raputab lainete tõttu päris palju, ma läheks kindlasti hommikusega Praslinile. Raha vaheta pangas, kuigi mõnes kohalikus poes saab seda samuti teha, aga Praslinil Cote Dori juures on poekesed, seal on mõnes valuutade vahetamise teenus 20%, kontrolli enne kurssi, kui vahetama hakkad.Üldiselt on Seishelli rahaga lihtne arvutada, see on enam-vähem sama kursiga, mis oli Eesti kroon ja nüüd jagad hinnad 15-ga ja ongi eurodes hind. Seishellide hinnad ei ole aastatega eriti kallinenud, oleme seal palju käinud, ainult hotellide ja restoranides söömine on veidi tõusnud, need on kõige suuremad kulud seal. Ekskursioone võtame meie alati kohalikelt, mitte reisibüroodelt, kuigi hotellides hoiatakse, et võtke ainult reisibüroodelt, siis kohalike 2 - 4 korda soodsam hind ja huvitavad ekskursioonid on seda väärt. Ette ei ole meie raha andnud, ekskursioonilt, kalalt või teiselt saarelt tagasijõudes maksmine on täiesti ok. 

1
0

Putukaid on seal igal pool, aga neid ei maksa karta. Me oleme öko tõrjevahendit (apteegis müügil) lastel kasutanud, endal midagi. Natuke võib olla putukaid, sest niiskus on suur, aga üldiselt ei midagi erilist. 

0
0

Olin 2 nädalat detsembris Mahel ja ööpäeva La Diguel. Ei mäleta, et ükski putukas oleks närinud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased