Seljakotiga Dolomiitidesse

Plaan minna seljakotiga Dolomiitidesse rändama. Kas keegi oskab öelda, kui palju maksab ööbimine mägionnides ja kas on mõtet telki kaasa võtta? Kui palju maksab ööbimine telgis või lageda taeva all? Tänan teadjaid inimesi!

Inimesed vist ei tea?

0
0

Itaalia ei armasta "säästureisijat". Dolomiitidel on 3 kämpat, kõik on kallid. Põõsataguseid leiad, aga siis pead telgi ikka pimeduses püsti sättima. Kohti, kuhu metsikuid telkijaid pidevalt kipub tekkima, käiakse suisa kontrollimas ja tühjaks peksmas. Kuskil kaunil rannaalal pole mõtet üritadagi, see lõpeb sellega, et pead kell 10 õhtul hakkama pimedas öömaja otsima. :-(

Dolomiitides oli metsik ööbimine mõnevõrra lihtsam - metsa ja mäetagust üksjagu palju.

0
0

Kämpingutes oma telgiga max 10€ öö. Eelmisel aastal Cortina lähedal Dolomiti kämpingus läks 10€ nägu juulis. Sealsamas veel 2 kämpingut lähestikku, ilmselt samas hinnaklassis. Kaugemal edela pool Marmolada juures soovitan Malga Ciapela kämpingut - mingi 9€ öö. Seal on ilus ja vaikne. Samas ka köistee, mida mööda Marmolada liustikule sõita - üles ja alla 22€. Veel edasi Pozza di Fassas oli kämping 12,3€, aga see oli rahvarohke ja lärmakas. Mida väiksem ja odavam kämping, seda mõnusam mu meelest; pesta saab neist igas ja mida muud vaja olekski. Cortinast kagus oli väike ja vaikne Cimolais kämping 7,5€. Eks seal ole kämpinguid veelgi - vaata näiteks http://www.camping-dolomiti.it/

0
0
0
0

Tänan neid, kes vaevusid vastama. Enam- vähem vajalikku infi jagas Brutus. Erilised soojad tänud Brutusele! Pean pisut selgitama- plaan minna seljakotiga rändama nii, et astun ühest öömajast teise, järgmisel päeval järgmisesse öömajja. Kaardil nimetatakse neid refugideks või siis bivaccodeks. Vat nendes refugides ja bivaccodes ööbimishinnad huvitavad mind. Ja siis huvitab mind, et kas nende refugide juures telgiga ööbida lastakse. Asi pole säästureisimises ja rahvuspargis põõsa taga magamises ning mere äärde me telgiga ei plaanigi minna.

0
0

Aitäh! Leidsin veel lehekülje refugide kohta: http://www.infodolomiti.it/dolomiti.run?160DC0BF,L=1 Ehk on abi. Ise ei ole neid kasutanud. Kerget seljakotti ja ilusat ilma!

0
0

Oh sa poiss! See viimane lehekülg on nagu rusikas silmaaugus! Lõpuks ometi on hindades mingi ettekujutus! Suured tänud!

0
0

Mõned lingid teistelegi minejatele: http://www.dolomitibrenta.it/dobre-it/I_rifugi_delle_Dolomiti.htm - gruppide alt tuleb veel refuge. http://www.altemontagne.it/Ghiacciaio%20rifugi%20Stubai%20Zillertal%20.htm ... ja see on vaid osa.

0
0

Käisime kolmekesi juuli lõpus matkamas Alta Via 1 nimelisel matkateel Dolomiitides ja mõtlesin panna siia kirja meie mõtted- ehk on abiks teistelegi.

Tallinnast kohale jõudmiseks valisime lennutranspordi Münhenisse kuigi alternatiivideks oleks olnud lennud Milanosse või Veneetsiasse. Lennujaamast võtsime rendiauto, et sõita läbi Austria Itaaliasse. Auto jätsime Dobbiaco nimelisse asulasse, kust buss(nr 442) sõitis umbes 30 minutit raja algusesse- Braiesi järve äärde. Arvatavasti oleks saanud ka ühistranspordi abil matkapiirkonda kuid meile meeldis jätta endale veidi vabadust rendiauto näol.

Kokku matkasime 4 täispikka ja ühe lühikese päeva ehk tegime umbes 50-60% rajast läbi. Keskmiselt 15km päevas ning 6-7h matkamist kui pausid kõrvale jätta. Ööbisime järgnevates mägimajades(refugio): Pederü, Lagazuoi, Nuvolau, Citta di Fiume ning Staulanza. Mägimajade broneeringud tegime varakult(aprillis) ära. Hommikusöögid võtsime koha pealt ning enamus korrad ka õhtusöögid. Lõunapausid tegime priimusega raja ääres. Viimasel päeval pidi vaeva nägema, et jõuda tagasi Dobbiaco’sse rendiauto juurde kuna mägede vahel ühistransport liigub väga harva kuid õnneks saime ühe kohaliku abiga ning bussi kasutades Cortina D'ampezzo’sse, kust busse liigub igas suunas juba. Ehk siis tasub sellega arvestada kui rada on plaanis läbida lühemalt.

Mägimajade tasemed on erinevad nii söögivaliku kui tingimuste osas kuigi katus on kõigil pea kohal. Näiteks mõnes on pesemine tasuta, mõnes mitte. Sama lugu on joogiveega. Keskmine hind öö kohta jääb umbes 45-65 € vahele sõltuvalt, kas võetakse toitlustus juurde või mitte. Majade kohta saab lisainfot nende kodulehelt. Nende paiknemist rajal näeb siit lingilt: http://rifugios.net/alta-via-1.html. Vajalik on magamiskoti jaoks mõeldud siselina, mida voodis tuleb kasutada.

Lisaks soovitan ka hankida hea matkaradade kaart antud piirkonna kohta. Kuigi matkatee nimetus on Alta Via 1, siis neid tähistusi on minimaalselt ning matkatee koosneb erinevatest matkaradatest, mida ilma kaardita on keerulisem jälgida. Meie kasutasime Tobacco 1:25 000 mõõdustikus kaarte. Lisaks põhiradadele on võimalus valida mägede ümbruses ka alternatiivseid via ferrata tüüpi radasid(https://alavigne.net/Outdoors/FeatureReports/ViaFerrata/), kus lihtsamad on näiteks julgestatud trossidega ja keerulisemad nõuavad ronimisvööd koos lisavarustusega.

Sealse muutliku ilmaga meil pigem vedas: esimene päev saime pooletunnise paduvihma kuid järgmistel päevadel tuli vihma hooti ning keskmise tugevusega ehk saime kuivalt kohale. Puudust ei olnud ka palavatest lõikudest.

2
0

Sai juuli lõpus taaskord Alta Via 1 nimelisel matkateel käidud(5 päeva) ning raja teine pool läbi tehtud. Kui eelmine kord saabusime sihtkohta rendiautoga Münheni lennujaamast, siis seekord lendasime läbi Viini Veneetsiasse ning sealt ühistranspordiga(Cortina Express nimelise bussiga) Cortina D'ampezzo’sse, kus veetsime öö. Järgmine päev bussiga sinna, kust meil eelmine aasta matkatee läbimine pooleli jäi ehk Rifugio Staulanza juurde.

Ööbitud sai järgmistes mägionnides: Venezia, Tissi, San Sebiastano ja Pian de Fontana. Ööbimise hind koos hommikusöögi ja rikkaliku õhtusöögiga jäi 50-55 euro vahele. Ei tea põhjust aga eelmise aastaga võrreldes polnud hommikusöök enam nii mitmekülgne ning duši kasutamine maksis nüüd juba 5 eurot(esimeses kohas oli siiski ainult külm vesi).

Kui esimese matkapäeva vihmane ilm välja jätta, siis olid ülejäänud päevad päikeselised. Tegelikkuses oli ka see vihmane päev põnev kuna mägedest alla tulnud vesi täitis kuivad jõesängid ning tegi nende ületamise põnevamaks.

Matkatee lõppeb kohe bussipeatuse läheduses La Pissas ning sealt saime Bellunosse, kust rongiga edasi Veneetsiasse. Kuna lennuni oli aega, siis veetsime täispika päeva Veneetsia vanalinnas, mis oli omamoodi huvitav kogemus.

Mida veel- lõunasöögid tegime taaskord priimusega kasutades matkatoite. Väike väljakutse oli leida koha pealt matkagaasi, kuna lennukisse seda võtta ei tohi. Samas, teisi matkajaid me sedasi lõunasööki tegemas ei kohanud. Eeldatavasti olid neil kaasas väiksemad snäkid või siis lõunatasid tee peale jäävates mägionnides. Internetis ei pruugi kõik info kohaliku transpordi kohta inglise keelne olla, et tasub sellega arvestada ning täiendavalt otsida. Üks kasulik leht on dolomitibus.it.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased