trip-krainetrip-ukraine-dark
Seljakotiga Madagaskarile

Kahjuks on Madagaskari ja Mauritiuse kohta foorumis vähe infot. Kavatseme minna veebruaris mõlemile saarele ja oleksime väga tänulikud kui saaks infot kellegi käest, kes on seal viimasel ajal käinud. Tahaks läbi ajada võimalikult odavalt.

Kergitage pisut saladuskatet, kas teiega saaks ühineda, mis eeltöö on tehtud, kas piletid ostetud ja mis maksid?

Mauritiusel ja Madagaskaril on seadused kus kästakse laevafirmadel reisijate nimekiri lukku panna 72 tundi enne laeva väljumist. Esimene üllatus, mis meid laeval tabas, oli juhendid, mis peale selle, kuidas laevast õnnetuse korral evakueeruda, seletasid ka, mida tuleb teha piraadirünnaku korral! Lähemal uurimisel selgus, et merepiraatlus on India ookeanil tänapäevalgi tavaline nähtus. Üldjuhul eelistatakse kaubalaevu, aga on ka ette tulnud rünnakuid reisilaevade vastu. Teine harjumatu asi on lainetus. Rahuliku Läänemere ja rahuliku India ookeani vahele ei saa tõmmata võrdusmärki. India ookeani lained on mitu korda suuremad nendest, mida me olime harjunud nägema, ning hommikul pea peale pööratud kajut seal suhteliselt harilik asi.

Sõit kestab 3 ööd ja maksis vist mingi 500-800 eek..

Kahjuks meiega ühineda ei saa. Piletid maksid alates Helsingist Mauritiusele edasi tagasi 8800 krooni nägu. Eeltööd praegu teeme.

Endal minek märtsis'09 ka Mauritiuse ja mõte on kahe nädala jooksul kas Seisellid või Madagaskar samuti plaanidesse lülitada. Laevaga minek jääb tänu Iaigro infole ära, sest 3 ööd kõva lainetamist (nagu minujaoks juba Läänemerel) ei ole võimalik ka kõige suurema alkoholiga ära kannatada.

Järelikult peab AirMauritiusega vist minema...

NB: kes hetkel veel reisieksperdi Helsingi-Mauritiuse odavlende vaatab (hetkel vist saab viimaseid pielteid 7597.-), siis olge terased - lend Helsingist Londoni on kell 8:00 hommikul. Kuna Helisingi ööbimist ei tahtnud juurde panna, siis läks 9500.- Tallinn-Mauritius-Tallinn piletite eest.

Meil samuti plaan minna Mauritiuselt Madagaskarile lennukiga ja veeta seal kümmekond päeva. Kas on sul infi selle kohta, kas Madagaskari viisa ikka saab kindlasti piirilt ja mis selleks olema peab peale raha?

Madagaskari viisa kohta niipalju:


Eesti kodakondsus - Viisa saab osta piiri pealt. Eesti välismaalase pass (hall pass) - Viisa saab osta piiri pealt. Vene kodakondsus - Viisa saab osta piiri pealt.

Saatkond Hopeasalmentie 6, 00570 Helsinki Telefon +358 9 6848 120, +358 9 6848 210
Avatud E-R 8:30-16:00

Dokumendid - pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale viisa kehtivuse lõppu

  • 2 ankeeti
  • 2 fotot
  • edasi-tagasi piletite broneering

Viisalõiv - ühekordse sisenemisega 60 EUR

Ooteaeg 2 nädalat Kommentaarid Viisat saab enne reisi taotleda Madagaskari konsulaatist Helsingis. Konsulaarilõiv on 20 EUR. Viisa väljastatakse maksimaalselt kuni 3 kuuks.


Huvitav - kas saatkonnast viisa siis 20 EURi, 50-60 EURi piirilt?

Muidugi - välisministeeriumi lehelt soovitatakse viisa teha Madagaskari saatkonnas BERLIINIS? 14.juuli seisuga... ja link "Riigid, kuhu sõites võib Eesti kodanik viisat taotleda vastava riigi piirilt" ei toimi: http://www.vm.ee/est/kat_445/3786.html

Viisa hind tõusis jaanuaris 2008, aga veel juunis sai Helsingist tõepoolest viisa 20 euriga. Tänase hinna saab konsulilt üle küsida. Helsingis polnud vaja muud kui kehtiv pass, 1 pilt, 1 ankeet. Aega kulus ca 30 minutit (nelja viisa tegemiseks). Aga ka piirilt saab viisa, järjekordade osas pole päevad vennad, aga pagas tuleb nagunii teosammul, nii et tegelikult polegi kuhugi kiiret :)

Madagaskari viisat saab Madagaskari konsulaadist Helsingis . See võtab aega paarkümmend minutit ja maksab 20EUR-i