Senja kuradi lõugade vahel

The National Sceninc Route on the island of "Senja".

The stretch of road between Botnhamn and "Gryllefjord" (rv. 862 and rv. 86), with detours to "Husøy", "Mefjordvær" and Bøvær, will in 2012 form part of the national tourist routes and has been named "Crossing the Devil’s Jaw". The nature is dramatic and the vibrant fishing villages provide authenticity.

Kas see Senja saar on piisavalt vapustav, et tasuks see 250 km-ne ring läbi sõita või on seal lihtsalt sama kena kui kogu Norra põhjarannikul? Kavatsen sõita juuli keskel autoga Kirkenes'est Lofot'idele.

Lastele meeldis Senja trollipark küll väga. Seal tehti kaks aastat tagasi veel trolle juurde. Nüüd ehk valmis. Loodus oli ilus nagu mujalgi Norras.

on väga kaunis ja ilus. Kui plaanis sõita Senjatrollini välja, siis vali põhjapoolsem tee. Seal on ka nn. kuradihamba mäed:) Võite põigata ka Hus¢y saarele - sellest valmis 2009 a realityshow Norra teles. Omapärane väike saar - Norra ehedus kõig ehedaimal kujul. Saarele saab silla kaudu, aga pigem soovitaks jalgsi üle minna ja auto maha jätta. Ja lund võib ka näha mõnes päikese eest varjatud orus. Senjatroll on maailma suurim troll ja trollipark ise vahva elamus, tõesti, trollitaadile valmis paar aastat tagasi trollieit käevangu:) Kogu Norra on võrratu, ei oska ma esile tõsta miskit:) (olen elanud 3a Norras ja enamuse Norrat on läbi reisitud)

Tee Gryllefjordi on väga ilus ja eriline. Kas juuli keskel mustikad juba valmis on, ei tea, aga neid Senjal jagub.

Senja teejupile leidsin järgmised sõlmpunktid:

! Sørreisa: Jettegrytene i "Tømmerelva" ! Senjahopen, Breitind, Okshornan ved Ersfjorden ! Heiavatnet, Bunkevatnet, Fagervikkollen Gryllefjord boat to Ånderdalen / Andenes