Sharm El Sheikist ekskursioon Petrasse .

Kas keegi on käinud Sharmist Petrasse? Ootaks huviga infot nii kuluva aja kui maksumuse kohta. Jutt ikka nendest ekskursioonidest, mis kohalikelt ostetud :)

Ma olen ise hääletanud 2010. aastal Siinail päris mitmeid kordi Iisraeli piirini (ja korra läbi Eilati Jordaania piirile,+ edasi Petrasse) ja tagasi, aga see oli enne Araabia kevadet, kui asi rahulik oli. Kuidas teedel ja Siinai põhjaosas hetkel on, ei tea - igatahes rahutum kui siis.

Kui tahad katsetada, siis võta auto Iisraeli piirini Tabasse (nt. üks Mohammad oli Sharmis a. 2010 oma uue Mitsubishiga OK vend, tema telefon oli siis 00 20109326685 ja hind piirini tookord 50 EUR), Eilatis saad taksoga Jordaania piirile (ehk ca 15 EUR), siis maalt lahkumise maks ja piiriületus, siis uus takso (lepi kokku, et sulle pakutav auto ka jääb, mitte kahe kilomeetri pärast sind ümber ei tõsteta) kuni Petrani. Usun, et maksime selle eest pundiga 50 eurot, pärast kõvemat kauplemist.
Tee peal tasub käia ka Araabia Lawrenci radadel - imeilus ala teelt veidi kõrval (see oli hinna sees).

Petras plaani kindlasti kaks (vähemalt poolikut) päeva - et saaksid nii rahulikku õhtut kui hommikut nautida, muidu läheb õudseks rabistamiseks. Päevane turistide hulk võib olla suur ja ei lase asja kaifida. Loojang ja päiksetõus on koobaste järel orus fantastilised. Üks odav hotell oli sissepääsu lähedal Sunset Hotel (25-30 USD/tuba oli toonane hind). Soovitan ühe öö ka Eilatis (või kõrval Jordaania poolel Aqabas) olla - kas tulles või minnes. Muidu läheb väga kihutamiseks. Ja tagasitulles võid ju Dahabis surfata....:)

Loe siit minu ammust postitust http://trip.ee/node/36549?page=2

Piiril läks natuke aega, ei tea küll mida me ootasime, kuid päevase reisiga saime kenasti hakkama. Giid vedas Pertas ringi ja seletas, oli väga asjalik ja teadlik. Arusaamatuks jäi tookord ka see, miks passid piirilt ära korjati, kuid nüüd reisin alati värviliste originaalkoopiatega taskus ringi.

Ajakava oli kuidagi nii, et öösel (äkki oli mingi kl 2 või 3) korjati hotelli juurest peale, hotellil olid valmis pandud ka toidumoonakarbikesed. Siis sõitsime piiri, seal ootasime laeva, mis meid üle viis ja olimegi Jordaanias. Giid oli bussiga vastas, buss oli igati OK, konditisoneerid ja kõiksugu mugavused olemas.

Lõunasöök oli organiseeritud ja kui ma väga ei eksi, siis õhtusöögi sõime juba hotellis.

Minu käimisest on küll palju aega möödas, aga ehk oli natukegi abiks. :)

Egiptusest Nuweibast läheb laev Jordaaniasse. Väldid ebameeldivaid sekeldusi Iisreali piiril, Samuti kõrgeid piiriületus tasusid. Mingi buss käib ka Sharmist Nuweibasse. Tripadvaisorist ehk leiab värskemat infot. Või ostad ekskursiooni reisibüroost. Dahabis müüdi neid 100 - 200 dollarit umbes inimene+piiriületus ja viisatasu.