trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Võtke heaks! Ehk on kellegi vahepeal uusi muljeid tekkinud?

Aastal 2010 käisin sealt üle piiri ehk paarkümmend korda, aga see oli enne araabia kevadet. Siis oli kiireim piiriületus 15 minutit, maksimum 55 (kui sattusin grupi taha).  Paar kilomeetrit edasi oli Egiptuse sisene Siinai tsooni piir, mille ületamisel sai juba ka Sharm el Sheiki hääletada:). Tabas endas pole jah palju teha, kui saate, käige piiri kõrval Iisraeli poolel Eilatis aega veetmas (kui endiselt ühekordse makse järel saab ilma rahata seda soovi korral teha). Lahkumisel said  Ovda lennujaamas lastega pered alati kiiremini läbi, üksik meesterahvas aga oli ikka 20 minutit uurimise all:)

Lisaks - kui nüüd eelnev pikk osa võis jätta kohast kehva mulje, siis nii ei ole - hotell võimaldab head puhkust küll. Lihtsalt pead arvestama, mis maal oled,

Kes suurema turismi välja kannatab, aga soovib lumivalget liivaranda, laia ja head söögivalikut ja ka mõõdukat ööelu, sellele sobib ehk valikuna ka Boracay. Boonuseks on kümned sinipurjelised proad (mitmekerelised purjekad), mis soodsa hinnaga kiiret sõitu pakuvad ja kogu rannajoonele päikseloojangul müstiliselt ilusa ilme annavad. Sellist pilti palju ei näe. Ehkki rahvast on, siis õhkkond on täitsa OK, umbes nagu Balil keskmise rahulikkusega piirkonnas (mitte Kutal:). Tooni annavad lõunakorealased, venelasi vähe.

Ma olen ise hääletanud 2010. aastal Siinail päris mitmeid kordi Iisraeli piirini (ja korra läbi Eilati Jordaania piirile,+ edasi Petrasse) ja tagasi, aga see oli enne Araabia kevadet, kui asi rahulik oli. Kuidas teedel ja Siinai põhjaosas hetkel on, ei tea - igatahes rahutum kui siis.

Kui tahad katsetada, siis võta auto Iisraeli piirini Tabasse (nt. üks Mohammad oli Sharmis a. 2010 oma uue Mitsubishiga OK vend, tema telefon oli siis 00 20109326685 ja hind piirini tookord 50 EUR), Eilatis saad taksoga Jordaania piirile (ehk ca 15 EUR), siis maalt lahkumise maks ja piiriületus, siis uus takso (lepi kokku, et sulle pakutav auto ka jääb, mitte kahe kilomeetri pärast sind ümber ei tõsteta) kuni Petrani. Usun, et maksime selle eest pundiga 50 eurot, pärast kõvemat kauplemist. Tee peal tasub käia ka Araabia Lawrenci radadel - imeilus ala teelt veidi kõrval (see oli hinna sees).

Petras plaani kindlasti kaks (vähemalt poolikut) päeva - et saaksid nii rahulikku õhtut kui hommikut nautida, muidu läheb õudseks rabistamiseks. Päevane turistide hulk võib olla suur ja ei lase asja kaifida. Loojang ja päiksetõus on koobaste järel orus fantastilised. Üks odav hotell oli sissepääsu lähedal Sunset Hotel (25-30 USD/tuba oli toonane hind). Soovitan ühe öö ka Eilatis (või kõrval Jordaania poolel Aqabas) olla - kas tulles või minnes. Muidu läheb väga kihutamiseks. Ja tagasitulles võid ju Dahabis surfata....:)

Ruby Princess (Princess Cruises) jättis väga hea mulje - 170 kodueestlast, kes osalesid USA idaranniku Eesti Päevadel KLENK-IEP, võivad kinnitada. 19 dekki (viimasel korvpalliplats, tennis ja golfi puttamisväljak), 3080 kohta reisijaile. Väga hea teenindus, hea söök piiramatus mahus, (ka tervislik valik korralik), nädal aega sisekajutis 520 USD+maksud+tip, seega ikka kõik kokku alla 700 USD inimese kohta. Rõduga kajut kaks korda kallim. Bahama, St. Maarten, St. Thomas (US Neitsisaared), Grand Turk. Laev on ehitatud 2008, Finncantieri poolt Itaalias, teenindajad Filipiinidelt, Taist, Indiast aga ka Ukrainast ja Serbiast. Royal Caribbean ja Princess peaksid olema parimad valikud, kui hinda ka vaadata...:)

Kui on hea seltskond, ei hakka isegi nädala jooksul igav. Ja kuna internet on aeglane ja kallis, siis on tegemist täitsa puhkusega...:)

Vaatan, et ühe vana teema olen jätnud poolikuks. Sai tookord sõidetud hoopis sugulase autoga läbi oktoobrikuise Pennsylvania kuni Niagara joani. Imeilus loodus, Canada poolel tasub lisaks kosele ka Niagara-on- the-Lake lähedal veinimõisates peatuda. Väga hea tripp, kui alustada hommikul NY/NJ-st ja soovite õhtuks Torontosse jõuda.

Aastaid tagasi oli Koh Samui põhjarannikul üsna armas ja hubane Coco Palm Resort, mida võiks ehk perele soovitada. Rahulik, bassein olemas, mere ääres, oli hea köök ja teenindus. Tõsi, tänase seisu osas annab Tripadvisor erinevaid hinnanguid, aga tasub soodsama hinna otsimise puhul kaaluda.

Tablette kahjuks ei ole pakkuda, aga paar sõna. Meie kuulasime kohalikke giide, kelle sõnul selles konkreetses kohas polnud keegi aastakümneid malaariat põdenud. Mis ei ole muidugi täielik garantii...:)

Igatahes november 2012 polnud Salimaes/Rio Negro lisajõe lähedal ühtegi sääske (polnud hooaeg), nüüd kevadepoole võib teine olukord olla. Denque vastu aitavad ainult pikad riided ja sääsetõrje (vaktsiini ei ole). Denque sääsk tegutseb päeval, malaariasääsk öösel.

Gero Toursi võin aga kindlalt soovitada - käisime 19-kesi tema korraldatud neljapäevasel tripil, ööbisime dzhunglis (jõest ca 20-25 min jalutada). Gero ja giidid olid väga lahedad - nägime roosasid ja halle jõedelfiine, tarantleid, krokusid/kaimane, tuukaneid ja pärdikuid, iguaane jmt tegelasi. Usun, et eestlaste osas on tal head mälestused:)

Uuri Gero Tours Manauses - head giidid ja väga asjalik omanik. Hoia eestlaste lippu kõrgel. Asjad hoidsime tema juures.

Mitte kõige odavam, aga Marriott Courtyard raudteejaama taga tegi suvel augusti alguseks oma brandi kohta väga hea pakkumise - 65 EURi tuba (kaks täiskasvanut ja 8-aastane laps). Ehkki Courtyard (ehk uus juurde/hoovi/ehitis), oli siiski vägagi Marriott:) Hommikusöök ei olnud küll hinna sees.

(Hetke - 11.12.11 - hinnad on siiski kahjuks teisest klassist, näitas kiire kontroll.)

Südalinna saab kas 20 minutilise jalutuskäiguga või trammi/bussiga. Lennujaama trammiga kohe raudtejaama eest. Tripadvisor taas abiks broneerimisel.

Ise küsin, ise vastan.

Läksime kahe reisikaaslasega dets. 2010 lihtsalt taksoga Eilatist Jordaania piirile, ületasime selle (makstes kõik tasud), siis kauplesime endale takso kuni Petrani, vahelepõikega Araabia Lawrence'i maile Wadi Rum'i. Soodsamalt võite saada, kui sõidate kõigepealt Aqabasse ja kauplete sealt takso - valikut on. Kel aega palju, võib sealt ka bussiga minna.

NB! Olge valmis, et pärast taksosse istumist palutakse teid mõne kilomeetri järel autot vahetada, mis kipub kehvem olema. Meil juhtus see iga kord:) Ja Wadi Rum'i sissepääsul on kohalikel tegelastel oma "kõrvaluks", kust siis nad soodsama hinnaga teid sisse toimetavad. Autod on muidugi viimasepeal sarad:), kuid wadi ise ilus!

Kaks päeva oli Petra jaoks kindlasti parem valik ja piletihinna osas ka odavam kui üks päev. Võimaldas nautida Petras ka päikseloojangut ja -tõusu ning väheste turistidega hetki. Tagasiteel aga võtsime Aqabas palestiinlaste poes napsu (arakk), sest enne kaasaostamist peab ju ka degusteerima. Moslemimaailmas polnudki seni avalikult poes viina joonud:)

Taksohinnaks maksime mäletamist mööda pärast kõvemat kauplemist 50 dinaari minnes (koos sissepõikega Wadisse) ja tulles 35 dinaari (otse Aqabasse), sealt piirile 5 dinaari.

Tänud, Mõmm!

Ehk on kellelgi veel soovitusi?

Tere!

Olen ka siin mõned lood ja soovitused kirjutanud, seega on ehk mul ka õigus oma arvamus välja öelda.

Trip.ee keskkonnana on minu meelest väga hea. Ainult et see uus kujundus on küll täiesti mööda! If it's not broken don't fix it! Enne oli kõik palju paremini haaratav, praegu suurema teksti tõttu liiga laialivalguv.

Mis puudutab keelekasutuse korrektsust ja modereerimist, siis see on minu arvates täiesti vältimatu! Ehk siis hoiame elementaarset keelt - sellest algab/väljendub oma mõtete täpsem esitamine, lugupidamine teiste vastu ja muu kultuurrahvaile omane.

Tervitades, Jaan

... aga ühest suunast selliseks tripiks piisab.

Mina võtsin tagasilennu Balilt Jakartasse(või siis edasilennu;) Air Asiaga - kiire, korrektne, soodne!

Käisin Jaapanis 2007. novembris, 9 päeva ja omal käel/jalal. Koos lennupiletitega (Helsingi-Nagoya), ööbimistega 3-4 tärni hotellides (+ryokan ja tempel), 7-päevase railpassi, söögi-joogi, kinkide ja meelelahutusega läks reis maksma veidi üle 30 k. Keelt ei oska minagi, aga hakkama saab seal iga mõtlev ja viisakas inimene.

Kyoto väärib vähemalt kahte päeva, Nara tuuri võib kohapealt osta. Mina broneerisin majutuse Nagoyas asiahotels.com vahendusel, ka asianrooms.com on väga hea sait. Kyotos astusin aga raudtejaama turismiinfopunkti ja palusin endal sisustada kaks päeva ning leida ööbimise ryokanis ja teiseks ööks templis - tulemus oli väga hea!:) Naras käisin organiseritud tuuriga, mis minu jaoks maksis kordades vähem kui 5-tärni hotellist bussi võetud ameeriklastel.

Jaapan on lahe just ise avastamiseks! Go discover!

Järgmisel korral plaanin ka ise minna Okinawale ja sealt edasi lennata.

on hea valida Air Asia ja LionAiri hulgast, Garuda ei olnud minu jaoks esimene valik. AA lendab Jkrt-Bali-Yogja vahel ilusti, saad pileti ka netist ette osta. LA pileti saad kohapealt büroost.

Ilus ja huvitav maa, edu reisiks!

Vaata, mida Czech Air ja LOT pakuvad - varasematel aastatel on neil olnud soodsaimad hinnad. Teine variant ongi ehk minna läbi Londoni - sealtkaudu leiad ju enamiku firmade pakkumised.

Tere!

Kuna tegemist on piirialaga, siis kopeerin siia oma lühimuljed eelmisest nädalast, Iisraeli-Egiptuse ühisreisist.

Tulime just nädalaselt puhkuselt Tabas ja Mövenpick tundus veidi hubasem ja parem kui kõrvalolev Hilton (meenutab Musta mere äärseid Vene hotelle – klientuur ka vastav:=). Meie algne broneering Hiltonisse asendati viimase üleregistreerimise tõttu Mövenpickiga ja see oli hea muutus!

Lühidalt: Söök on hea, teenindus OK (mõned küll virisesid, et ei saanud kohe kohvi või juua vmt.) *Puhtus on OK, üldmulje hubane *Territoorium suur, rand ka üsna OK, ehkki koralle otsida ei maksa (üldse on need Aqaba lahe põhjaosas kehvemad kui lõunapool, seega tasub sukelduma minna pigem Nuweibasse, Dahabi või Sharmi) *Õhkkond rahulik ja mõnus, õhtuti lobby's elav muusika *Idaslaavi turistid liiga palju tooni ei anna – seevastu on palju prantslasi. *Kui peaksite saama kunagi sooduspakkumise nagu Toptours viimasel TourEst messil tegi, tasub vägagi ära käia. Arutelu, kas on ikka 5 või ehk 4 ja pool, ei vii eriti kuhugi. *Piiriületuse rekordkiirus oli 16 minutit, maksimaalselt läks 45 (ühe vene grupiga ühel ajal). Passi tuleb näidata 4+4 korda kummaski suunas.

Kõrval Eilatis oleks samaväärne hotell kindlasti kallim ja lärmi rohkem, linn ise uus ja rannale kokku pressitud nn. poole- kuni ühepäeva linn (ehk siis selle ajaga on kõik oluline nähtud ja tehtud).

.........

Petra ekskursiooni saab osta ka Eilati turismiinfopunktist, koos piirimaksudega 195 USD per nägu.

Jeruusalemma ja Surnumere ekskursioon oli Toptoursil 70 EURi ja võttis vääää-ga pika päeva, kuid see-eest oli ka väga hea! Soovitan soojalt. Petra ekskursioonid jäid eelmise nädala lõpus sadanud haruldase lörtsi (Petra on mägedes) ja vihma tõttu tekkinud üleujutuse pärast ära.

Ehk siis Iisraeli lõunaosa ning Petra külastamiseks ühe reisi ajal on see muidu mõttetu koht nimega Taba üsnagi mõttekas. Ilm võib küll olla vahel kehvem kui Sharmis ja Dahabis.

…Iisraelist Ovda lennuväljalt kojulend aga on hoopis teine lugu – 2 tundi piirijärjekorras ja poolt tundi KGB stiilis intervjuud mõjub ka tugevama närvikavaga inimesele üsna ebameeldivalt. Aga see on Iisraeli üldine probleem – totaalkaitse tingib totaalse pidurduse ka lihtsana tunduvates asjades. Lastega peredel võib see olla üsnagi piinav.

Tere!

Teemaalgatajale vastuseks (kaks ja pool aastat hiljem:) - on hea hotell. Tulime just nädalaselt puhkuselt ja Mövenpick tundus hubasem ja parem kui kõrvalolev Hilton (meenutab Musta mere äärseid Vene hotelle - klientuur ka vastav:=). Meie algne broneering Hiltonisse asendati viimase üleregistreerimise tõttu Mövenpickiga ja see oli väga hea muutus!

Lühidalt: *Söök on hea, teenindus OK (mõned küll virisesid, et ei saanud kohe kohvi või juua vmt.) *Puhtus on OK, üldmulje hubane *Territoorium suur, rand ka üsna OK, ehkki koralle otsida ei maksa (üldse on need Aqaba lahe põhjaosas kehvemad kui lõunapool, seega tasub sukelduma minna pigem Nuweibasse, Dahabi või Sharmi) *Õhkkond rahulik ja mõnus, õhtuti lobby's elav muusika *Idaslaavi turistid liiga palju tooni ei anna - seevastu on palju prantslasi. Kui peaksite saama kunagi sooduspakkumise nagu Toptours viimasel TourEst messil tegi, tasub vägagi ära käia. Arutelu, kas on ikka 5 või ehk 4 ja pool, ei vii eriti kuhugi. *Piiriületuse rekordkiirus oli 16 minutit, maksimaalselt läks 45 (ühe vene grupiga ühel ajal). Passi tuleb näidata 4+4 korda kummaski suunas.

Kõrval Eilatis oleks samaväärne hotell kindlasti kallim ja lärmi rohkem, linn ise uus ja rannale kokku pressitud nn. poole- kuni ühepäeva linn (ehk siis selle ajaga on kõik oluline nähtud ja tehtud).

Võttes kohaliku beduiini käest piiril takso (mikrobuss), saad sõita Sharmi (kuni 100 USD), vahepeal soovitan teha peatused Dahabis (kus on hea purjelauda sõita) ja miks mitte enne seda ka Nuweibas chillida. Hotellist saab mikrobussi 125 USDi eest, aga võid saada erakordselt rumala ja inglise keelt mittevaldava juhi. Puhast sõiduaega ca 3-3,5 tundi.

Jeruusalemma ja Surnumere ekskursioon oli Toptoursil 70 EURi ja võttis vääää-ga pika päeva, kuid see-eest oli ka väga hea! Soovitan soojalt. Petra ekskursioonid jäid eelmise nädala lõpus sadanud haruldase lörtsi (Petra on mägedes) ja vihma tõttu tekkinud üleujutuse pärast ära.

Ehk siis Iisraeli lõunaosa ning Petra külastamiseks ühe reisi ajal on see muidu mõttetu koht nimega Taba üsnagi mõttekas. Ilm võib küll olla vahel kehvem kui Sharmis ja Dahabis.

...Iisraelist Ovda lennuväljalt kojulend aga on hoopis teine lugu - 2 tundi piirijärjekorras ja poolt tundi KGB stiilis intervjuud mõjub ka tugevama närvikavaga inimesele üsna ebameeldivalt. Aga see on Iisraeli üldine probleem - totaalkaitse tingib totaalse pidurduse ka lihtsana tunduvates asjades. Lastega peredel võib see olla üsnagi piinav.

Seal peaks ilma tegema Lõuna-Atlandi hoovus, mis on KÜLM! Kaplinna juures Atlandil on vesi ca 15 kraadi, samas kõrval India ookeani poolel samal ajal üle 20 kraadi. Namiibia on küll juba põhja pool ja vesi selle võrra soojem.

Sa võid Balil kaubandusse üsnagi uppuda, eriti Ubudis (soojalt soovitan külastada!) ja ka näiteks Kutal. Kauplemine on turgudel/lettide juures ülioluline - mina näiteks ostsin Ubudil kena kolmeosalise käsitööna tehtud kandikute komplekti 120 000 ruupia eest, alghinnana virutati 700 000. Kõrvalt veel teisegi ja ilusama veerand tundi hiljem 100 000 eest (oli ka turu sulgemise aeg). Ehk siis venita, mõtle, teeskle lahkumist ja sa näed, et hinnad kukuvad kordades.

Fikseeritud hindadega poed on nagu meilgi, ehkki valik on teine ja suurem ning hinnatase siiski veidi odavam.

Tavahind Toptoursilt koos lennu ja söökidega 8990- nädala eest, väiksele lapsele oli 30% allahindlus.