Shoppamine Saksamaal

Küsimus siis selline, et kas hinnad Saksamaal on tõesti nii odavamad kui räägitakse? Mis võiksid maksta normaalsed teksad Saksamaal? Plaan siis 1 august shoppama sinna minna kuna kõik räägivad, et maru odav. . . . Trip.ee palub numbreid tähtede asemel mitte kasutada!

Liida lennukipilet, ööbimine jms lõbud otsa ja ongi odav valmis :D

No riided aledega on küll soodsad (nagu mujalgi), aga muidu mu meelest nagu ikka, oleneb poest vast ka. Käisin just 2 nädalat tagasi Saksamaal, polnud miskit soodsat küll, mis tavahind oleks. Aga ju siis ma ei sattunud õigetesse poodidesse :)

Ja Saksmaale shoppama minna mu meelest küll odav lõbu pole (sõit sinna ja tagasi katab igasugused aled ju).

Mine Metzingeni, kui firmariided huvitavad. Mina järgin rohkem hetkemoodi ja sealt suurt ei leidnud. Kuid meestele on seal päris palju huvitavat

Nüüd kui Ryanair Tallinnast Düsseldorfi lendama hakkab kannatab Saksamaal šopata küll. Laiatarbekaupade hinnad on siin aga Eestiga võrreldes odavamad tõesti. Riided, jalanõud, elektroonika jne. Sõber käis mõni aeg tagasi Saksamaalt fotokat ostmas ja põikas ka minu poolt läbi. Rääkis et isegi sõidukulude ja hotelliga koos saab hea tehnika odavamalt kätte kui kodumaalt. Eestis pole ju konkurentsi ollagi, seetõttu keeratakse hinda muudkui juurde.

Ryanaiariga väga palju ostelda just ei saa. 1 salongi kott max 10 kg 0 EUR + 1 pagasikott max 15 kg 15 EUR või 20 kg 25 EUR. Kokku max 30 kg.

No ma ei tea:) 30 kilo eest saab ikka väga rikkalikult ostlemisrõõmu nautida. Ja kui veel kahe- või suisa kolmekesi minna ;) Muidugi sõltub mida ostlema minna. Knaufi põrandasegu jaoks on 30 kg. kahtlemata vähe:)

Johhaidii! Osta Vetonit`i - selle firma põrandasegu on 5 kilo kergem :)

Vot see on alles kuldaväärt reisinipp :))) Tänan sultanja:)

Küsimus Saksamaa kohta.

Kas on keegi, on kursis Saksamaa hindadega vääris ja mustad metallide osas.

Mida sa täpsemalt silmas pead? Sõltub poest kuid kvaliteetsed riided, jalatsid, elektroonika, mööbel on üldjuhul odavam. Muidugi sõltub kust osta. Poode on erinevas hinnaklassis (ja kvaliteedis) nii nagu Eestiski. Ka alkohol on odavam kuid tubakas kallim (ei ole küll täpselt kursis praeguste tubakatoodete hindadega Eestis). Aldis ja Lidlis saad toidukauba odavamalt. Ise küll seal ostmas ei käi ja tavalistes supermarketites on toit enam vähem samas hinnaklassis Eestiga. Autokütus kallim kui Eestis. Ka väljas söömine on palju rahakotisõbralikum kuid sõltub muidugi jällegi kohast. Ei ela küll päris Saksamaal kuid vähemalt kord kuus käin seal shoppamas ning hakkama saab odavamalt kui Eestis küll. Samuti on kaubamärgivalik kordades suurem. Kommunaalkulude ja üüri kohta ei oska midagi öelda.

Pidasin silmas täpsemalt just metallide hindu.

Vot nii:D Olen netist uurida üritand, kuid erilist progressi pole täheldanud.