Sigulda-Palanga-Jurmala, matkaautoga

Tere! Need sihtkohad on väikse autoga kõik kenasti läbi käidud ja ööbimised varasemalt läbi bookingu võtnud.

Nüüd oleks minek matkaautoga, kas oskate soovitada ööbimist nii Siguldas, Palangal, Jurmalas matkaautoga?
Siguldas ööbiks 2 ööd, samuti kaasas 3 last vanuses 4, 10,10 et ka neil võiks olla seal ööbimisplatsil tegevust. Palangal sooviks ööbida võimalikult keskuses sees, et ei peaks autoga liikuma, seal ööbiks 4 ööd ja tagasi läbi imelise Jurmala, kus sooviks ka võimalikult keskuses sees olla, kas üldse on lootust saada matkaautoga reisides platsi kuhugi keskusesse?

Siguldas plaanis külastada rippköisteed, Turaida kindlust,Tarzani parki- kas oleks veel soovitusi?
Palangal delfinaarium ja meremuuseum, liivaluited, Nida rannad, promenaad, nõidade mets, Dino park-kas oleks veel soovitusi?
Jurmalas promenaad ja rand, ka seal Tarzani park.. ega seal rohkem polegi kuskil käinud-soovitusi ?:)

Igatahes jään väga ootama ettepanekuid, mõtteid ja kogemusi-eriti just ööbimistega seoses!

Ma ei tea kas see jääb äkki teie teekonnalt liiga kaugele, kuid eelmine aasta ööbisime matkaautoga http://www.apalkalns.lv/ selles kohas. Eriti meeldisid autokohtade kõrval olevad terrassid-platvormid kus olid juba lauad-toolid-grill. Koht ise oli ilus järve ääres, hooldatud ja täitsa ok. Neil oli registreerimislehed isegi eesti keelsed.


Tahtsime minna ka üheks ööks siia http://www.mezasalas.lv/index.php/lv/ ennem sai nendega veel meiliteel suheldud ja bronnitud. Kohale jõudes oli nagu ulmefilmis, see oli täielikult inimkonna poolt hüljatud. Kogu suur territoorium oli avatud, kuid uksel oleval telefoninumbritel ei vastanud keegi jne. Lõpuks keerasime otsa ringi ja sõitsime apalkalnsi ka teiseks ööks.

Kaks aastat tagasi parkisime selle kollase maja platsil:

Pilt on aastast 2012 ja 2017 oli juba rohkem räämas. Kuna kodutöö oli tegemata, siis rohkem otsida ei viitsinud ka. Olime ühe öö.
Ööpäev maksis 5.- EUR.  Põhiline peatänava melu oli mingi 400 m. vist. Iseenesest suht mõttetu koht aga tahtsime sellist kohta, kuhu jalgsi lihtne minna. Kuna kaasas olid eelkooliealised lapsed, siis pikemaid jalutuskäike üritasime vältida. Lastega on alati midagi vaja, kas riideid või misiganes.
Lähedal oli ka Rimi market. Kaks korda ärkasin öösel üles, kuna seal kõrval suuremal tänaval esineti öösel autodega ja lasti ikka mootor piirajasse. 

Kui natuke uurida, siis peaks leidma ka koha mingi eramaja hoovis. Ise teeks järgmine kord just nii.

Matkaautoga saad ju ööbida kus iganes tahad :)


Jurmalas on mitu suurt karavaniparklat, nt Nemo (ise ööbinud ei ole). 

Paar aastat tagasi veetsime mõned päevad Palanga lähedal Šventoji linnakeses, kus käis samasugune melu nagu Palangal, seal oli suur lõbustuspark ning tänavaääred täis kohvikuid ja müügiputkasid. Muidugi ka ilus liivarand.


Siguldas Tarzani pargi vastas on suur kämping matkaautodele.

Jurmalas Nemo on suht räämas, aga plussiks see, et kõrval on kohe mererand. Mingi kämping Jurmala ka olemas, pole ise käinud. 

Palangal pakub iga teine majaomanik kodumajutust ning võimalust aias telkida/matkaautoga ööbida. Ise leidsime eelmine suvi Vytauto tänavalt sellise koha- saime eramaja aias täitsa omaette nurga, kus oma kambaga (matkaauto + 2 telki) olla. Hinda enam ei mäleta, maksime ülivähe, pererahvas väga sõbralik ja tore. Sai kasutada ka wc'd, dušši, elektrit ja kui üheks ööks lubas suurt tormi ja äikest, pakkusid nad võimalus toas ööbida (me ei kasutanud). Seega täitsa võimalik keskusesse sisse matkaautoga koht saada- peab lihtsalt lahtiste silmadega ringi sõitma ja julgelt kohalikelt uurima. 

Kui võimalik, soovitan jalgrattad kaasa võtta (vähemalt lastele). Jurmalas ja Palangal väga mõnusad kergliiklusteed paralleelselt merega.  

Jurmalas "Campings Jurmala" Dubultu prospekti ääres saab matkaautoga ilusti ööbida.Meri jalutuskäigu kaugusel ilusa rannaga.Kaugus äri ja lõbu keskusse veidi pikk kuid mitte ehmatav.