Sihtkoht - Baikal

Nii, selle aasta augusti keskelt on plaan kahe sõbraga sõita rongiga Moskvasse, sealt rongiga Novosibirski, kus meid võõrustatakse mõned päevad ja siis rongiga edasi baikali äärde. Seal on plaanis veeta matkates järve kandis ülejäänud aja ning siis lennukiga tagasi.

Internetis on infot loomulikult palju ning mingi pilt on kogu üritusest juba olemas ka. Samas kui kellegi on lähiajast sarnast kogemust ning oskab nõu anda, oleksin ilmatuma tänulik:)

Kuna ma ei oska kõikvõimalikke probleeme ette näha, siis ei oska nende kohta küsida ka, seetõttu ei oska küsimust täpsustada:)

parimatega, hanno

Kui veel tutvunud ei ole, siis uuri blogi http://mirkutsk.wordpress.com/

0
0

Tere! Tegin trans-siberit eelmisel aastal kuni Ulan-Udeni ja muljed on ülivägevad. paar soovitust:

  1. sõitke kohalike rongidega ja ärge Moskvast trans-siberi ekspressi peale minge. seal on ainult turistid ja rong on 3 korda kallim.
  2. soovitan väga vahepeatusi teha ja planeerida reis nii, et öösel olete rongis ja hommikul hüppate ettesattuvates linnades maha. Pärliteks on kindlasti Kaasan, Jekaterinburg ja Tomsk. Rongijaamas pakutaks 52 rubla eest teenust, et ütlete linnad, kus päeval peatuda tahate ja mis kuupäevaks Novosibirskis olema peate ja pannaks marsruut kokku. Arvestage ka sellega, et te ei pruugi Moskvast itta sõitvatele rongidele kohe pileteid saada. Mu sõbranna istus kolm päeva Moskvas sest kõik oli välja müüdud.
  3. rongis soovitan platskaardikohti. nii saab kohalikust elust osa ja piletid on kupeest kordades odavamad. kassiirid peavad kõige paremateks alumisi voodikohti, aga see on tricky, sest tore vene proua ülemiselt koikult tahab hommikul keedumuna laua taga süüa ja tuleb istub sulle voodisse. kahekesi reisides on kõige parem võtta ülemine ja alumine. kolmekesi reisides kaks ülemist ja üks alumine.
  4. rongides on alati tasuta kuum vesi ja voodilinad-tekid-madratsid-padjad. Jaamades on perroonil mutikesed sooja pudru ja kotlettidega platsis ja nälga jäämist ei tasu kindlasti karta. 5.Moskva-Kaasan on üks öö, kaasan Novosibirsk sealt ilma peatusteta u 30-40 tundi. kui lähete otse ja linnades päeval maha ei hüppa, siis arvestage Novosibirskisse jõudmiseks u. 2,5-3 päevaga.
  5. Baikalile on kõige lihtsam lähenda Irkutskist. Novosibirsk-Irkutsk on rongiga u. 22-30 tundi. Irkutskis on väga ägedad hiinakad, nerpinaarium on jura. kindlasti sõitke katamaraaniga "Raketa" mööda Angara jõge Baikalile. See on väga võimas vaatepilt.
  6. keset Baikalit asub täiesti unikaalne ja ainulaadne saar nimega Olhon. Saarel valitseb väga tugevalt šamanism ning Olhon on koht, kus jumalad maa peale tulid. Googeldage nikita olhon, tegemist on täiesti uskumatu Vissarjoonliku külalistemajaga, mis tippajal - augustis - mahutab u 700 inimest. Kusjuures terve küla on külalistemajaks muudetud. hommikul pakutakse pannkooke ja praemuna, õhtul tõmbavad kokad ja koristajad kleidid selga ja hakkavad romansse laulma. Olhonile saab Irkutski turult hommikul väljuvate maršutkadega u 600 rubla eest, tuleb ette bronnida. Sõit kestab 6-9 tundi aga kogemus on seda väärt!!!!!
  7. augustis on siberis põrgukuumus.
  8. lisaks Mirjami blogile lugege ka A.Piirsalu "Kirjad Venemaalt". Politkovskaja raamatuid ei ole soovitav vahetult enne sõitu ega sõidu ajal lugeda.
  9. külastamist väärivad ka Baikali-äärsed linnad Listvjanka ja Sludjanka. Ja kui teil aega on, sõitke Sludjankast elektritškaga Ulan-Udesse maailma suurimat Lenini pead vaatama. Sõit kestab 4-6h. või sõitke Aršani ja sealt edasi Burjaatia külakestesse, kust Mongoolia kiviga visata.
  10. rongiga reisimine on vahemaid arvestades Venemaal VÄGA ODAV. Moskvast Irkutskisse läheb teil umbes 2500EEK, trans-siberi ekspressiga sõites umbes 8000EEK. Kohalikud normaalsed inimesed sellega ei sõida.

Jõudu ja toredaid elamusi! Hannes

2
0

Nagu ütlesid, on internet materjale täis. Üks, mis mulle silma jäi Beyond Baikal http://www.wanderlust.co.uk/magazine/articles/destinations/beyond-baikal

Kui Hannese kommentaarid on puhas kuld, siis see artikkel ehk pronksi mõõdu annab välja :-)

0
0

Suur tänu kiirete ja asjalike vastuste eest! Hannes, kas äkki saadaksid mulle meili aadressile [email protected], et saaksin su kontakti. Võibolla korra ennem reaalset reisule minekut tüütaks veel paari küsimusega.

Parimatega, Hanno

0
0

Sai eelmisel aastal sealkandis käidud ning saan anda mõned vihjed.

Olhoni saar on tore koht, kuid võib väsitama hakata, sest turiste palju ja kohalikud on orienteerunud üksnes turistide teenindamisele. Kindlasti tasub ette võtta ekskursioon saare põhjaossa (paketti müüakse turismiinfopunktist). Kalapüügi pakett on turistilõks. Meie sõitsime Olhonile laevaga Irkutskist, kuid see polnud hinda väärt.

Kui on aega, siis soovitan Olhonilt sõita laevaga üle Baikali Ust-Barguzini (käib korra või paar nädalas). Ust-Barguzinist saab minna edasi minna matkama Svjatoi nosi nimelisele poolsaarele, mis on igati kena koht.

Veel tasub sõita Sludjankast Port-Baikali mööda vanat raudteed, mis nüüd kohandatud peamiselt turistide veoks. Saab nautida kauneid vaateid Baikalile.

0
0

Pole ise veel küll käinud, minek augustis. Aga soovitatakse kindlasti sõita vanal raudteel, millest kris11 kirjutab (leidsin nt krugobaikalka.ru http://krugobaikalka.ru/weekend/express.php). Seda vana raudteed pidi saavat ka jalgsi matka teha - http://baikaler.com/tours/tour-to-circumbaikal.html Ise tahaks ideaalis proovida mõlemat - vaatab, kas ka teeb (eelis vist pigem jalutuskäigul :)

0
0

Tuginedes 2010.a augusti kogemustele täiendan Hannese postitust pisu - p. 8 - augustis on Siberis põrgukuumus - ei pea alati paika. 2010.a augusti keskel Irkutski saabudes oli termomeetrinäidik kenasti 30 kraadi kandis, kuid üleöö langes nii madalale kui 11-13 kraadi, öösiti ca 5-7. Seejuures sadas täiesti külma vihma 2 päeva järjest ja puhus jääkülma tuult. Selline ilm vältas 2 päeva ja siis - voila! - jälle üle 20. Seega arvestage kindlasti ka selliste loodusvääratustega. Nõus Hannesega kohalike rongide ja platskartide osas. Me tegime Irkutsk-Ulan Ude osa isegi nn obshii vagon´is - st üldvagun. See on nagu platskart, aga kohanumbreid seal ei ole ja voodipesu ei anta. Aga milline kogemus! Ja hind oli sisuliselt olematu. Ulan Ude on minu arust igati väärt külastamist - lisaks Lenini peale on see selline muidu armas väike (Venemaa mõttes muidugi) linn. Ja sealt saab bussiga Ulaanbaatarisse (950 rubla, broneerides +10%).

Circul-Baikal raudtee kohta - selgus, et augustis pole piletit rongile üldsegi lihtne saada. Meie jäimegi ilma, sest järgmine vabanev koht oli tädikese sõnul ca nädal aega hiljem. Väidetavalt polevat ka muid võimalusi sellel raudteel sõita. Ei tea, me ei uurinud, vaid läksime sinna jala. Õigemini, jala kõndisime raudteel muidugi, läksime ikka marsa ja praamiga:) Vaated on tõeliselt ilusad! Kohtasime ka seda turistirongi, mis meist mööda sõitis. Ausalt öeldes olime lõpuks lausa rahul, et võtsime tee ette jala, mitte ei läinud rongiga - muljed on kustumatud.

0
0

Venemaal kehtib narr registreerimisseadus, mis nõuab alates 3-ndast päevast registreerimist. Küsin- kuidas sellisel planeeritaval rongireisil registreerimisküsimus lahendatud saab?

0
0

Registreerimisest Venemaal

Kui ise Baikali tripi planeerisin, sai kõikvõimalikest allikatest uuritud ka see registreerimise asi. Lugesin isegi VF seadust:) Nii saatkonnast kui ka sellest samast seadusest selgus, et registreeruma peab 3 päeva jooksul siis, kui oled kuskil 3 päeva järjest olnud - nö peatumispaika saabumisel peab alles registreeruma. Tõestamaks seda, et sa pole kuskil 3 päeva järjest olnud, tuleb hoida alles kõik oma piletid. Me registreerisime ennast alles Irkutskis (kus viibisime 4 päeva) - selleks ajaks olime Venemaa pinnal juba ca nädal aega olnud.

Registreerimist kontrollitakse Venemaalt lahkudes. Me läksime edasi Mongooliasse bussiga Ulan Udest ning buss oli sisuliselt täis selliseid Trans-Siberi reisijaid. Vene piirivalvur küsis kõigi käest registreerimispabereid või siis rongipileteid, kust nähtuski, et registreerimist vaja ei olnud. Tegi lahkumiskaardile märke, et rongiga ja pani allkirja alla. Kõik said ilusti riigist välja.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased