SKY24 bürookulud

On kellelgi kogemust SKY24 nõutavate "bürookuludega". Nimelt broneerisin läbi SKY24 piletid Tallinn-London-Tallinn ning Estonian Air otsustas oma lennu tühistada. Nüüd pakutakse mulle lendu 2 päeva hiljem või raha tagasi, kusjuures tagastatavast rahast võetakse maha SKY24 bürookulud 25 EUR.

Lisan teate:

Tere, hea SKY24.EE klient

Anname teada, et lennukompanii Estonian Air on tühistanud xx.aprill Tallinn-London lennu.

Saame Teile pakkuda piletihinna tagastamist, millest arvestame maha bürookulud 25 EUR. Kanname raha tagasi kohe, kui oleme saanud nõudele positiivse vastuse lennukompaniilt.

Teine variant on tagasi tulla xx+2.aprill Tallinn-London otselennuga (11.45 - 12:45).

Palun andke meile teada, kuidas soovite edasi tegutseda.

Vabandame ebameeldivuste pärast!

Kas soovid endiselt sel ajal lennata või mitte? Kui jah, siis võid ju ka otse Estonian Airiga suhelda ja uurida, kas neil on samaks päevaks alternatiive. Erinevalt reisifirmast on EA motiveeritud sind võimalikult samal ajal tagasi saatma, vastasel juhul võid ju nõuda nende kahe lisaööbimise hüvitamist ja isegi päevarahasid.

No selles SKY24 teates on see viga samuti, et ma mitte ei soovi tagasi tulla selle lennuga, mis tühistati, vaid soovin selle lennuga Londonisse jõuda. Ja kuupäeva muuta ei saa, kuna järgmine hommik jätkulend.

Kas Sa sky24 tingimusi lugesid, kui pileti ostsid? Kas ja mis seal oli bürookulude kohta kirjas? Kui kirjas midagi ei olnud, ei saa ka vastavat summat nõuda. Kui aga oli ja Sa sellega lepingut sõlmides nõustusid, siis ei ole ka eriti midagi vaielda.

Mina loen nende tingimustest: 4.6. Tühistatud lennule lennupiletit omavale Kliendile pakub Teenusepakkuja kas hinna tagastamist või alternatiivset ühendust sihtkohta ilma lisatasuta.
4.7. Lennugraafiku muutuse korral on Kliendil õigus lennupileti hind tagasi saada, kui selle tulemusena muutub oluliselt sihtkohta jõudmise aeg või kaob võimalus kasutada samal piletil olevat jätkulendu.

Seega ei ole juttu mingitest bürookuludest ja seega vastavat summat nõuda ei saa. http://www.sky24.ee/lennupiletite-muugitingimused

Hetkel ei jõua neid tingimusi tervenisti läbi töötada, aga seda suudab vast teemaalgataja isegi.

Jah - lugesin loomulikult tingimusi.
Jah - ei ole seal bürookuludest midagi kirjas - sellepärast ma küsisingi, et on kellelgi sellise teemaga kokkupuudet olnud!

Kui Teil, kasutaja Tip, ei ole sellega kokkupuudet olnud, palun jätke vastamata.

Kulla tatanka, ma juristina püüan Sind aidata. Kui vastavat punkti lepingutingimustes ei ole, siis nii ütledki Sky24-le ja kõik. Kui nad jätkuvalt vastu vaidlevad, siis palud neil viidata, millele tuginevalt nad Sinult raha nõuavad.

Kas palju kasulikum oleks jutt, et "jah, minu käest küsiti ka raha ja ei hakanud nendega vaidlema"?

Minu käest on näiteks ka korralik Eesti reisibüroo erinevaid tasusid ja maksusid üritanud nõuda ning püüdnud mulle selgeks teha, et lennugraafiku muudatustest tuleneva majutuse ja lisatranspordi eest pean ise maksma. Esitades paari viidet seaduandlusele ning lepingutingimustele loobus büroo nõudmistest, broneeris uued piletid ning tagastas hinnavahe.

Aga noh, mõnele vist kohe üldse ei sobi, kui teda aidata soovitakse.

Tatanka, sul läks isegi hästi, et lennu tühistamisest teavitati. Mina avastasin ise viewtrip.com'ist vaadates, et mul üks lend on tühistatud ja mingit teavitust ma ei saanud. Võtsin ka SKY24-ga ühendust ja ootame juba üle nädala lennufirma kinnitust, kas meile leitakse midagi asemele või mitte. Seejuures mainiti samamoodi midagi 25eurosest lisamaksust või teenustasust, misjärel viitasime nende müügitingimustele, siis sai asi korda, meie kasuks siis.

Eks see kuidagi hinnakirjast tuleb.

Sky24 on aga Estraveli odavbränd, mitte mingi eraldi reisibüroo, et küll nad selle bürookulude kaotuse üle elavad.