Slovakkia mägedese autoga perega ja telkidega?

Hei!Plaan minna juuli 2018 kaheks nädalaks Slovakkia- Poola Tatra mägedesse perega. Sõiduautole katusebox peale ja teele - 2täiskasvanut ja 3 last (10a, 8a ja 2a). 1424km on Zakopanesse 17,5h sõitu. Seega 1öö Bialystok lähedal. 2päevaga kohal. Kus Zakopanes telkida oleks hea? Kas tasuks nt nädal sealpool mägesid telkida ja nädal kuskil Slovakkia pool nt Poprad? Goralský dvor olen ööbinud. Seal auto+telk+2täiskasvanut+3last ca 15-20eur öö. Kas mujal ca sama? Vahemaa pole pikad, lihtsam kui telk ühe koha peal või saab jooksvalt platsi vahetada sest kohti piisavalt ja ainult magamiseks kasutab telklat? Oleks vaheldust ka nats ... ca 2-3 päeva ühes kohas ja siis edasi?  Plaan mägedes matkata 10-15km radu, 2a plika seljakotiga seljas....

Just tulime perega sealt matkamast.  Eelmine aasta sai kah seigeldud seal.Kämpingute kohapealt. Me olime kuuekesti. 4 täiskasvanut+kaks last. Kämpingute hinnad olid pea 30€ igalpool. Zakopanes ööbisime Camping nr 97 Pod Krokwią nimelises kohas. Ärge sinna minge. Telkimiseks ei kõlba. Slovakkia poolel sai nii mõneski ööbitud. Positiivsed kogemused :  Rijo Camping Stara Lesna. Võetakse ka hiliseid saabujaid. Saime ka soodukat, sest ainult ööbima tulime. Kõige parem kämping Slovakkias on MARA Camping. Kõik on super. Saate puhtas vees ujuda, ilma järjekordadeta duššis ja vetsus käia. Ligidal Tatra veepark, loomaaed kus lapsed saavad loomi paitada mitte ainult vahtida jne. Ligidal ka linn Liptovský Mikuláš kauplustega ja söögikohtadega. Sinna soovitangi mõneks päevaks minna.Kindlasti külastage selles linnas Hellas nimelist greeka kiirtoidukohta. Super toidud väga soodsalt.See MARA camping on slovakkide endi üks lemmikumaid kohti, seega juulis on rahvast palju. Äkki tasuks ette broneerida. Camping podlesok asub kohe Slovensky raj matkarajade juures. Neid radu soovitan soojalt. Kämpingut mitte. Kallis. Dušš žetoonidega mida peab eraldi ostma. Kaks dušši kabiini meestele suure kämpingu peale. Hommikul vaevalt raatsite järjekorras seista. 

2
0

Tere Sipsik11. Käisime eelmisel suvel Slovakkia Tatrates lastega matkamas. Tegime 5 päeva tavalist matka Madal-Tatrates ja ühe radiaali Kõrg-Tatrates.Matkapäevik on netis: https://sites.google.com/site/kurinurm/matkad-ja-ronimised/tatrate-lastematk-2017Kämpinguid leiab kergesti. Mu päeviku sabas on nimekiri, kaks tükki (Stara Lesna ja Camp Mara) on krapsikuga ühised. Kõik olid head. Korraldus on kõikjal nõukogudelik, inglise ega vene keelt ei räägita, aga muidu on igal pool okei. Hinnad on ühtlaselt odavad.Telkida tohib looduskaitsealadel vaid seal, kus tohib. Meie eirasime ja telkisime Madal-Tatrates metsikult, kedagi ei huvitanud. Aga lihtsalt teadmiseks. Linnad - Poprad, Ružomberk, Mikulas - olid kõik mõnusad, aga pikalt seal midagi vaadata pole.Ma teeks nii:- paigutaks end paariks päevaks Madal-Tatratesse või Mikulasi linna- käiks tõstukitega Madal-Tatra harjal (Chopok) ja kõrgemas tipus (Dumbier)- käiks koobastes ja Tatralandia veepargis- siis läheks paariks päevaks Kõrg-Tatratesse ja oleks paigal- ja käiks seal veidi järsemaid radu, laps kas siis kaasas või ühe vanemaga allPoola Tatrate kohta ei oska kahjuks öelda, aga need on ilmselt järsemad kui Slovakkias asuvad lõunapoolsed küljed. Seal on matkapiirkondi veel - Slovenski Raj, Fatra rahvuspark jne. Kui on küsimusi, siis sõnum Tripis või [email protected] reisi! 

2
0

Tere! Kas keegi osab kommentaarina lisada ka jalgratta teid mägedes. Nädalalõpus minek ja plaan Tatrates rattaga turnida aga mingeid adekvaatseid kaarte ei leia.

0
0

Mul on Kõrg-Tatrate kaart, 1:50000.(The Tatras - High, Western, Bela's)Seal on kõik teed peal, mis üldse olemas on.Võite kaasa saada, helista 5058952.Ehkki ma pole kindel, kas Tatrad rattamatkaks parim paik on.Ehk minna hoopis Slovenski Raj piirkonda vms? Seal on rahvusparke palju.Tasub mõnest kohalikust turismipunktist üle küsida.

0
0

Tere, kui kellelgi lähipäevil (7-8.juulil) minek ja autos 1 koht, siis pakun tänutäheks majutust Liptovsky Mikulases ;) (pakkumine kehtib kogu suve :) Küllap saan ka veidi abiks olla kohaliku elu-olu info osas.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased