trip-krainetrip-ukraine-dark
Snorgeldamine Mauritiusel

Kas Mauritiusel on koralli randu, kus saab snorgeldada?

Mauritiusest, äkki leiad kuskilt ridade vahelt, aga seal vist väga ei olnud.

Belle Mares saab snorgeldada küll aga sellist värvikirevust nagu Punases meres ei ole.

Snorgeldamisega on selline lugu, et enamikes kohtades, kus see võimalik on (rannad, laguun, katamaraani- või kaatrireiside kommertskohad), on korallid kehvas seisus - tuhmid, osaliselt hävinud. Kalu on see-eest küllaga. Rifi lähedal - seal, kus oleks üliilus ja lai valik koralle-kalu, snorgeldada on ohtlik. Väljaspool riffi asuvatele madalikele ei viida, kuna ookeanilaine ja hoovused on liiga ohtlikud. Mina ei panustaks Mauritiusele, kui snorgeldamiskohale. Kui oled Punases meres käinud, siis see on niigi fantastiline ja sellest enamat võid leida vaid Vaikses Ookeanis - Polüneesias või Suure Barjäärrifi piirkonnas.

Päris nii ei ole nagu ixxx kirjutab. Belle Mare rand ongi üks pikk koralliriff ning kui ujuda tahad, siis ujudki korallide kohal. Seda küll, et korallid on tuhmid, kuid hävinud on neist seal piirkonnas väga väike osa.

Trou Aux Biches on ideaalne rand snorgeldamiseks, riff on u 200m kaugusel ja kuni sinnani on madal vesi, kus elu keeb. Korallid on väga ilusad helesiniste tippudega ja kalu on ka väga palju. Nägime suurt osa kaladest, mida tavaliselt näeb vaid akvaariumis, nt. mureeni,kes elas kalda lähedal, lendkala ja palju igasuguseid värvilisi kalu. Ühe kivihunniku juures nägime kivikala, kes oli palju suurem, kui akvaariumis nähtu.