Sofia, Bulgaaria

Tere

Uurisin siin foorumis ringi ning ei leidnud midagi Bulgaaria pealinna Sofia kohta. Kuna on mõte sinna reisida, siis küsiks, et kuidas on muljed reisisellidel sellest linnast? Vaatamisväärsused on muidugi Google'i otsinguga lihtsasti leitavad, aga huvitaks pigem, et kuidas on atmosfääri/inimeste/kohalike kogemustega. Ja kui kellelgi on mingite lahedate kohtade (kuhu turist niisama ei satu) soovitusi, siis kuulaks ka neid.

Lennujaamas on T2 juures metroopeatus. Väravate juures on kaks sularaha söövat piletiautomaati ja ka ATM. Väravas saab ka visa/Mastercard viibata. Maksab 1.6BGN.

Linnas ei toimi ei bolt ei uber, tõmbasin TaxiMe api, sellega saab sõita.

Söögikohtades räägitakse inglist, aga justkui peljatakse. Jooksevad laiali, kui Hello ütled.

Womans Market on äge.

Hinnatase pisut odavam, aga turistikad kohad ikkagi kallid.

Hinnad paljudes kohtades € välja toodud. Tasuda saab samuti paljudes kohtades ka €. Kui kaarti pakud, küsitakse sula, kasvõi €.

#täiendan jooksvalt säravamaks.

1
0

Huvitav! Minu viimased käigud Bulgaariasse olid ca 20 aastat tagasi ja siis oli tegemist ikka väga odava kohaga. Isegi turistikates. Seda isegi tollaste eesti hindadega võrreldes, mis siis jäid mäletatavasti veel Lääne-Euroopa tasemele oluliselt alla. Nii, et minu mälus oligi Bulgaaria sellest ajast kui Euroopa üks odavaim riik (Ukrainas polnud siis veel käinud).

Mäletan veel 1 leevi (ehk umbes ca 1 euro) poode kus kogu kraam just nii palju maksis. Üks toonane reisikaaslane naases siis Eestisse tagasi piltlikult öeldes "koormahobusena".Tollal mäletatavati lasti kohver tasuta sisse tšekkida ja isegi 5-6 lisakilo ei tekitanud lennujaamas alati probleeme. Nii ta siis ca 30 kilose kohvriga naases - ülejäänute väikse abiga kaalu jagamisel.

0
0

Sõin just ühe korraliku grilled steaki, juurde head juurviljad ja 0.3 õlle, kokku 22€. Ja see ei olnud menüü kallim ots. Pudel veini alates 20€. Samas, mulle toodi mingi turistimenüü, kohalikud küsisid ilma menüüta.

3
0

Paistab jah, et hinnad väga oluliselt (kahjuks!) muutunud.

Veini osas aitab Balkanil vahel muidugi maja- või siis vaadiveini küsimine. Turismimenüüdes ei pruugi olla (eriti nähtaval kohal!) ja peenemates kohtades samuti mitte, aga küsida tasub. Hinnavahe võib olla märkimisväärne.

0
0

Söögihindadest.

Kui veidi keskusest välja jalutada, algab putkamajandus. Sageli hinnakirja polegi, küsid luugist, saad luugist. Juurde Coca. No ei tõmba ja pole proovinud.

Ühel korral märkasin lõuna ajal pintsakutes kontoriinimesi sellises söömas. Seal oli ka hinnakiri ja sai kaardiga maksta.

Hinnakiri:

Ok, see näis viisakas, said karbiga ja lauad olid ka olemas. Hinnad suht ok, aga aru oli raske saada.

Kõrval oli kohalike seas pop koht.

Menüü

Sel polnud viga, aga odavaks ka just ei nimetaks.

Majaveini on, aga 0.5l veini on kolme õlle hinnaga

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased