Sõidujagamine Östersund->Åre 27.01.2024

Tere!

Kas keegi on juhuslikult minemas laupäeval 27.01.2024 hommikuse lennuga (departure kl 7:00 hommikul, arrival kl 9.00) Åre suusakuurorti (maandumine Åre lennujaamas) ja sooviks jagada taksot/transfeeri lennujaamast sinna? Reisin koos oma 1.5aastasega (pagasit pole, ainult käru/turvatool ja seljakott).

Äkki veab ja keegi veel samal ajal minemas? :)

Arlandast 575 km taksoga?
Või maandud kuskile lähemale?

2
0

Ei, maandume ikka Åre lennujaama.

0
0

Ok, siis tundub loogilisem.
Algul see info puudu oli.

0
0

Kas te Åre lennujaama all mõtlete Östersundi?

Ma seekord teiega kaasa ei tule, aga ma olen varem uurinud lennuvõimalusi sinna piirkonda ja ilmselt järgmisel / ülejärgmisel talvel tahan uuesti minna. Seal peab kiiresti ära käima, sest osad piirkonna alad antakse saamidele tagasi, mägimajad ja rajad pannakse kinni. Turismi põhjapõtrade karjatamise piirkondades tõmmatakse üldse koomale. Seni oleme käinud Eestist autoga, aga see on ikka tülikalt pikk sõit, eriti talvel libedaga. Lennuk oleks hea alternatiiv.

Takso varianti ei ole ma isegi kaalunud, olen seda juba ette liiga kalliks pidanud. Mis teie sõit Östersundist Aresse umbkaudu maksab?

0
0

Õstersundi lennujaamast Åresse on umbes 90-100 km. Saab buss+rong, 3 tundi, aga see vist ei vii mäe jalamile. Takso hinda peab guugeldama. Väikse lapsega paras tegemine.

1
0

Kuna endal talvel sinna minek sarnase marsruudiga (TLL-ARN-OSD), siis olen transpordivõimalusi uurinud (distants ca 100km):

- Flygtaxi pakub ise taksojagamise teenust. Ma küll ei tea, kuidas ta päriselus toimib, aga uuri nende käest https://www.flygtaxi.se/products/shared/

- kõige lihtsam on kasutada https://aretransfer.se/, mille üks ots maksab täiskasvanule ca 35EUR ja lapsele 17EUR. Miinuseks on, et tal on kindlad peatused ja treppi sind ei viida. Pagasi kohta selline märge "Luggage you can bring is a suitcase, hand luggage and a ski bag, a smaller pram/sulky"

- kui tahad treppi saada ja ise ringi liikuda (mis teemaalgataja puhul pole väga teema), siis kõikidest lennujaamas pakutavatest rendiautodest (automaat) oli kõige soodsam (märts 2024) Budget. Jagab autosid AVISega, kellel täpselt samad mudelid vähe kallimalt pakkumisel.

- suurema seltskonnaga minnes saab bookida privaat-transfeeri (mis ka ilmselgelt pole teemaalgataja huvi), mis näiteks meie 20+ inimese seltskonnale läheb 50-kohalise bussiga round-tripina maksma ca 1.100 EUR.

2
0

Super! Suur aitäh kõigile asjaliku info eest! Selle viimase 35+17eur leidsin ise ka. Ja selle shared taxi kohta tahtsingi uurida lisa. Kuidas toimib ja palju maksab.

Meil ülejäänud seltskond läheb autoga aga kuna meil laps sellist autosõitu ei kannata, siis kahekesi lendame. Seltskond jõuab alles õhtuks ning seetõttu otsimegi võimalust kuidagi juba kohale/ lähemale saada. Treppi polegi oluline, võiks lihtsalt mingi kohvik olla, kus aega parajaks teeme ja teisi ootame. Lennujaamas nii pisikese lapsega ilmselt nüri tunde passida.

1
0

Ma ei tea, kas sa plaanid peatuda hotellis või mökkis, aga mõttekas oleks hakata uurima early check-in võimalusi. Ja kui ka ei saa, siis keskuses säti end mõne hotelli lobbysse sisse ja küll saab aeg parajaks tehtud.

1
0

Variant on sõita Stockholmi lennujaamast (mis raudtee mõttes on Arlanda C) rongiga Östersundi või Åresse. Ja siis lasete end sealt auto peale võtta. Östersund jääb niikuinii tee peale.

Kui te saaksite lennukiga vara Östersundi, siis võite ka seal linna peal ringi jalutada, kuni teile autoga järele tullakse. Täitsa tore linn on. Talvel tehakse kesklinna järve kaldale lõkked ja ehitatakse lumelinn, nii et ka lapsel võiks seal mõnda aega huvitav olla. Kui mina peaks valima, kas oodata Åres kohvikus või Östersundis, siis iga kell oleks ikka linnas, mitte suusamäe all.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased