Soojamaa reis 9 kuuse ja vanema lapsega-pakkimine,päikesekaitse ja rohud!

Kuidas olete kaitsnud oma pisikesi soojamaa tugeva päikesekiirguse eest - kas olete ostnud spetsiaalseid uv-kaitsega riideid või viibinud enamuse ajast lapsega varjus?

Kuidas olete pakkinud lapsele toidu kaasa, mõtlen just purgikesi?

Mis rohtusid olete kaasa võtnud nii endale kui ka lastele?

Sõltub vägagi riigist kuhu lähed? Mina olen käinud enda 5 kuusega Hurghadas ja kodust vedasin kaasa ainult aptamili(kuna rinnapiimast jäi väheks) Aasta ja 1 kuusele võtsime kaasa kiirpudrud. Hotelli valisime kõik hinnas ja mingit probleemi pole ka kohaliku toidu andmisega. Miks ei või lapsele anda hotellis pakutavat suppi või kartulit-kastet(riisi kastet), need on ju keedetud-kuumutatud! Minu laps ei ole küll kordagi reisil kõhulahtisuse all kannatanud. Mul muidugi ka maalaps, suvel sööb raudselt peotäie liiva ära...:) Samas on igal pool ka olemas toidupoed, kus saadaval topsijogurtid jne... Mähkmeid võtsime eestist kaasa, kuigi tavaliselt on need samuti kõikides marketites saadaval ja ostsime puuduva osa kohapealt juurde. Päikesekaitse väga oluline, meie panime jälle liiga palju peale, tagasi tulles oli laps ikka suht lumivalguke. Aga samas parem vähem päikest, kui rohkem... Näiteks väga hea asi on veerõngas lapse ujutamiseks(kus jala kohad sees on), selle ostsime ka kohapealt. Rohud olen mina alati kaasa ostnud, lasen perearstil igaks juhuks antibiootikumid kirjutada, palavikualandajad. Samas jällegi üldjuhul ju igas riigis on apteegid...Tervisekindlustus, reisitõrke kindlustus jällegi väga olulised asjad, mida soovitan kindlasti teha. Mõni uus mänguasi lennukisse. Ja lennukisse võid vabalt võtta igasugu kohupiimakreeme-vedelikke lapse jaoks. Kui on väikesele lapsele, siis ei ole turvatöötajatel midagi öelda. Neid nad vedelike pähe ära ei võta... Vähemalt meil pole võetud...

Oleneb jah kuhu minna. Meie käisime Tais kui laps oli veidi üle aasta - toitu kaasa ei ostnud, aga UV kaitsega ujumisriided küll. Õigupoolest need on olemas ka juba suuremal lapsel. Ravimitest palavikualandaja ja allergiaravimid on kaasas olnud, muud mitte. Eks suurema hädaga nii ehk naa pöörduks arstile.

Kui nüüd "kuused" teemast välja jätta, siis teemaalgataja vaatab siia ka: http://trip.ee/node/48169 Enamustele tema küsimustele on vastused seal juba olemas.

Just tulin 9 kuusega TÜrgist. Toidust oli kaasas pudrupulber. Hommikusöögil lisasin vett ja moosi. Sõi ilusti. Enne reisi õppisime imetavate püreede söömise selgeks ja neid pakkusingi. Neid on nii soolaseid kui ka magusaid. Mugavam kaasa võtta kui purgi omi. Hotellisöögist pakkusin riisi, makarone, keedukartulit, porgandit, värsket kurki, puuvilja.. Kroketite seest kraapisin ka kartulipüreed. Suppe ja kastmeid ei pakkunud. Kuumas kliimas tahtis laps ka juua palju...pakkusin vett klaasist kõrrega. Meie oma sööb veel rinda, seega pudeliga ei oska ta midagi peale hakata. Ravimitest kaasa kindlasti palavikualandaja, näit ibuprofen siirup, midagi köha jaoks, humer nina jaoks, tati pumb, kraadiklaas, perearstil võta antibiootikum, gefiluse tilgad/ kapslid, desinfitseerivad salvakad. Võib olla rundub liiga palju asju, ui mul jäi 1,2 egiptuses nii haigeks, et lausa kole ja miagi eriti kaasa polnud, apteegist saime lahti keeratud ja üle ääre ajanud ravimeid ja noo jubedus ruudus. Seega parem karta kui kahetseda. Olin rohkem lamamistoolil varjus lapsega, kui päiksekreemi kasutasin ikkagi+ õhukesed õhku läbilaskvad riided. Mõned mänguasjad. Lennukisse tegin karpi kaasa natuke õuna ja porgandikange, mis teda tegevuses hoidis. Pool aja magas, teise poole oli üleval.

Head reisi!

Nii väikeste lastega poleks vaja üldse minna pikale reisile. Kõigepealt tasuks säästa lennureisijaid,viimasel ajal lennates on alati paar kolm röökivat titte sattunud kaaslendajateks.Peale selle tasub väikelast kaitsta ka kiirituse eest,mis lennates on paratamatu.