Soomes kodumajutus või kodusem majutus

Tere!

Augustis plaanis väike perereis Soome. Siinses portaalis on mitmeid linke mökkite ja hotellide andmebaasidele jne. Väike surf neis annab mõista, et hind alla 400 EUR on suht ebareaalne kui ei soovi just välikäimlat vms.

Pole eriline pirtsutaja, ent seekord reisiks vahelduseks valge inimesena, sest lastega reis ei ole ekstreemi otsimine. Samas ei sooviks ka öö eest maksta üle 40 EUR või nädala eest 300 EUR. Või on see nii ebareaalne?

On heal tripikaaslasel mõni konkreetne soovitus öömajast - eriti vahva oleks mingi ökotalu või lihtsalt maakodu, kus mõistliku hinnaga saab meelt lahutatud ja lastele lisaks Soomemaale näiteks ka loomi näidatud. Pole midagi ka hubase motelli või hotelli vastu. Muidugi mökkid järvekaldal on ka teretulnud, kuid sel juhul oleks hää teada pesemisvõimaluste kohta. Või piisab järvest?

Kaugus Helsingist võiks olla max 400 km. Kuna lühike puhkus, siis ei viitsi seda autos veeta.

Tänud,
J.

Paljudes mökkides on ka pesemisvõimalus olemas, ei tasuks neid välistada. Ise ööbin augustis Tamperes 66 eurot/öö (neljale inimesele mökki) ja Naantalis 80 eurot/öö.

Yks variant on motellid. Need on tavaliselt maanteede ääres, saab syya-juua ja soome möiste järgi eduliselt ööbida.
Nt: http://www.yritysopas.com/haku/motellit/
Talumajutusest: http://www.yritysopas.com/haku/maatilamatkailua/ (vt. neid alumisi 'maatilamatkailu, majoitusta'-linke.
http://www.maatilamajoitus.fi/
Läänerannikul on yks populaarsematest Merikarvia Koivuniemi http://www.koivuniemenherra.fi/maatilalomat.html
Lisa leiad, kui guugeldad 'maatilamajoitus'.

Meie olime eelmisel aastal siin:
http://www.kolumbus.fi/taattistentila/eesti.htm

Jäime igati rahule. Normaalne tuba köögiga, hea valikuga hommikusöök rootsi lauas, järv päris lähedal, õues grillimise võimalus. Lastele ka meeldis, sest olid loomad (hobune, lambad, jänesed, koerad) ja nõrkemiseni sai trossiga mäest alla lasta.

Naantalis võiks tõesti ära käia - tundub looduslikult ilus ja lastel ka vahva. Seejärel liiguks läbi Tampere järvistu kanti. Niisiis võiks leida miskit vahvat kuskil Jämsa ja Jyväskylä kandis või ka Mikkeli piirkonnas.

J.

Kiviviske kaugusel Tamperest, Vammalas, leidub Härra Hakkaraise maja. Mauri Kunnas on yks kuulsamaid kohalikest lasteraamatute tegijatest-joonistajatest ja tema Koeramäe tegelinskid laste lemmikud.
http://www.herrahakkaraisentalo.net/index.html