Šotimaa kaart.

On siin kellelgi mingisuguseid soovitusi Šotimaa kaartide osas? Olen vaadanud Eesti raamatukauplustes aga midagi ei ole silma jäänud. Eriti hea oleks selline põhjalik kaart Šoti saarte (Sise- ja Välis-Hebriidid, Orkney) kohta. Need kaardid, mida mina olen leidnud, on suuremas osas koos Inglismaa ja Iirimaaga ja seega mitte piisavalt põhjalikud ja pisut liiga mahukad. Esialgseks jämedates joontes planeerimiseks sobivad aga teel olles tahaks midagi põhjalikumat. Kui kellelgi oleks mingisuguseid häid soovitusi (oma kogemusi mõne kaardiga, näiteks :)), siis oleksin ülimalt tänulik!

Ordnance Survey kaarte, mida on väga hea ka matkal kasutada. Neid müüakse maa eri piirkondade kohta.

UK-s elades sai väga palju ringi matkatud ning OS kaardid olid täiesti asendamatud. Osta koha pealt konkreetsete piirkondade omad, müüakse suuremates raamatu- ja matkatarvete kauplustes. Šoti kliimasse sobivad eriti hästi veel sellised, mis pool-plastikust või sellise kilekattega (ei oska paremini selgitada).

Orkney kohta lihtsalt vihje, et tegemist on Šotimaa mõistes väga lauge maastikuga ning kõik saared on suhteliselt väikesed ja jalgsi ringi matkatavad. Kallist kaarti minu meelest polegi Orkney jaoks vaja. Hebriidid ja lõunapoolsemad saared on teine teema - seal kõrgusjoonte lugemine kaardilt ikka väga abiks. Samas, enamik jalgsi matkamiseks sobivaid kaarte on 1:25000 mõõtkavaga, st isegi näiteks Skye jaoks on kokku 4-5 kaarti :)

uurisingi juba seda Ordnance Survey kodulehte ja vähemalt Krisostomuse raamatukaupluse kaudu saab neid ka Eestisse kohale tellida. Tänan väga hea soovituse eest, sest paistab, et need kaardid ongi just need, mida vajan! :))) Kodulehelt leidsin vähemalt kaks kaarti, millega loodangi nüüd hakkama saada ja ehk ei pea ikka päris neid külasuuruseid kaarte muretsema. ;)

Lai valik kaarte http://www.stanfords.co.uk/. Sealt peaks igale maitsele sobima. Eestisse saabub suht ruttu: 5-10 päeva.

Sa pidid ju Nepaali minema?! Olen 19.10-08.11 seal ja ootan Sind! :)