trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Ellnevale küsijale - kes päikese alla puhkama sõidab, peaks arvestama, et alla 50SPF kreemi pole väga mõtet kaasa võtta või koha pealt osta. 30 on miinimum, mida ise ekvaatorile lähemal olevates piirkondades kasutanud.

Pagasi saab lasta lõppsihtkohta chekkida ja parem ongi, vähem sahmimist. Kõik hädavajalik tasub alati panna käsipagasisse. Ühe dets reisi satsiga juhtus nii, et pea kogu lennukitäie inimeste pagas läks teel kaduma. Condor ei hiilga pagasi hilisema järgitoimetamisega ehk võiks arvestada, et paar puhast pesu, plätud ja ujumisriided hea käsipagasisse toppida :)

Limas oli nädal tagasi lennujaamast lahkumise maks 32 USDi.

võib ikka lennule jõuda (eriti arg-brasiilia firmade puhul, kus väljumised kipuvad hilinema), aga ei pruugi. Kindlasti abiks kiired jalad, et saabuvalt lennult turvakontrolli joosta ja enne ülejäänud rahvast järjekorda saada. Ära antud pagasiga on väga kahtlane.

Ja kindlasti tee ära check-in lõpp-sihtpunkti. Siis suurem tõenäosus, et järgmine lend su ära ootab (süsteemis näha, et oled eelmiselt lennult tulemas).

Ei ole viisat vaja. Seda sain teada ka, kui lennufirmasse helistasin. Terminalid on viisavaba tsooniga ühendatud, nii et passikontrollist ei ole vaja läbi minna.

Küll aga võib ühelt lennult teisele jõudmine osutuda väga napiks. Minul oli minnes transferi vahe 1.5h, saabuv lend hilines ca tunni ning järgmisele jõudsin ainult tänu sellele, et ka väljumine hilines.

Tagasi tulles oli lendude vahe pileti järgi üle 3h ja ka see kahanes reaalsuses napiks kolmveerand tunniks :) Tsekitud pagasi õigeaegsele kohalejõudmisele ära liiga lootma jää!

Tõmba seljakotile peale vihmakate ja topi kõik rihmad selle alla. Enamusel suurematel seljakottidel on "raincover" kaasas.

Aga, isegi ilma selleta pole mul kunagi midagi juhtunud või katki läinud (ja seljakotiga lennaunud ikka lugematu arv kordi). Tulin just l-ameerikast, pagas rändas veidi kauem kui mina, polnud isegi koti tõmblukud lukuga kinni ja midagi ei juhtunud. Asjad alles, terved jne.

Ei ole püsikliendikaarti vaja. Maksmine on kohe. Ühes letis krediitkaardiga, teises sulas või deebetiga (ja sinna letti tuli võtta järjekorranumber). Nii palju kui eelmiste huviliste soovidest kuulsin, siis detsembri-jaanuari lennud Indiasse olid juba suht välja müüdud hommikul.

UK-s elades sai väga palju ringi matkatud ning OS kaardid olid täiesti asendamatud. Osta koha pealt konkreetsete piirkondade omad, müüakse suuremates raamatu- ja matkatarvete kauplustes. Šoti kliimasse sobivad eriti hästi veel sellised, mis pool-plastikust või sellise kilekattega (ei oska paremini selgitada).

Orkney kohta lihtsalt vihje, et tegemist on Šotimaa mõistes väga lauge maastikuga ning kõik saared on suhteliselt väikesed ja jalgsi ringi matkatavad. Kallist kaarti minu meelest polegi Orkney jaoks vaja. Hebriidid ja lõunapoolsemad saared on teine teema - seal kõrgusjoonte lugemine kaardilt ikka väga abiks. Samas, enamik jalgsi matkamiseks sobivaid kaarte on 1:25000 mõõtkavaga, st isegi näiteks Skye jaoks on kokku 4-5 kaarti :)

Saad muidugi hakkama, kui üksi minemise peale juba mõtled :) Mina ka valgenahaline noor naisterahvas, käisin, oli kohati hull küll, aga see-eest emotsioone täie raha eest! Kui sa vähegi varem oled üksi seljakotiga seigelnud, siis India puhul tuleb lihtsalt kogu oma terve mõistus kaasa võtta, absoluutselt kõik eelarvamused Eestisse maha jätta, varuda kannatust ning lihtsalt reisi täiega kaifida. Esimesed kaks päeva olid jahmatavad, edasi harjub ära ja tagasi tulles oli selline tunne, et esimesel võimalusel läheks tagasi.

Üksi reisimise ainus miinus on, et vahel ei ole öömajaga muud varianti, kui võtta kahene tuba ja maksta ka kahe inimese eest. Other than that, mine ja pärast jaga muljeid!!!

Just tulin tagasi. Sääski ei olnud. Vihmaperioodi alguseni peaks ikka ca kuu veel põhjas olema. Lillede orus ei käinud.

Himachal Pradesh ja Uttaranchal tasuvad kindlasti minemist ära. Oleneb, mis teil peamised huvid on, aga nt matkamiseks on need väga head kohad. Manalist võimalik eri pikkuse ja raskusega matku teha (piisab, kui ühte mitmest trekkimise firma uksest sisse astud ja soovi avaldad - päeva kahega organiseeritakse). Ilmastik on ok. Orgudes soe (30 ringis), kõrgemal jahedam. Aeg ajalt võiba vihma ka sadada. Endal õnnestus kahte väiksemat äikesetormi näha. Samas lähevad need kiirelt üle ja ei kesta päevi.

Kui põhja poole minek, siis tasub ennast kursis hoida ka Punjabis toimuvaga. Seal miski sikhide mäss ja paar päeva tagasi nt kogu ühistransport ja avalikud teenused streikisid. Vahemaad samas piisavalt pikad, et kindalsti tuleb arvestada paari varupäevaga ajaplaani tegemisel, "ootamatuste" puhuks :) Kuigi põhjas on hooaeg (hindud ise puhkavad), ei olnud öömaja leidmine probleem. Samas väga väga vähe muid turiste liikus ringi. Rongid ok. Bussid mõnede eranditega ka ok. Kõhuhäda ei tasu liigselt karta. Kohalik toit on liiga hea, et seda paaniliselt vältida. Mustus ja räpasus võib ainult silma alguses riivata, aga sellega ka harjub. Riideid määrib kõige rohkem saastatud õhk (istu mõned tunnid lahtiste akendega bussis ning hoobilt on võimalik endale hallikas-pruunikas jume saada ;)).

Tea, kas see alati aitab, aga kui kustutasin kõik küpsised, logisin uuesti sisse ning Quick Book kaudu broneerides õnnestus ära osta. Abiks on, kui kohe sisestada rongi number ja selle järgi piletite saadavust kontrollida. www.indiagroove.com on kasulik lehekülg, kust saab peale otseliinide ka connection'itega marsruutide aegu ja ronge vaadata.

Võib-olla ma ei leia praegu kohta üles, aga peale sisselogimist saab kustkohast enda foorumipostitusi (ja ka kasutajakonto andmeid) vaadata? Kui esimest korda sisse logida, siis tulevad ilusti tab-id ette. Aga kui lehel ringi surfata, polegi enam võimalik neid ette saada?

päikest kn

Ekspress ei satu tihti kätte, aga kaevan eelmise siis üles :) N38 - ärge isiklikult võtke, aga ma olen reisikaaslaste suhtes küllalt valiv :) Harjunud oma tahtmist saama ja tegema, mis pähe tuleb. Üksi kolades on oma võlu ka juhuslikult kohatud "saatusekaaslastel". Mis muidugi ei tähenda, et huvitavate inimestega ei võiks teinekord midagi koos ette võtta!

Mõte ongi TDP-sse paariks nädalaks matkama minna ja kõige lõunapoolsemast otsast alustada. Ehk uurin igasugu kohalesaamise variante. Tänud ka eelmise lingi eest. Väga huvitav lugemine!

Stanstedist Londonisse ja sealt kas rongi või bussiga B'hami. Stansted-London liini kohta ei tea peast hindu, National Expressi ja Megabus'iga saab Victoria jaamast B'hami kesklinna 1.50-7,8 naela eest, kui piisavalt vara pilet ära osta.