St.Lucia

Kes teab, kas St.Lucia´l nõutakse viisat? VM lk ei usu eriti..

Paar aastat tagasi vähemalt nõuti ja vastupidist väitvat infot pole kohanud. Saab Briti saatkonnast.

Lähiajal plaan sinna minna ja olen ka uurinud. Selle lehekülje põhjal ei nõuta: http://www.stlucia.gov.lc/faq/do_i_need_a_visa_to_enter_saint_lucia.htm (peaks ka piisavalt ametlik olema). See paar aastat tagasi võis olla enne Eesti kuulumist EL-i.

Mõtle kui lahe - palju väiksem riik kui Eesti ja ometi on sealne tegelane minu erialal saanud Nobeli preemia. Et see preemia kord ka Eestisse tuleks.

Tere Just tulime St.Lucialt, viisa võtsime Suurbritannia saatkonnast. Sealt kinnitati mulle kirjalikult, et viisat on vaja. Kui nüüd kuuga midagi muutunud pole. Head reisi!

Kuna varsti minek, siis saatsin kirja UK saatkonda, et mis olukord siis ikkagi on ja miks selline lehekülg üleval on, kus vastupidist väidetakse...oleks veel mingi suvaline, aga tundub päris ametlik asi.

Tere.

Vastavalt 2007.a dets. meie saatkonnale St Lucia Immigratsiooniameti poolt edastatud infole ei vaja Eesti kodanikud St Luciale sissesõiduks viisat. St Lucia Turismiameti veebileheküljel (www.stlucia.org) olev info viisanõuete kohta on korrektne. Info viisatingimuste muutuste kohta on edastatud saatkonna veebiadministraatorile ning lähimal ajal saab ka saatkonna koduleheküljel olev info uuendatud.

Lugupidamisega,

Katrin Liiva Consular and Visa Assistant

British Embassy Wismari 6 Tallinn 10136 Estonia

See on igati positiivne:) Selgus majas, kuigi Välisministeerium ei ole sellega endiselt kursis.