Star alliance ja boonuspunktid

Kui mul on olemas Turkish Airlines Miles&Smiles kaart ja sinna juba ka üksjagu punkte kogutud, kuid nüüd lendan Lufthansaga, kas ma siis saan ka LH punktid koguda samale kaardile või pean selleks tegema nende kaardi (Miles&More)?
Ja kas check in-is tuleb siis ome turkishi kaart esitada (eeldusel et saab samale kaardile koguda)

Minuteada see oleneb, mis diil lennufirmadel omavahel on. Tihtipeale on nii, et kõik hinnaklassid ei anna sama alliansi partnerlennufirma kliendiprogrammile punkte vaid ainult osad hinnaklassid. Vaata siit Turkishi Miles&Smiles kodukalt järgi http://www.turkishairlines.com/en-int/miles-and-smiles/partners/when-you-fly/mile-table-lufthansa palju su Lufti lend ja hinnaklass Turkishi kaardi peale punkte teeniks. Kui sinu pilet kvalifitseerub teenimaks Turkishi punkte siis jah esita oma Turkishi kaart check-in's.

Omast kogemusest võin väita, et Lufthansaga teenitud miile saab Turkishi kaardile koguda, kuid seejuures on oluline, et tegu poleks kõige odavama piletiklassiga. Teisisõnu jaguneb Economy hinnaklasside alusel ja soodsaimate hinnaklasside korral (näiteks P - promotional) puhul Turkish miile ei aktsepteeri.

Kui on Star Alliance liikme kaart, siis võib seda igal juhul esitada kõikide alliansi liikmete väljuvate lendude check-in kassas.

Mina olen samuti teeninud punkte SASi kaardile kõikide teiste liikmete lendudega. Tegelikult enamus punkte olengi teeninud kuidagi teiste firmade lendudega ja samas boonuspunktid reisi vastu sain siis ikka vahetada SAS-s.