sis153

Uus kasutaja, liitus Tripiga 6 aastat tagasi
12 meeldimist
5 postitust / 32 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Aitäh @hbert lõbusa kommentari eest!

Tatarimaa jätame seekord valikust kõrvale. Esimese reisi ettevalmistused on meil nüüd tehtud ning ka järgmine juba nimekirja pandud. Kui tagasi oleme, siis jagan ka muljeid ning täpsemalt, miks sellise valiku tegime ja kas see osutus õigeks või valeks.

Aitäh kõigile vastajatele! Poleks ise Istanbuli peale tulnudki, kuid hetkel tundub kõige ahvatlevam. Sama on ka Prahaga. Nii et pakun välja Istanbuli, Praha ja Pariisi.

Veel kord suur tänu!

AndresR - ikka olen küsinud, tal ükskõik, midagi eelistada ei oska, lihtsalt on soov lennureis teoks teha.

Mina mööda maad küll ei soovita. Meie selle vea tegime ja tänu sellele kaotasime oma reisist kokku 2 päeva (edasi-tagasi). Vaatad küll, et km nagu polegi ja väga lihtne sinna jõuda, kuid reaalsuses sõitsime me mikrobussiga 6+ tundi ning lisaks siis laeva ootamine ja ülesõit. Kui ma ei eksi, siis 9h läks sinna kenasti ära. 

Never-ever, kui lennupiletid on samuile kallid, siis kaaluks mitte minemist, kuid bussiga seal kolistamine oli minu arvates ikka üpris kohutav ja eelkõige meeletu ajaröövel.

Kas te tõesti arvate, et aastane laps ei oska nautida soojust, sulistamist meres, ema-isaga koosolemist? Kui vanemad ise naudivad reisimist (mitte puhkamist, sest lastega reisimine ei ole kunagi puhkus), arvestavad kõigi reisil olijate vajadustega, siis ei ole beebi kohe kindlasti lisapagas. Kuna ta ei mäleta ka kodusolemisest mitte midagi, siis nii väiksel lapsel on tõesti kama kaks, kus ta puhkab, kuid kui on valida puhkamine koos ema-isaga või kodus olemine hoidjaga, siis olen 100% veendunud, et ema-isa on parim variant.


Muidugi võiks beebiga lähemale reisida, kuid kui juba otsus nii kaugele minna on tehtud, siis tuleb seda 100% nautida. Võtta rahulikult, mitte planeerida liiga palju käimist ja arvestada, et see pole puhkus vaid seiklus. 

Muidugi on reisimine ego trip, kõik mis inimene teeb on nii või naa ainult iseenda pärast :). Kuid seda saab jagada oma kallite inimestega, nii et kõigil on hea.

Minul tekib alati küsimus, et mis tähendab, et laps on lennureisil tasa? Ilmselge, et mudilased ei istu tunde paigal vait ja liikumatult, isegi kui sul nii nagu meil oli 6 inimest (sh 2 suurt last), kes pidevalt 1 mudilasega tegelevad. Minu lastest pole keegi tasa olnud, nad jutustavad, naeravad, isegi kilkavad. Viimasel korral tehti enne uninumist isegi kisahäält, ilmselgelt üleväsimusest ning seda on arvatavasti kõik lapsevanemad kogenud. Kuid samas kui ta oli 6 kuune, siis ei teinud ta terve lennureisi jooksul vist piuksugi. Ma olen ikka omajagu lennanud, kui pole veel kordagi olnud häiritud mõne lapse nutust, ju mul on vedanud või ma lihtsalt ei lase ennast häirida, kuna olen nagunii üleval.


Kindlasti tuleb valmis olla selleks, et sa ei saa see 10h üldse puhata ega magada, isegi kui laps magab, siis sina hoiad teda ja on väga väike tõenäosus, et ta magab nii palju kui tavaliselt. Lihtsalt katsu enne lende piisavalt palju puhata, et oleksid valmis terve selle aja temaga aktiivselt tegelema, kussutama ja süles hoidma. Kui ise oled ettevalmistunud, piisavalt puhanud, siis ei lähe närvi ja on laps ka rahulik.

Oleneb väga, milline reisisell sul laps on ja mis ajal toimuvad lennud. Meie oleme oma lapsega lennanud juba titest saati ning lennusõidud on kõik olnud väga ok. Kui ta veel ei kõndinud, oli muidugi oluliselt lihtsam.

Nüüd aga vahetult enne 2. aastaseks saamist käisime 9h lennuga USAs ja no see aeg kus ta üleval oli pidi keegi temale koguaeg mingit actionit pakkuma, telekat ta ei vahi, tahvlit meil pole, mänguasjad teda ei huvita. Kuna meil oli 4 täiskasvanut, siis iga natukese aja tagant keegi tegeles temaga, käis ringi, joonistas, vaatas raamatut vms. 
Õnneks oli lend öösel, nii et enamus aja ta magas. Mul oli selleks kaasas spetsiaalselt väike madrats (kookosest kõvem vankrikorvi madrats), millega oli siis teda mugav süles hoida ja vajadusel liigutada. 8- kuu vanuse jaoks võtaksin arvatavasti kaasa kõvapõhjaga kookoni. 
Lisaks aitavad enamasti ka igasugu lihtsad vidinad, mida saab kotti panna ja välja võtta, samuti söödava kraami pakkumine (kamapallid, puuviljad, püreed). Kui rinnalaps, siis lihtsam õhkutõusmistel ja magama saamisel.

Nagu eelnevalt mainitud, siis 3-4 päevaga antud marsruuti ette võtta pole mõistlik. Kui tahate tingimata olla Miamis ja ainult 3-4 päeva ringi reisida, siis valiksin hoopis Everglades ja Key saarestiku. Meie käisime ühe päevaga küll Key Westis (peatusime Key Largol), kuid see kummaline ilma korraliku rannata saar mulle siiski meeldis ja 1 päev jäi minu jaoks väheseks. Sai õhku nuusutada, kuid ei muud.

Eelmine kord (ca 3a tagasi) peatusime isiklikel põhjustel West palm beachi lähedal ning sealt tegime 2 ringi.  Anna Maria island - Siesta key - Sanibel ning enne äralendu Miami-Key Largo-Key west - Everglades. Mõlemad olid 3 päevased väljasõidud ja piisasid tutvumiseks, kuid mitte nautimiseks.
Seekord tegime vaid ühe 5 päevase ringi Clearwaters - Fort Myers (põige muidugi ka Sanibelile). Kummaski kohas olime 2 ööd ning see oli palju parem, kui ühe öö kaupa. Järgmine kord oleme kokku kindlasti rohkem kui 2 nädalat ja sellest poole läänekaldal, kuna seal meeldib mulle ikka tuntavalt rohkem.

Meie käisime 2017 oktoobri koolivaheajal. Loomulikult polnud tegu suurepärase rannailmaga, kuid otseselt vihma me ei saanud, päevitada saime kah ning isegi meres ujuda. Kuna meil korter oli veidi kõrgemal (Trogiri lähedal), siis kohati oli tuul ikka väga hull ja kuigi meil oli bassein soojendusega, siis ööd olid nii külmad ja tuulised, et basseini vesi oli ikka päris külm (lapsi see muidugi ei seganud).

Käsime palju ringi, matkasime ja uudistasime niisama. Meile igatahes väga-väga meeldis ja läheks teinekordki just sügisel. Kui koolivaheaeg ei piiraks, siis september on kindlasti palju soojem ja meri ka siis veel soe.

Kas endal või pereliikmel pole krediitkaarti, mille kindlustus kehtiks?

Kui pole ja teades, et 100% ei lubata reisile minna juba toimunud op-i või selle võimalike tüsistuste tõttu, siis kindlustuse tegemine nüüd enam ei aita.

Minul on kindlustus korra katnud lennupiletite kulu haigestumise tõttu. Kuigi mul olid kõiksugu paberid korras, siis keegi neid näha ei küsinud (tegemist polnud Eesti kindlustusega). Nii palju kui olen kuulnud, siis haigestumise korral Eesti seltsid teevad tihtipeale igasugu täiendavaid päringuid, selgitamaks, ega tegemist polnud mõne kroonilise haigusega või varem toimunud meditsiinilise juhtumiga otseses seoses oleva asjaoluga.

See uudis sobib just siia teemasse:
http://publik.delfi.ee/news/mitmesugust/video-toeline-porgu-reisijad-meenutavad-oovaga-lendu-kus-3-aastane-deemonlik-rublik-8-tundi-jarjest-karjus?id=81125113

Ma ise lendan oma lastega (nüüdseks kolme lapsega) iga aasta ca 2 korda ja pole veel kordagi sattunud lennule, kus mõni titt või laps oleks olnud nii häiriv, et kellegi puhkus peaks olema selle pärast rikutud. Kuigi mu enda lapsed taluvad lendamist hästi ja me oleme ka piisavalt varustatud igasugu uudsete tegevustega, siis pidin tõdema, et 1.3a kangekaelse titega lendamine on paras väljakutse vanematele. 6h tegin täiskohaga tööd (va see õnnis aeg kui ta magas) ja kohale jõudes olin ikka väga väsinud. Nii et esialgselt planeeritud USA lennu lükkame küll tiba kaugemale. Aga alla aastase imikuga oli küll lausa lust lennata. Vahtis natuke ringi, siis jälle magas, siis sõi ja kohal olimegi. Rinnalapsega on ka muidugi veidi lihtsam, nii kui hakkab kisa, on olemas midagi, mis koheselt rahustab.

seda parki ma mõtlesingi, Krk saarele sõitu ei plaani, see liiga kaugel.
Väikeste lastega oleme leidnud, et kõige mugavam on siiski majutuda ühes kohas ja teha sealt väljasõite ning võttagi üks piirkond korraga ning järgmise reisi ajal juba järgmine piirkond.
Zadarist ülespoole ja Makarskast allapoole seekord minna ei plaani ja ega nädalaga teab mis palju näha ei õnnestugi.

Majutus bassein pidi olema jah avatud ja ka soojendusega, nii et loodetavasti on see sinna 20c kanti.

Meie sattusime kahel korral kiirteele, kus aluses oli kena silt, et tollroad, kuid maksta polnud mitte kuskil. Eks mingi hetk tehti pilt, kuid kuidas oleks saanud maksta jäigi arusaamatuks. Oli ka mingi telefoni nr kuhu helistada, kuid meil see igatahes ei õnnestunud. Need teed, kus olid putkad, on igati arusaadav, et lähed võtad pileti ja siis teelt väljudes maksad ning see pole üldse nii kallis, kui me kartsime.
Mis maksab ja kuidas toimub selle summa maksmine, millistel teedel polnud putkasid, veel ei tea, eks ole näha palju kaardilt maha võetakse. USAs vähemalt võeti hiljem maha aga ei midagi ulmelist.

Meie puhul broneeriti rendi summa + täis kütusepaak.
Kuna auto tagastasime täis paagiga, siis see osa võeti maha (õigemini eelmine bron tühistati ja see asendati uue summaga). Meile öeldi ka, et võidakse broneerida (isegi täiskindlustuse korral) kuni 500 eur lisaks, kuid meil seda ei tehtud, kuid olime selleks valmis ja vastava kinnituse kui palju on maksimum, mis võidakse broneerida.

Ainus mõistlik autorent Itaalias on võtta täiskindlustus ilma oma vastutuseta. Me pidasime ka alguses ligi 500 eurost autot (4 inimest) 10 päevaks kalliks, kuid olles lugenud siinseid ja inglise keelseid kommentaare otsustasime siiski võtta 0 omavastutusega. Ilma selleta ma Itaalias autot rentida küll ei julgeks. Me oleme ikka palju varem rentinud autot erinevates riikides ja mitte kunagi pole midagi juhtunud, kuid nüüd piisas auto jätmisest Como linna väga rahvarohkesse kohta, kui tagasitulles avastasime, et autosse on sissemurtud. Juhi ukse sees mõlk ja lukk rikutud, ilma 0 omavastutuseta oleks see meile maksma läinud 870 EUR, mis siis, et me polnud selles mitte kuidagi süüdi.
Igatahes tuleb arvestada, et see mille sa excess (omavastutuse) summaks jätad, sellest võid sa Itaalias väga lihtsalt ilmajääda.
Meil sujus Avisega asjaajamine igatahes ladusalt ja julgeme neid soovitada.

Alaealisi lapsi reeglina vähemalt ühest vanemast eraldi ei panda, kuna vanemad vastutavad oma laste eest. Kindlasti tee check-in nii varakult kui võimalik, siis on suur tõenäosus saada kõik kohad kõrvuti. Meie saime kõik 4 kohta kõrvuti ja tagasilennu check ini teen ka ära nii pea, kui see avatakse

Mina olen samasuguses olukorras eelmise aasta sügisel, kus Turkishi tõttu jäin maha Istanbul-Tallinn lennult ning pidin samamoodi 24h ootama (hotell+toitlustus loomulikult tagati). Mina saatsin kompensatsiooni taotluse Turkishile, sealt tuli eitav vastus, küsisin siis ka meie tarbijakaitsest üle, kas mul on õigus kompensatsioonile, kuid sain vastuseks, et Turkishi puhul pole. Kui sul see õnnestub, anna teada. Mina kaotasin ka tänu sellele terve tööpäeva ja pidin kasutama oma puhkust.

Ma kahjuks kustutasin selle kirja oma meilboxist ära, kuna loobusin edasisest tegevusest.
Ainus variant, mis nende kirja kohaselt mulle jäi, on võimalus pöörduda Türgi kohtusse, kuid see on eriliselt mõtetu tegevus :)

Infoks, mida sain tarbijakaitsest Turkish airlanes kohta. Isegi kui lend algab Tallinnast, siis pole turkishil mingit kompenseerimise kohustust, kuna firma pole EL-is registreeritud ja vastavad õigusaktid ei kohaldu neile.
Nii et tarbijakaitse selgituse järgi pole piisav, et lennu alguspunkt on EL-is. Kas see on õige või mitte, pole olnud mahti, et õigusaktides ise tuhlata ja kuna ma mingit otsest kahju (peale 24h kaotamise) ei kannatanud, siis ei viitsi ka süveneda.

Olime sellises hotellis
http://hamptoninnkeylargo.com/
Sinna mahub ühte tuppa kuni 5 inimest, kuna voodid on nii laiad ja lisaks oli üks tugitoolvoodi. Meil oli lisaks veel üks väike laps, kes magas kaisus.

Mina ikka käiks kasvõi ühes Orlando teemapargis ära, kuid Orlando on Miamist ikka jupp maad sõita ja ühepäevaga edasi-tagasi küll pole mõtet sõita, soovitan ööseks sinna jääda.
Meie peatusime umbes poolel teel ja päris väsitav oli edasi-tagasi sõita. Kuid kuna meil öömaja ilma kuluta, siis oli mõistlik otsus.

Meile väga meeldis Everglades ja the Keys ning suureks lemmikuks olid ka Anna Maria ja Sanibeli saared. Kuna me oleme üldse suured looduse nautijad, siis need jätsid palju sügavama mulje kui teemapark. Lastele tohutult meeldis ookeani ääres ja nad üldse ei kippunud rohkematesse teemaparkidesse.
Key Largos olime super lahedas hotellis, kus lapsed nägid hiid sisalikke, papagoisid ja said ujuda koos manateedega, vot see oli super kogemus. Ja keegi ei küsinud selle eest ekstra raha.
Enne Florida külastamist ma arvasin, et Florida=tobedad teemapargid ja shoping, siis tegelikult on seal nii palju põnevat mida teha, totaalselt lahe loodus ja võimalused aktiivseks puhkuseks.
Ei jõua ära oodata järgmist minekut

Meie olime ka lastega 2 nädalat Orlando lähistel, kuid käisime ainult ühes pargis. Esiteks on see üüratult kallis, 400 eur läheb perega ühe pargi ühe päeva pilet. Teiseks olles veetnud päeva seal pargis, keeldusin ma mujale minemast, meeletu rahvamass, igal pool oota ja see pole teps lõbus tegevus väikeste lastega. Me olime nii väsinud, kui sealt ükskord koju jõudsime. Kuna meie külastame seda piirkonda nii umbes iga kahe/kolme aasta tagant, siis iga kord valimegi 1 pargi. Floridas on muud nii palju põnevat mida teha ja näha, et nädal kuskil pargis veeta on meie jaoks täielik ajaraiskamine.

Oktoobris on tõenäoliselt Disney parkides ka halloweeni teemaõhtud, uurige neid ka (iga päev neid pole). Need on tõeliselt lahedad. Sissepääs on õhtul, oli vist ca 19st ja kuni siis umbes südaööni ja pilet on ka veidi soodsam, kuna aeg limiteeritum. Samuti tasub tähelepanelik olla, et samal päeval hommikul ei lähe, kuna siis pead varem ära tulema (mis lapsevanemana nii hirmus polegi :))
Kui rahakott ja enda terve mõistus kannatab, siis valiksin kahepäeva pileti, kui ei, siis ükspäev on ka elamust nii et tapab tervist. Meie lapsed on umbes sama vanad ja nautisid Disney Magic teemaparki kogu hingest.

Minu lapsed on hetkel küll tiba suuremad, kuid reisinud nendega juba päris tillukesest peale. Me oleme alati kaasavõtnud neid pigistatavaid püreesid (magusaid, nt. Ellas Kitchen) ja need lastele väga meeldivad. Lisaks ostame alati kummalegi ka pudeli juua. Alati võid ka stjuardesside käest küsida, kui lennujaamas ei õnnestu osta. Lisaks võtan ma tavaliselt kaasa ka mingeid näkse, mis lastele meeldivad, nii igaks juhuks, kui lennuki toit söögikõlbmatuks tunnistatakse.

Mis me lennukis teeme, värvime raamatuid, mängime laevade pommitamist või mõnda muud reisimängu, nutividinad on ka abiks. Ja muidugi söögi ootamine on alati väga põnev olnud. Meie kõige pikem reis oli üle ookeani ca 10h ja kuna seal olid multimeedia ekraanid igal ühel, siis ajaveetmisega mingeid probleeme polnud.