trip-krainetrip-ukraine-dark

sis153

Uus kasutaja, liitus Tripiga 9 aastat tagasi

43 meeldimist
7 postitust
109 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui tahta lihtsalt hotelli teritooriumil lebotada ja mitte ringi liikuda, siis minu hinnangul Türgile väga vastast Euroopas pole. Alternatiivina pigem Egiptus. Euroopas on hotelle küll, kus on basseine ja liumägesid, kuid Türgi hinnaklassis ja sarnase suurusega pole kohanud, kuid ega pole ka otseselt otsinud.

Aga lastega saab reisida ka teisiti. Paljudes riikides (nt Rootsi, Taani, Horvaatia, Itaalia) on olemas suured kämping külad, kus on lastele palju atkatktsiione, mõnes ka üsna uhked veepargid. 

Zakopanes Poolas on olemas nt. https://www.termabania.pl/en/ kus suveks pannakse püsti tõeline laste paradiis. Seal samas kõrval on kohe ka hotell, kuid selle hind on krõbe. 

Me ise oleme alati ööbinud kuskil mõnusas apartementis ja siis külastanud erinevaid veeparke (lapsevanemana ma üle 2 suure veepargi reisi jooksul ei planeeri, sest endale on see täis tööpäev, kui lapsed on väiksed). 

Euroopas on nii palju muud põnevat näha ja kogeda absoluutselt igas vanuses lastega. Väikesed linnakesed, järved, igale raskusastmele sobivad matkarajad, õhtuti promenaadid, mererannad jne. Ei näe mitte ühtegi väga head põhjust, miks peaks Euroopasse reisides soovima Türgi puhkust, siis pigem Türkki minna.

Aitäh soovituse eest olla järjekindel! Eile olin ooteliinil kokku vist 3h, täna hommikul alustasin 7st uuesti ja oh imet saingi peale 50min liinile. Ja see kord sattus ka väga asjalik teenindaja, kohe kiirelt leidis iseseisvalt asenduslennud ja tegi vajalikud muudatused. Saame nüüd külastada kohe mitut lennujaama, kuid oluliselt siiski parem, kui esialgne muudatus. 

Eks ole näha, kas ja kui palju see uus plaan nüüd muutub.

Lennud otse swissi kaudu ja ühel piletil.

Lende nende kodulehel näen.

Proovisin täna uuesti helistada, olles ooteliinil olnud 45 min pidin katkestama. Aga eks ma üritan siis lolli järjekindlusega uuesti.

Hea et ei avastanud seda alles check ini tehes, et lennu päev on ühe võrra ettepoole toodud.

No ma ei kujuta ette mida ma valesti teen, ikka saan sama tulemuse. Teging incognito, proovisin erinevaid browsereid ja mobiile, kuid ikkagi ei leia ainsatki autot Brindisi lennujaamas Goldcar valikus.

Barisse lastega rongiga sõitmine oleks küll täitsa tüütu, kuna plaan eelkõige allpool seigelda.

12-26.06, äkki ma teen midagi valesti?

Goldcarist pole mul õnnestunud veel ühtegi pakkumist saada, kuvab ainult sellist teadet (juuni).

Täpsustan, tegemist on Brindisiga. Baris tundub, et isegi on valikut.

Kas keegi oskaks soovitada ka Apuulia piirkonnas mõistlikku rendifirmat (täiskindlustusega ja mitte vahendajat)? Siiani on herz, avis, sicilybycar olnud ikka kõik ca 150.- päev kõige odavam väikeauto (14ks päevaks vaja), vähe mõistlikum auto on 200+ päevas

Ilma täiskindlustuse ja 0 omavastutuseta ei kaalu.

Itaalia hinnad ongi hetkel ulme. Sorrentos uurisime mitmest kohast (täiskindlustusega) ja hind oli 160-200 päevast kõige õnnetuma panda eest. Loobusime ja sõitsime laevadega.

Napoli-Ischia piletid mina ostaks jah ette ära, kuna meie ei saanudki 9-sele laevale ja pidime ootama järgmist, mis oli ka puupüsti täis. 

Meie ischia hotell oli väga mõnus ja kui teie 5-ne kannatab treppe, siis ma seda soovitaks küll (San Lorenzo thermal spa). Hommikusöök oli küll veidi liiga saiane, kuid see Itaalias pigem tava. Väga mõnus oli sealt alla linnakesse jalutada ja ka teine rand oli kohe jalutuskäigu kaugusel. Aga minek alla treppidest, mida seal ikka jagus. Seal samas IL Fungo rannas oli ka hotelle, kuid siis olid need enamuses kinni, tänasest peaksid avatud olema.

Bussiühendus saarel on suurepärane, mitu erinevat liini, päevapilet oli vist 4.50 ja korra pilet 1.50, laste osas ei tea.

Ischial me jalutasime sadamasse jõudes Castello Arogonese juurde, siis käisime Baia del Sorgentos (minek sinna on lihtne, kuid tagasi mäkke oli päris väljakutsuv). Suvel peaks sealt kaatriga aga jõudma Santa Angelo linna. Koht ise oli kindlasti väärt külastamist ja seal on ka super tore restoran veidi rannast üles tagasi minnes (Hotel Ristorante Punta Chiarito Resort). Aga muu aja nautisime hotellis kuuma vee basseine, need olid nii mõnusad.

Ischia sorrento ostsime ette, kuna praam läks ainult E, K, R kuid suvel peaks tihedamalt käima. Aga ette otsetud piletid tuli sadamas päris piletite vastu vahetada (calise Al porto silt oli majal). Kui suvel seal erinevaid firmasid sõidab, siis triste kohta ma ei tea, meie sõitsime sellise firmaga nagu alilauro.

Sorrento hotelliga jäime ka väga rahule (Michelangelo), basseinivaatega toad on vaiksed. Hotell on mõnusat jalutamise tee kaugusel peatänavast. Hotelli on bassein ja kahel ülemisel korrusel ka suured jacuzzid. Hommikusöök oli suurepärane ja personal äärmiselt tore. Tavatubade osas ei oska öelda, kuna hotell asus kohe rongijaama kõrval. Kui Sorrentosse laevaga jõuate ja tohutuid treppe kõndida ei jaksa, siis keerake sadamas paremale ja jalutage mööda ranna äärt edasi, varsti näitavad sildid lifti ja saab 1.10 eest üles sõita. Kui aga jalad kannatavad, siis sadamast otse minnes on trepid üles ja oled kohe peatänava alguses. Suvel kuumaga ja rasedale võivad need aga keerulised olla, sest neid oli ikka palju.

Jõudsime ka just tagasi.

Minnes ei küsitud mitte kuskil ei covid passi ega sisenemise vormi. Lennukis oli mask kohustuslik, kuid söömise joomise ajal mitte ja enamus seda võimalust ka maksimaalselt kasutasid.

Mask oli kohustuslik laeva sõidul sees istudes, kui kõik uksed olid kinni. Oli ka laevu, kus oli kogu sõidu mõni uks lahti ja seal ei nõutud. Kokku sõitsime 6l korral laevaga ja ainult esimeses tuli olla maskiga.

Restoranides ei tahetud midagi näha ja ka maske ei nõutud, nii sees kui väljas. Sama oli hotellides, enamus küll kandsid, kuid palju ka mitte. Nõudmine hommikusöögigi lauas sõltus konkreetsest teenindajast.

Tagasi tulles oli covid pass vajalik lennujaama sisenemiseks, rohkem seda ei küsitud. Lennujaamas oli ka mask kohustuslik, kuid jällegi söömine-joomine aitas ning aina enam oli näha inimesi, kes lihtsalt istusid ilma maskideta. 

Ja piisab täitsa ka riidest maskist. Lennukis enamusel olid ffp2, kuid oli ka riidest maskidega ning keegi nendega ei pahandanud. Mul endal oli see sinine mask ja see sobiks ka.

Ei ole küsitud ei laevas ega bussis, rongi kohta ei tea

Sorrento piirkonnas on laevadega liikumine väga mugav ja siin on ka üsna väikeste lastega peresid. Kui tahta rannapuhkust ja veidi seiklemist, siis seda peaks siin saama. Soovitan Napoli korral sellist ringi: Napolisse õhtul hotelli (sadama lähedale Chiaia piirkonda) ja hommikul kohe laevaga Ischiale. Seal siis 3 ööd. Siis laevaga otse Sorrentosse ja ülejäänud ööd kas seal või siis osa Positanos (saab jälle laevaga Sorrentost). Sorrentost on hea teha väljasõidu päev Caprile (kuigi 5a kaaluks kas mõistlik), amalfile, positanole. Kõigisse nendesse kohtadesse lähevad laevad. Autoga on ka kindlasti tore, kuid rendi hind on krõbe ca 150-200 päev väikse auto eest ja me eelistasime laeva ning ei kahetse.

Aga milleks võtta majutus ette? Kui lähed 7 liikmelise perega, siis vast oleks see vajalik jah, kuid kahekesi ei näe mingit mõtet. Me võtame päev või max 3 ette majutused, reeglina eelmine õhtu vaatame ja bronnime.

Ja kui oleks juhtunud, et lennu ajad oluliselt muutuvad, siis me oleks lihtsalt loobunud. Olime sellega arvestanud. Alles siis kui lennuni oli jäänud 14 päeva, siis teadsime, et tõesti on minek ja kinnitasime puhkused. Nii et kelle elukorraldus võimaldab paindlikkust, sellele wizz peaks sobima.

Juuni peaks olema Itaalias kuum aga siiski mõnus, päikesekreemid kaasa. Juba praegu on siin päeval päikese all 21-25 ja päike kõrvetab. Ma Lõuna-Itaalias pole juunis käinud kuid põhjapool oli siis väga mõnus lastega.

Wizziga endal vaid korra kogemus olnud, kuid lend ei muutunud ja kõik oli ok. Kuid me ei broneerinud mitte midagi varem kui 2ndl enne lendu. Laste ja mitme perega nii muidugi ei saa ja tuleb riskida. Wizzair pidi lende aga väga tihti muutma, miks ei tea.

Praami hinnad Napoli-Ischa on ca 15-22, oleneb millise laevaga lähed. Ischia-Sorrento peaks olema 20+. Ischia on väga mõnus ja lastega ka hea, meil oli väga hea majutus seal, kuid lastega valiks koha mis on otse rannas. Caprile ma lastega ei läheks. Sorrento mulle jälle väga meeldib. Arvestades juuni kuumust ja lapsi, siis ma kaaluks, kui mõistlik on minna Pompeiile või Vesuvile.

Auto rendi hinnad on küll ulme, tahtsime üheks päevaks auto võtta, kuid hind on 300 ja peale. Pikemaks vast oleks veidi parem hind. Majutus alla 70 neljale ongi raske leida ja head asukohta on sellisel juhul raske saada. Soovitaks vaadata, millised on odava majutuse juurdepääsu teed, oleme korra Itaalias lastega mäkke majutuse võtnud ja lapsed oksendasid iga kord kui alla sõitsime. Nüüd võtame kindlasti pigem kallima kuid hea asukohaga.

Lastega must be on lihtsalt olla, rannas jalutada, jäätist süüa, õhtul pimedas linnas jalutada ja mitte tormata mõõdan atraktsioone.

Meie ostsime wizzairi piletid Napolisse ikka pikalt ette ning õnneks miskit ei muutunud. 

Pagasit juurde ei ostnud, kuid andis valida selle ka ainult ühele  ning seda lubab teha ka paar päeva enne lendu, mis on viimane hetk, seda ei tea.

Me broneerisime kõik majutused jooksvalt, paar päeva ette. Oleneb muidugi nõudmistest, kuid meil polnud majutused leidmisega probleeme.

Endal küll kõik paberid korras, kuid mitte kuskil pole küsitud veel green passi, ei sise spa-s, toidukohtades ega lennujaamas. Laevas oli ka silt, et peab olema, kuid reaalsuses mitte kedagi ei huvita. Ära tuleku kohta veel ei oska öelda.

Kuni 15.04 on thermal spad kinni, kui minna enne seda, siis soovitan valida hotelli millel on oma thermal basseinid. Sadama ümbruses oli tore jalutada, kuid sinna ma majutust praegu ei võtaks, suvel kindlasti olukord teine. Kaalusime sellist hotelli nagu miramare e castello, kuid see nägi ikka õnnetu välja ja hea meel, et sinna ei võtnud.

@Seiklejad, millises hotellis te Napolis olite? Tahaks leida sellist hotelli, mis on turvalises piirkonnas, et julgeks rahulikult peale 20 kuskile sööma jalutada.

Kes seal piirkonnas käinud, palun aidake otsustada, millest loobuda.

Olles nüüd lugenud ja uurinud, siis seal piirkonnas on nii palju ägedat, et ma ei tea millest loobuda, sest kõike ei jõua. 

Minek aprillis ning valikusse on jäänud: Ischia saar, Capri, Sorrento, Positano (jumalate matkarada), Amalfi. Kokku on kulutada 6 täis päeva (7ööd), lennu päevi ei arvesta, kuna lennuk jõuab 19.00 ja lahkub 11.00.

nt. selline kava

2. päeva hommikul laevaga Napoli-Capri, ca 6h jääks Capri külastamiseks, õhtuks laevaga. 

Sorrentosse 2 ööd seal  - pole kindel mida selle ajaga seal külastada jõuaks

Siis laevaga Ischia saarele 3ööd seal ja viimanel õhtul Napolisse tagasi. 

Ilmad on jaheda poolsed ja sobilikud matkamiseks.

Kõhkluse koht on, et äkki peaks Sorrentost ja Amalfi rannikust üldse loobuma, et saaks saari rohkem nautida ja mitte tormata. Või on hoopis targem Caprist loobuda? Ischiast loobuda ei taha, sest seal on termal basseinidega hotellid ning 2 ööd tahame kindlasti seal olla. Vesuuvi, Pompeii jätame järgmiseks korraks ning neid üldse plaani ei võta.

Tegelikult on nii Eestis kui ka mujal maailmas palju ametikohti, kus saab 100% kaugtööd teha, ehk siis kohalik keel ei oma tõesti suurt tähtsust ja lapsed õpivad üsna kiirelt uue keele selgeks. 

Eeldusel, et küsija on just sellise eluvaldkonna esindaja ning tööd ta vähemalt esialgu seal otsima ei hakka, siis mina valiksin midagi Lõuna-Hispaanias. Elu on ok hinnaga, kliima on mõnus (enamus aastast) ja lastesse suhtutakse ülimalt sõbralikult.

Mina olen varasemalt alati lennanud lennukiga kohale ja siis kohapealt rentinud auto (Euroopa, USA). Nüüd viimased kolm aastat oleme aga autoga reisinud ja sede eelkõige pandeemia tõttu, et saaks kiirelt reagreerida ja oma autoga vajadusel minema sõita.  Ka rendihinnad olid nii ulmelised, et lihtsalt ebamõistlikult kalliks oleks läinud.

Kui varasemalt ma poleks isegi mõelnud autoga Lõuna-Euroopasse sõitmise peale, siis nüüd võin öelda, et täitsa lahe on olnud. Me muidugi oleme ka võtnud korralikult aega 3-4 ndl, ei sõida öösiti ega päevas rohkem kui 6-8h (va Varssavi-Tallinn ots). Kogu marsruut on jaotatud reisiks, mingi osa Poolas mägedes, siis järgmised 3-4 päeva nt Sloveenias, siis 7p Horvaatia ja tagasi sama moodi. 

See aasta on aga plaanis jälle lennukiga reisida, sest Lõuna-Hispaaniasse või Prantsusmaale ei viitsi autoga sõita ja puhkust pole ka see aasta nii palju. Horvaatia põhjapoolne osa oli üsna meie võimete maksimum.

Auto rendihinnad on muidugi endiselt ulme, kuid kuna meie taluvuslävi autosõidu osas on Põhja-Itaalia, siis muude kohtade osas tuleb leppida sellega mis hinnad on. 2ndl puhkusest ma 4-6päeva autosõidule pole lihtsalt nõus kulutama ka.

nii ilusad pildid, aitäh jagamast!

Itaalia pole kindlasti säästureisi koht, kuid ega seal nüüd üle mõistuse kallis ka pole. Eriti arvestades, kuidas Horvaatias on hinnad tõusnud. Eelmise aasta augusti reisi kogemus näitas, et Põhja-Itaalia rannikuala on perega soodsam kui Horvaatia või Sloveenia. Majutus oli parem ja odavam (ja valik ka suurem), toit odavam ja jäätis kordades parem.

Ise läheme juuni kuus Itaalia kontsale perega. Oleme arvestanud, et auto rent saab olema kulukas, kuid praegu vaadatud majutused on igati ok hinnaga.

Oleneb kui pikalt olete ja kui vanad lapsed on, kuid Napolisse maandudes tahan mina külastada selliseid kohti: Vesuuv, Pompei, Sorrento, Positano, Jumalate matkarada, Capri ja Ischia (kuumavee basseinidega majutus võtta). Enamus liikumine on seal teostatav rongi/bussi/laevaga ja autorenti kasutaks mina ka vaid mõnel päeval. Kui aga ainult nädal olla, siis kõike seda lastega ei jõua ja pole ka mõtet. Me ise oleme seal kandis ka ainult nädala (kevadel), kuid ilma lasteta ning plaan on palju ringi matkata, tahaks need kõik kohad ja rohkemgi veel läbi käia, kuid annan endale aru, et reaalselt ei jõua. Kevadel minnes on muidugi probleem, et paljud head majutuskohad on suletud ning peab leppima kesisema valikuga.

Kui kellelgi on head ideed, kuidas kõik see mahutada 6 päeva sisse nii, et oleks mõnus ka, oleks tore.

Enda näitel tundub, et väga palju sõltub sellest, kas reisid lastega või ilma.

Enne lapsi oli väga lihtne reisidel võhivõõrastega tuttavaks saada, koos aega veeta ja matkata, väga äge oli. Nüüd väikeste (ja ka natuke suuremate) lastega oled sa reisil 101% ajast nendele keskendunud ja tegelikult väga ei märkagi teisi enda ümber. Vahest ainult kaastundliku pilguga samasuguseid mitme lapse vanemaid. Ja kui juhtub ime, et saad kaasaga kahekesi minna, no siis jälle on vaja omavahel olemist nautida.

Eks ole näha, kuidas on siis kui kunagi tuleb aeg, et lapsed enam ei soovi meiega kaasa reisida.