Student visa(J-1), kas kellelgi kogemusi?

Hei, ehk on kellelgi kogemusi J-1 viisa taotlemisega? Taotlesin turistiviisat, kuid kuna oma visiidil külastan ka (mitte küll üliõpilasena, aga siiski ühe professori nõusolekul)ühte ülikooli, siis soovitati saatkonnast taodelda ikkagi J-1 viisa. Kuna mul reisiga juba suhteliselt kiire (kohtumise ajakava juba paigas), siis otsin kõige kiiremat võimalust leida infot, selle kohta, mida on tarvis selle viisa taotlemiseks ning millistele nõuetele peaksin vastama? Tean, et kool peab saatma mulle(või saatkonda) mingi vormi, aga tõenäoliselt pean ise ka mingi posu vorme täitma?

Isenesest olen suhteliselt üllatunud, et mulle seda viisat soovitati, kuna otseselt õppima ei lähe ja raha ülikooli poolt ka ei saa.

Aga, kui keegi on seda viisat kunagi taodelnud või teab sellest midagi, siis palun edastage oma kogemusi.

(Jah olen natuke guugeldanud ka, aga see info on netis natuke liiga üldine ja vastukäiv ning seda enam, et minu puhul on teemist väga piiripealse juhtumiga, palun teie abi).

J-1 kohta ei oska täpselt öelda, aga sel viisal on üht-teist ühist F-1 viisaga, mida antakse USA ülikoolidesse õppima minekuks. Ühist siis niipalju, et lisaks viisalõivule tuleb mõlemal juhul eelnevalt maksta SEVIS I-901 Fee (100USD). Vähemalt F-1 puhul on tavalise viisataotluse sisseviimisel vaja lisaks esitada veel Form I-20 A-B ja tõendav dokument SEVIS Fee tasumise kohta. Meil tulid need paberid koolist, enda teha jääb ainult viisa. Ja erinevalt tavalisest turistiviisast tuleb F-1 puhul saatkonda ühes võtta terve hulk haridusttõendavaid dokumente (IB-diplom, SAT-testide tulemused nt). Sinu küsimusest ei saa täpselt aru, kas sa lisaks ülikooli külastamisele seal ka mingi kursuse võtta kavatsed (kasvõi lühiajalise). Kui mitte, siis oleks ehk mõistlikum minna siiski turistiviisaga. Või veel parem, konsulteeri kooliga, kes sind kutsunud on, reeglina omavad nad suhteliselt põhjalikku infot. Aga see täiendav tasu kehtib ikkagi nii J-1 kui ka F-1 viisa puhul. (Loodan, et ma asjata paanikat ei tekitanud ja rõhutan, et tagumine osa jutust käis F-1 viisa kohta).

hei, tänud. Kursuseid ega midagi ei ole lihtsalt teatud tööviisidega tutvumine - rohkem nagu kõrvalt jälgimine. Aga oleksingi läinud turistiviisaga, aga saatkonnas viisavestlusel arvati, et õigem vist ikka oleks J1.

Tere, Viimane postitus on siin teemas küll aastast 2008 aga et mitte uut teemat teha, siis ma loodan, et keegi siiski märkab mind. Nimelt on mul küsimusi J-1 kohta. Nimelt lähen ma au pairiks ja hetkel ajan asju läbi ühe Inglise/Usa agentuuri, mida kohalik pere mulle soovitas(see agentuur pidavat leidma odavaima ja kiirema viisi mu dokumentide korrastamiseks). Kodulehel neil mingit hinna informatsiooni pole ja meilidele on nad aeglased vastama, kuigi olen küsinud. Hindadest oli meilis ja kodulehel juttu ainult UK kohta, kuid mitte USA kohta. On kellelgi aimu, mis võiks üldse mingi umbkaudne hind olla, et mõni agentuur sellega tegeleb? Kuskil siit foorumist lugesin et j-1 viisaga on USi sissesõitude arv piiratud (kui tahan vahepeal maalt väljas käia) konsulaadi lehelt ma infot selle kohta ei leidnud. Ja kas ma ei saa maalt väljas käia isegi siis kui mul on B1/B2 viisa olemas?

Keegi, kes on selle J-1 viisa asja läbi teinud, eriti just au pairina minnes, ja mitte Eesti agentuuri kaudu, võiks mingit tarka informatsiooni anda kõige kohta, mis antud teemat puudutab.

msn:krevetisupp@hotmail.com Samale aadressile võib ka kirjutada.

Tänan.