Sularaha ja kaardimakse euroopas

Tere

Plaani sõita läbi Teedu, Poola, Tsehhi, Itaalia, Horvaatia, Ungari. Väiksemal määral osad riigid veel. Mure on kui palju sularaha oleks vaja kaasa võtta, eriti riikidesse kus ei ole euro(ühesõnaga kõik peale Itaalia). Ei ole kursis kui valdav on terminalide olemasolu tanklates, poodides, muuseumides, baarides(majutusasutused juba ette bronnitud ja teada kus sula vaja kaasa võtta või mitte) Vaatasin, et sularaha välja võtta väga odav ei ole, eriti riikides kus lisandub konverteerimistasu.

Ette tänades igasuguse abi eest.

0
0

Tee endale arve Krediidipanka ja võta sealt deebetkaart. Kaardi kätte saamise kuul ja järgneval kuul on neil sularaha väljavõtt kõigis Maestrot aktsepteerivates automaatides kogu maailmas tasuta. Edasi sõltub juba eelneval kuul tehtud maksetest. Aga kahest kalendrikuust peaks Euroopa reisil piisama küll. Ja siis uude riikis jõudes võtad mingi summa välja ja kui puudu jääb, siis järgmisest linnast järgmise jupi jne.

1
0

Mina võtan tavaliselt 1000.-eur sulas kaasa (mehega kahe peale siis), sellega maksan majutuste eest, mõndades söögikohtades ning kohtades, kus kaardiga ei saa. Kütust ostan alati kaardiga. Raha Eestis ei vaheta, v.a zlotid, neid võtan natuke, sest Poolas ei saa paljudes kohtades siiski kaardiga maksta ja kui võtan a la 50.-euri eest zlotte ja neid pärast alles jääb, siis ei kaota selle vahetuskursiga eriti, kohtades, kus saab kaardiga, maksan ka Poolas kaardiga. Poolas ja Leedus pole ma proovinud euros maksta. Ungaris, Tšehhis ja Horvaatias saab pea igal pool maksta ka euros, raha tagasi annavad sulle siis kohalikus valuutas ja arveldavad nad kõik kindla kursi alusel, petta ei ole saanud (petta sain hoopis Stockholmi peatänava restoranis, kus kursiga tõmmati ikka haledalt, panin seda alles hiljem tähele). Ühe korra olen Tšehhis saanud motellis raha tagasi ka eurodes, aga nt isegi suvalise tankla, no tõesti pommiaugu tankla kohviautomaat oli selline, et maksta said euromündiga ning tagastusraha andis automaat siis tšehhi kroonides, mille eest sai veel paki kommi ka sealt tanklast ostetud :). Ühesõnaga, euro sulaga tegelikult kuskil eriti hätta ei jää, väga mõnus maksevahend :)

0
0

See olen paljuski sellest, kus kavatsed ööbida jne. Ma ei taha eriti nõustuda eelkõnelejaga selles osas, et Poolas ei saa paljudes kohtades kaardiga maksta. Olen ööbinud kordavalt nt kiirtee äärsetes hotellides ja alati on saanud kaardiga maksta. Leedus, Poolas, Ungaris ja Horvaatias saab väga eduks kaardida maksta enamus bensiini jaamades. Samuti baarides ja söögikohtades. Majutuse eest tasumine oleneb...nt kui Ungaris peatuda Balatoni ääres ja võtta sealt eraisikult maja, siis kaardiga maksta ei saa. Horvaatias ei saa kaardiga maksta jäätise putkades jms, enamus söögikohtades saab. Seega mina isiklikult ei võtaks väga palju sularaha kaasa, sest enamus saab ikka kaardiga makstud (v.a Itaalia, seal pole käinud, seega ei oska kommenteerida).

0
0

Tänud vastuste eest.

Majutusega probleemi ei ole, kuna kõik majutused juba ette broneeritud ja selgeks tehtud kuhu sula vaja jne. Rohkem mõtlesingi, et kaugele see olme elu arenenud on, et äkki saab suuremas osas kaardiga hakkama ja teie vastustest järeldan, et enam vähem nii ongi. Mingid summad siiski kaasa, ikka satub kuskile väiksematesse kohtadesse, turgudele, ei viitsiks iga kord automaati taga ajada.

0
0

Itaalias saab ka edukalt kaardiga hakkama, aga mul on tõesti olnud pigem Poolas kaardiga probleeme, majutuse saab tõesti ja ka bensukas saab alati kaardiga, aga ka kiirtee ääres on söögikohti, kus kehtib ainult sula ja nt Wieliczkas oli ainult sealne hotell, kus sai kaardiga maksta, et kohvi ja süüa osta, teised raputasid kaarti nähes pead ja nt parkimine oli sulas.

0
0

Ja kui tahad mingit aktiviteeti, minna merele, raftingule, jetiga sõita jms, siis ei taha keegi su kaardist midagi kuulda/näha.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased