Surf Euroopas

Tervist! Oskate äkki arvamust avaldada, et kus on suvel Euroopas parim paik surfimiseks? Mind huvitab nimelt surf ainult lauaga, mitte kitesurf ega windsurf. Kas kusagil on ehk isegi lootust, et vesi on soe ega pea kallipsot selga panema? Olen täiesti algaja, kuid ei taha kohe esimese hooga kuhugi väga kaugele õppimiseks ja harjutamiseks sõita. Äkki ei meeldigi üldse. Netist leitavatest vastetest pole ma eriti targemaks saanud, sest iga linn ja asutus reklaamib alati enda randa kui maailma parimat. Et siis millised kohad teile on meeldinud?

globalsurfers.com

Laineid on isegi Soomes ja Rootsis.

Hispaanias Tarifa on väga kuulus ja Tenerifel Medano. Ilma kalipsota ei saa küll kusagil hakkama. Guugelda Tarifat ja Medanot.

Tarifa on pigem purjelaua ja lohe koht. Head lainesurfikohad on Hispaania põhjaosas, Prantsusmaa läänerannikul, Iirimaal. Aga üldjuhul pead ikka kalipsot kasutama.

Parimat paika ei oska öelda - ise läbisin oktoobris 5 päevase algaja kursuse siin http://www.algarve-watersport.com/ Meeldis väga, lahedad ja asjalikud õpetajad ning mõnus elu lõbusate inimestega surfilaagris. Ja euroopast ma odavamat kohta(reis + koolitus + asjade rent + öömaja) ei leidnud. Meile anti küll kalipsod selga - aga ega neid vist vaja ei oleks läinud.

Tahaksin rohkem uurida su Algarve surfireisi kohta. Kuidas ma saaksin su maili aadressi? Palun võta minuga ühendust - kats1984@msn.com

Ette juba tänades