Suusa- ja lumelauavarustuse transport odavlennufirmadega

Tere!

Sõidame Milaano kaudu mägedesse võtame kaasa lumelauavarustuse. Ostsin juurde EasyJetiga minnes ja RyanAiriga tulles spordivarustuse lisapagasi, aga selle kohta on mõlema firma kodulehelt väga keeruline täpset infot leida.
EasyJet lubab 20kg, saapad võivad kotis olla - kas võin panna kaks lauda samasse kotti kui kaal ei ületa 20kg?
RyanAiri lehelt ei leia isegi konkreetset kaalupiirangut - küsimus on sama.

Oskab keegi aidata?

Ryanairil on selline info - Ski equipment. Fee charged per Item/ Per one way flight. Maximum weight 20kg

Et seni kuni kogu see asi moodustab ühe kuni 20 kg kaaluva pagasiühiku, siis on kõik OK. Võid samasse kotti panna kaks lauda ja saapad ka.
Info on ostetud suusavarustuse, mitte spordivarustuse realt.

Easyjetil on kirjelduse järgi asi sama. Kui sul mahub samasse kotti ilusti kaks lauda ja saapad jne ja kaal ei ületa 20 kg, siis peaks OK olema.
Lisaks on neil kirjas, et kui oled ostnud ka tavalise pagasi juurde, siis võid pagasi ja spordivarustuse kaalu ka jagada ühikute vahel. Näiteks lauakott koos saabaste ja muuga kaalub 24 kg ja siis ostetud 15 kg pagasisse võid jätta veel 11 kg.

Üldjuhul keegi sulle kotti ei vaata, et kui palju sul neis suuski/laudu seal on või kas sa oled sinna pistnud ka saapad ja kiivri või hoopis hunniku sokke ja aluspesu. Eelistatult võiks kogu see kupatus jääda lubatud mõõtmete ja kaalu piiresse.
Päris tihti olen ise kasutanud seda, et Lufthansa ja Finnair lubavad pagasi asemel võtta suusakoti ja saabki reisile minna nii, et suusakott ja käsipagas. Suusakotti paned siis ka kogu käsipagasisse mittemahtuva pagasi.

Skyscanner pani kokku ülevaate erinevate lennufirmade vastavatest poliitikatest.