Suusareis Ukrainasse

Hei,

Sai käidud omal käel Ukrainas suusatamas ja sooviks jagada oma kogemust ka teistega.

Reisi pikkus: 9 päeva Läbitud kilometraaz autodega: 2900 km Külastatud kuurortid: Bukovel & Dragobrat Teekond: Eesti- Bialystok - Miedzyrzec Podlaski (ööbimine) - Rava Russka piiripunkt - Lviv - Ivano Frankivsk - Tatariv Eelarve: 400€ inimene + transport (kütus). 400€ sisaldab hommikusöögiga majutust 8 ööd, kohapealset transporti (Dragobrati keskusesse) ja mäepileteid.

Teeolud: kuni Ukraina piirini suurepärased, peale piiri katastroofilised. Kindlasti soovitame omada autos tagavararatast ning parema läbivuse tagamiseks sõita võimalikult väikese tolliga ning kitsa ja kõrge rehviga veljega. Teed on auklikud, hooldamata, lisaks kitsad ning tänu kõnniteede puudumisele on teedel palju inimesi. Kindlasti tasub teha vaheööbimine Poolas, sest kuigi 1400km oleks sõidetav ka jutti, siis teeolud võivad olla väga ootamatud ja kuluda võib planeeritust rohkem aega. Meie sõitsime päevas ca 14 tundi. Rava Russka piiripunkti läbisime mõlemal korral päeval (laupäev ja reede) ning aega kulus ca 1 tund.

Bukoveli suusakuurort: 5+ Radu palju, hästi hooldatud, uued-suured tooltõstukid, piisavalt kohvikuid/restorane, wifi, sularaha automaadid, pank, suusalaenutused - kõik on olemas, sõidurõõmu jätkub kauemaks :) http://bukovel.com/en Majutus: http://tatarivdeluxe.com/en Asub Bukoveli suusakuurortist 10 km kaugusel. Ülilahke personal, uus ja puhas hotell, suurepärane restoran, hea lõõgastav saunamaja, wifi - soovitan soojalt, meie saime vaid positiivse kogemuse. Saab broneerida ka läbi booking.com

Dragobrat suusakuurort. Kuna tegemist on Ukraina kõrgema kuurortiga, siis et sinna jõuda, tuleb rentida kohapealt transport. Selleks võib kasutada agentuuri (http://www.adventurecarpathians.com/) teenuseid või minna Yasinya küla keskväljakule, kus ootavad rivis UAZ ja GAZ tüüpi sõidukid, kes teid 15 km suusakeskusesse sõidutaks. Meie kasutasime agentuuri teenuseid, kes transpordi ja majutuse korraldas.Julgen neid soovitada, kes tegid oma tööd põhjalikult ja räägivad väga head inglise keelt. Ka probleemi lahendusega saavad suurepäraselt hakkama ;)

Sest - Dragobrat oli meie jaoks ebaõnnestumine, sest lund ei olnud. Täiesti nõus, et lumerohke talve korral on tegemist freeriderite paradiisiga. Kuid lumeta ei ole seal midagi teha. Aga vähemalt mägitee sinna pakub piisava seikluse :) Hoitan ette, et meie poolt valitud hotell: Zatzysok, oli järjekordne pettumus, aga õnneks on valikuid keskuses piisavalt. Minna tasub sinna kindlasti, kohapeal paar päeva oleks igati piisav. Lisainfot: http://dragobrat.ws/

Ja siis veel juhtnöörid kohalike korrakaitsjatega suhtlemisel. Meie ebameeldiv kogemus nendega oli see, et alkomeeter näitas joovet, mida tegelikult ei olnud. Aga aitas selle vastu alati (peatati mitmeid kordi) see, et asju aeti mitmekesi. Kui korravalvur kutsub juhi autost välja, siis läheb keegi teine veel kaasa. Kontrollige alati näitu, et see poleks eelseadistatud ning nõudke uut huulikut.

Igatahes karta ei tasuks omal käel Ukrainasse suusareisile minemist. Meie jaoks oli lahe kogemus ning Euroopa suusakuurortitele hea vaheldus.

Me ka nüüd Bukoveli minemas, samuti käidud eelmine aasta.Julgeks soovitada küll seda keskust, kuigi endal muude Euroopa keskustega kogemused praktiliselt puuduvad.Negatiivse poole pealt võib öelda, et sõidukultuur on kehv.Pidevalt tuleb jälgida et keegi sulle sisse ei sõida. Me oleme ööbinud Jaremchas.Ja teed on tõesti uskumatult kehvad alates Lvivist Ivano Frankivski poole minnes.

Küsimus merutile: Kuidas Bukovelis lumeolud olid?Mis ajal seal olite?

Me olime seal veebruari esimesel nädalal. Kahjuks ei ole ka seal üleliia looduslikku lund, kuid kunstlund toodetakse piisavalt, mis tähendab seda, et rajad on avatud ja sõita saab :)

Kuidas seal üldse hinnatase on? Mul läheb laps sinna märtsis ja kui palju peaks raha kaasas olema? Mis maksab nt. väljas söömine jne? (bukoveli läheb)

Bukoveli võib võrrelda Rootsi Are`ga. Laskumised umbes sama pikad/kõrged, rajahooldus väga hea, kahjuks ka mäepiletid samas hinnaklassis. Muu hinnatase on õnneks umbes 75% eesti hindadest, ka väljas söömine. Igati normaalne ja inimsõbralik koht.