Suvine Poola-Tšehhi reis

Hei

Plaanin minna siis neljakesi ( kaks last 9 ja 11 ) suvisele reisile.
Palun neil, kes ööbinud Brnos, Prahas ning Wroclawis aidata, kus oleks kõige parem ööbida ( hinna/mõistlikkuse ) järgi. Palun vastata/aidata ainult neil, kel endal konkreetsed kogemused ning mõni hea ööbiniskoht järgi proovitud-meelde jäetud.

Prahas soovitaks kämping Drusust. Bussipeatus 200m kaugusel, metroo ja Tesco hüper-gigamarket u. 1,5km kaugusel (kui jala minna). Praha kesklinna saamiseks läheb u. 1 tund (bussiga u. 30 minutit metroojaama ja metrooga kesklinna samuti 30 minutit).
http://www.drusus.com/

Kuna majanduselu on oluliselt muutunud, siis võiks anda teada, mis on see soodne ööbimise. Näiteks tuba kahele. Kuna omal on tõenäoliselt samasse suunda sõit sügisel, siis heameelega kuulaks mida teadelikumad tegelased tänase päeva hindadest teaksid rääkida.
Mõned nädalad tagasi ööbis tuttav saksas kahese toas 17 euri. Selle raha eest oli isegi hommikueine sees. Koht lisaks suisa vaatamisväärsus.
On see jutt õige, et endised idaploki maad ja nn neile lähedal seisvad riigid on jäiga hinnapoliitikaga ja suhteliselt kallid oma madalamat kvaliteeti pakkudes?

Ei ole küll päris nendes linnades, aga muidu väga head kogemused endal.
Tšehhis oli väga hea kogemus Cesky Krumlovis (ka Bnro's on sama hostel olemas) http://www.travellers.cz/en/hostels-apartments.php
Juba linn ise on lihtsalt super ilus - keskaegne ja täiesti säilinud. Hostel ise keskväljaku ääres põhimõtteliselt, keskaegses majas. Ei ole küll mingit superluksust, aga pesta saab ja puhas ja korras - omamoodi huvitav. Toad on väga erinevad. Meile sattus kuuene tuba - suur ja vannitoaga, osadel oli pesemisvõimalus vist kahe toa peale. Kui ei aja taga traditsioonilist luksust, aga hindab omapära ja ajalugu, siis väärt kogemus. Hommikusöök hinna sees (üks ilus tšehhi noormees tõi igal hommikul värskeid sooje saiakesi meile ja omanik pidi muudkui kohvi juurde tegema, sest ei olnud näinud, et ükski teine rahvus nii palju kohvi hommikul tarbiks...).
Muidugi terve see linnake on erinevaid hotelle ja hosteleid täis, teiste kohta ei oska öelda. Ja ei tea, milline see Brno sama hostel on.

Poolas Hotel Fox http://www.hotelfox.pl/ jättis väga hea mulje (ööbisin 2 aastat tagasi). Odav oli ja väga ilus. Kahe tärni eest oli seal ikka luksust rohkem kui küll. Asub Wroclaw'st tükk maad Varssavi suunas. Hommikusöök oli hinna sees ja internet igas toas. Hinnad kodulehel.

Ülejäänud Poola hotellidest, kus ma ööbinud olen, on olnud ikka pehmelt öeldes jamad - hinda küsivad rohkem kui Hotel Fox's, aga tase on väga madal - ühes nt oli terve tuba prussakaid täis (selline nõukaaegne lastelaagri moodi hostel kuskil suure maantee ääres) ja lõpuks ööbisime viiekesi kolmeses toas... Ja üldse enamus neist hostelitest on jäänud kuskile paarkümmend aastat tagasi aega - nii disaini (mis tegelikult ei olegi kõige järgnevada võrreldes kõige hullem), kui voodipesu ja remondi ja kasvõi toidunõude osas. On ööbitavad muidugi, aga lihtsalt sellise hinna eest ootaks paremat. (Samas, ei ole ühtegi kohta, v.a see prussakatuba, olnud, kus oleks räpane olnud)

Kusjuures see ka veel, et Poolas seal samal teel Wroclaw'st Varssavisse ööbimist otsides näitas mitu silti, et on hostel või motell või hotell või lihtsalt öömaja, aga kui sisse läksime, siis võtsid meid vastu sellised suhteliselt poolalasti naisterahvad, kes istusid seal võõraste meeste süles... Läksime kiiresti minema.

P.S. Poola ei ole tegelikult üldse nii hirmus maa! Väga ilus on!

Jälgige oma reisivarustust ! Tsehhis on vargaid, kes passivad peale. Ise selles riigis ei taha enam peatudagi. 15 minutilise wc peatusega tehti meil auto puhtaks ;(

Reisukas, äkki täpsustaksid, kus teil auto tühjaks tehti?