Taga-Karpaatia

Plaan minna sügisel Ukrainasse, Taga-Karpaatiasse. Olen otsinud, aga üldiselt infot vähe. Kas keegi on hiljuti käinud ja oskab soovitusi anda? Huvitab kõik: teede olukord, turvalisus, mida vaadata, hinnad jne.

Võibolla midagi leiad http://trip.ee/content/blog/85698 Niivõrd üldise küsimise peale ei oska ka midagi kasulikku vastata

Aitäh vastamast! kõige rohkem kuvitabki kuidas teed on.

Tulime 2 nädalat tagasi sealt lähistelt. Piiri ületasime Hrebenne-Rava-Russka. Nii minnes kui tulles läks piiri ületus 4 tundi, nii et varuge aega ja kindlasti vett. Muidugi võib kiiremini minna, aga ka kauem. Kohalikud on rääkinud ka 8+ tunnistest ootejärjekordadest. Põhjuseks piiriülene äri ja mõningane korralagedus Ukraina poolel. Meie sõitsime Ivano-Frankivski mööda H09. Sinnani on tee normaalne. Sealt edasi Yaremche-Bukovel suunas on olukord juba kehvake, augud-muhud-vajumised on tavaline. Kohati tuleb eriti ettevaatlik olla. Kõik see võtab väga palju aega. Tee viitadega on lood kehvad. Ilma GPS-ita hakkama ei saa. Garminiga toimis kõik hästi. Liiklus on enam-vähem, asulates on 60, aga kohalikud rääkisid et kuni +20 ei pidavat politsei liiga tegema. Isiklikult kokkupuuteid ei omanud, ega neid teedel väga ei näinud ka. Turvalisusega paistab ka pigem rahulik. Keegi tüli ei teinud, autoga ka kõik ok. Hinnad on madalad. Eriti alkohol. Suitsu ei tee, huvi ei tundnud, aga poolakad veavad, ju siis odav. 10 euro eest saab pere tugevalt söönuks, pits viina alla 50 sendi. Kütus on odavam kui meil, ühes tanklas kaardimakse ei läinud läbi, oli vaja sula järgi käia, seega enne mägedid kindlasti paak täis ja sularaha kaasa. Suuremates toidupoodides kaardimakse toimis. Loodus on ilus, teed mägedes jubedad. Öösel pigem ei sõidaks, kuna ei tea mis muhk või lohk ees ootab.

Suured tänud teile vastamast! Igal juhul võtame selle reisi ette, teame nüüd, mis meid ees ootab, aga seiklused meile meeldivad, kõik ei pea sile ja lihtne olema.

Tulin augusti algusesTaga-Karpaatiast. Sinna ja tagasi läbi Poola- Slovakkia, Vysne Nemecke - Uzhhorodi piiripunkti mõlemal korral piiriületus pühapäevasel päeval. Sinna piiriületus 1h tagasi 4h, kuna piiriületajaid oli väga palju. Ukraina piiripunkt meenutas Araabia turgu kus auto on autol sabas kinni ja et sõidukist väljuda pidi end läbi poolenisti lahtise ukse libistama kuna kõrval oli ka sõiduk. Sai sõidetud Uzhhorod - Mukacheve - Khust - Rakhiv - Bohdan. Teed on suht kehvakesed, väga ootamatult võib tekkida sõidusuunda löökauk, sai ka mõnest läbi sõidetud nii et jalad said haiget :). Läbisime 260 km 6 tunniga, kiirus enamasti 70-80km/h, viimased 12km Rakhiv- Bohdan sai läbitud umbes 40 minutiga, augu kõrval oli ka auk ja pidi valima väiksema augu. Politseipatrulle oli palju, 2 korda peeti ka kinni. Üks kord kui valest sõidureast, mis ei olnud tähistatud nii nagu Euroopas reastusin ümber kui sain aru et olen reaga eksinud. Koht oli valitud selline kus seisa ja vormista protokolle terve päev, minu ees seisis 3 sõidukit. Kutsuti ka kohe autost välja ja auto taha, et rääkida rikkumisest (seda ei tehtud kaasreisijate juuresolekul). Tehti peenikest vihjet, kuid trahvi ikkagi ei vormistatud (ka mitteametlikult). Mõnes kohas seisid ka fööniga mehed ja kui mööda sõita siis saadeti pika pilguga autot. Sai käidud Bukoveli kandis, puhkekompleksi kandis teed väga head aga mõne kilomeetri kaugusel on teed jälle endised. Aga kui sõita mõistusega ja ettevaatlikult siis tuleb auto ühes tükis tagasi. Loodus on väga ilus aga kahjuks ei osata seda hinnata, prügi vedeles igal pool (pudelid, paberid jne), plastpudelid ujumas jões. Rahvas on eestlaste suhtes hästi meelestatud ja kui räägite vene keelt aktsendiga siis kõik ok. Rakhivi ühes rahavahetuspunkti kõrval asuvas kioskis nähvati " meil on siin eurod veel puudu" kui olin küsinud vene keeles, et kus siin eurosid saab vahetada. Aga muidu reisiga väga rahul ja soovitan kindlasti külastada Taga-Karpaatiat.