Viimased kommentaarid

Tulime 2 nädalat tagasi sealt lähistelt. Piiri ületasime Hrebenne-Rava-Russka. Nii minnes kui tulles läks piiri ületus 4 tundi, nii et varuge aega ja kindlasti vett. Muidugi võib kiiremini minna, aga ka kauem. Kohalikud on rääkinud ka 8+ tunnistest ootejärjekordadest. Põhjuseks piiriülene äri ja mõningane korralagedus Ukraina poolel. Meie sõitsime Ivano-Frankivski mööda H09. Sinnani on tee normaalne. Sealt edasi Yaremche-Bukovel suunas on olukord juba kehvake, augud-muhud-vajumised on tavaline. Kohati tuleb eriti ettevaatlik olla. Kõik see võtab väga palju aega. Tee viitadega on lood kehvad. Ilma GPS-ita hakkama ei saa. Garminiga toimis kõik hästi. Liiklus on enam-vähem, asulates on 60, aga kohalikud rääkisid et kuni +20 ei pidavat politsei liiga tegema. Isiklikult kokkupuuteid ei omanud, ega neid teedel väga ei näinud ka. Turvalisusega paistab ka pigem rahulik. Keegi tüli ei teinud, autoga ka kõik ok. Hinnad on madalad. Eriti alkohol. Suitsu ei tee, huvi ei tundnud, aga poolakad veavad, ju siis odav. 10 euro eest saab pere tugevalt söönuks, pits viina alla 50 sendi. Kütus on odavam kui meil, ühes tanklas kaardimakse ei läinud läbi, oli vaja sula järgi käia, seega enne mägedid kindlasti paak täis ja sularaha kaasa. Suuremates toidupoodides kaardimakse toimis. Loodus on ilus, teed mägedes jubedad. Öösel pigem ei sõidaks, kuna ei tea mis muhk või lohk ees ootab.

Tere! Küsin igaks juhuks, kas on kellelgi nüüd viimasel ajal värsket infot Lääne-Ukraina kohta? Tänud igal juhul.

Meil on plaanis jaanipäeva paiku Ivano-Frankivski sõita. Viimati sai Ukrainas käidud 1989.a. Plaan minna läbi Poola, Valgevene jätame välja. Oleks väga tanulik igasuguse info eest piiriületuse kohta ja muidu soovitusi, millega tasuks enne minekut arvestada.

Tulin äsja Tšehhist. Minu imestus oli suur, kui kohtasin Poolas Lomža-Augustovi tee ääres samasugust Škoda Superbi, mis meie teedel liiguvad ja siniseid vilkureid sisaldavad. Nuheldi lätlast. Seega soovitan Poolas kergema jalaga läbi ajada. Tuleb odavam.

Just tulin, tasuda tuleb kokku 4 korda: 9,90; 15; 15 ja 32 poola raha. Tasuda saab ka eurodes ja kaardiga.

Veebrauri lõpus plaanis Stuttgartis käia. Oskab keegi ütelda, millistel lõikudel Poolas A2 peal tasulised lõigud on? On keegi Strykovis Hotell 500 ööbinud? Tänud ette iga info eest.

Meil plaanis sama teekond ette võtta samal ajal, väljumisega 08.06 õhtul, et jõuaks kaugemale.