Tahaksin minna Lapimaale!

Tere kõigile! Otsustasin, et tahan väga minna Lapimaale turismireisile, aga ei soovi minna koos turismigrupiga vaid omapead. Olen Lapimaa kohta palju lugenud, aga siiski ei tea täpselt kuhu poole suunduda. :( Näiteks lugesin et seal on kusagil selline ööbimiskoht, kus saab magada klaasist kupli all ja jälgida virmalisi ning tähti (kindlasti tahaksin seda külastada aga absoluutselt ei tea kus asub ja kas tasub ikka minna? Kas keegi teab sellisest kohast midagi? Kuhu soovitate ise minna? Kuidas oleks kõige odavam sinna minna?Ise mõtlesin läbi Helsingi minna aga täpselt ei tea ka. Vb rongiga? Vb lennukiga? Mis aastaajal on kõige parem sinna minna? Kas veebruar ja märts on seal ikka veel külm? tahaksin näha karget talveilma :) Oleksin väga tänulik kui saaksite mind aidata! :)

Üldiselt alusta sellest, et mõtle, kuhukanti tahad minna ja mida seal näha. Lapimaa on räigelt suur, käib üle nelja riigi (Venemaa Soome Rootsi Norra), ja sisaldab üsna erinevaid asju. Mäed? Fjordid? Mereäär? Vene kaevanduslinnad ja söetahmane tööstusmaastik?

  1. Vene Lapimaale mine läbi Peterburi, bussiga sinna ja rongiga üles Koola kanti.

  2. Soome, Rootsi, Norra Lapimaale saab nii auto kui bussi kui lennukiga. Autosõiduks on nad tüütult kaugel ja teed on väga lumised, samas - kambakesi tuleb palju odavam. (Rongiga arvesta kusagil 5000 krooni puhtalt transa peale.) Lennuk võib seejuures odavam tulla kui rong.

  3. Veebruar, märts on täiega talv, aprillis läheb tasapisi kevadeks. Kui oled palju lugenud, peaks teadma! Mere ääres kliima pehmem, mägedes on aprilli algul veel puhas suusahooaeg.

  4. Tasubki minna lihavõtete kandis või nädal enne seda :)

  5. Uuri Hurtigruteni kruiise, on kindlasti ilusad ja virmalisi näed päris kindlasti.

Uurisin et see ööbimiskoht, kuhu tahan minna asub Soomest 1085 km kaugusel ehk siis mitte väga kaugel, aga loodan et seal on ka muid atraktsioone peale selle ööbimise :D Arvatavasti peab siis läbi Soome minema! Ma ei teagi kust kohast ma üldse alustama peaksin! Broneerin piletid??Polegi varem erilisi reise planeerinud, see oleks selline suurem väljasõit :)

eh... võta parem mõni omapea väljamaal käinud sõber appi. soomest 1085 km kaugusel?? mõte on sul hea, aga vajad abi.

asub Soomest 1085 km kaugusel - nii, ja kuhu suunda? Kui see on Rootsis vöi Venemaal vöi hoopis Norras, miks peaksid sa läbi Soome minema? Mis mötet sellel on?

Otsing (hotel, aurea borealis, glass, dome jne) http://www.arctic-experience.co.uk/sleepingonice/index.htm

Soome turismiarenduskeskus (Visit Finland) Enda jutt http://karavanserai.bluemoon.ee/Euroopa/lapimaa.php Põhjusmõtteliselt tuleb Tallinnast Finnairiga kuskile Lapimaa linnakestesse lennukiga hind isegi odavam, kui minna laevaga Helsingisse ja hakata rongiga Rovaniemi poole sõitma ning siis veel bussiga edasi.

/eelmine: mõnikord saab Norra, Rootsi Lapi aladele või Koola poolsaarele läbi Soome tunduvalt lihtsamalt ja kiiremini.

jah, tallinn - stockholm - kiruna oli lennukiga täpselt sama hind mis laeva ja rongiga. rongi ja bussiga läbi soome tundus hoopistükkis keeruline.

Vaatasin täna seda ööbimiskoha aadressi, see asubki Soome Lapimaal ja Helsingist 1085 km kaugusel :D (Hotel Kakslauttanen)

Siis on ju asi lihtsamast lihtsam :-) Saidil on kohalepääsemisjuhisedki olemas. Nii et, anna tuld :-))!

Nii aga nüüd tekkis selline küsimus, et kui palju võiks maksta ööbimine? Äkki keegi teab mõnda head ööbimiskohta Saariselkäl mis ei oleks hullult kallis :D Vaatasin et enamus hinnad on 82 euri öö. Oh jah! Kuigi Soome on väga lähedal tundub et see reis läheb ikka megakalliks maksma. Et kui suure rahasummaga peaks umbes arvestama 5-7 päevasel Lapimaa reisil??Vaatasin et alla 15000 ei tule kindlasti välja :(

Usu vöi mitte, Soome on megakallis maa. Eriti siis, kui mingi hooaeg on käimas. Siin sulle alustuseks paar majutuslinki. http://www.netti.fi/~panimo/panimo.htm http://www.saariselankeskusvaraamo.fi/

Mine Luirojärvi Hiltonisse ;) Parim tasuta öömaja mida ma Lapimaal näinud olen: saun, maaliline loodus ja vähe inimesi.

Et siis kui juba Saariselkä jutuks tuli siis tegemist on väga kena kohaga kus raha palju ei lähe kui julged looduses käia. Omal ajal sai käidud kogu reis (7 päeva) ära kahe inimesega ca. 4500 eek eest. Sai siis sõidetud oma autoga Eestist. Ainus raha mida kohapeal maksime oli parkla eest (ca 300 eeq vist 5 päeva eest) - aga ka seda poleks pidanud tegema kui oleks auto metsa alla parkinud. Ja Luirojärvi kutsub mind senini tagasi. Kohe kui võimalus tuleb saab sinna tagasi mindud :) Kuludest siis: enim läheb transpordile. Rongipilet tuleks vist mingi 100 euri + buss Meie põhikulu oli siis bensiin (umbes 160 liitrit) millest pool tuli Soomest osta (paak ei ole teatavasti põhjatu) kaardid: 14 euri tükk, Saariselkäl läheb vaja kahte kaarti. Kaardid on täpsed ja Eestist toodud GPS andis õigeid koordinaate. Toit: niipalju kui vaja võtsime Eestist kaasa. ca 1000 eeq läks selle peale Laevapiletid 2 inimest + auto - ei mäleta no mingi 1000 vast ikka edasi-tagasi. Selle raha eest sai reisimuljeid ja mitte vähe. No muidugi sai saapaid kulutatud ka 100 km ringis kohapeal ja hingatud Lapimaa ülipuhast õhku.

Talvel metsa all autos ei pikuta :) Jutt oli ju karge talvise ilmaga minekust. Netist võid uurida ka kohaliku metsähallitusliiton (Eestis RMK) majutus võimalusi. Need oleksid keset tundrut ja väga imelistes kohtades. Veebruaris on Soomes koolivaheajad ja siis on kõik hotellid ja teised ööbimiskohad megakallid. Sommid ise sõidavad ju lappi suuskama. Autoga mineku eelis on, et saad toidukraami kaasa võtta, sest soomes hinnad kallid. Ja teine eelis on kohapeal ringi liikumine.

et see autoga variant on päris reaalne :D Tundub, et väga palju raha ei lähe ka nii. :)

Ma lähen sel neljapäev Lapimaale.

Ise olen Lapis 4-5 korda autoga käinud. Veidi pikk sõit on, aga oluliselt odavam kui rongiga minek. Ega seal kohapeal ka ilma autota midagi teha ole, ainult Saariselkäl istumise pärast küll nii kaugele minna ei tasu. Seal soovitan virmalisi nautida kui selge ilm on. Tasuks sõita põtradega ja koertega, kui suusatajad olete, tasuks ka suusatama minna. Saja km raadiuses mitmeid suusakeskusi ja murdmaaradu ka hulgi. Kõik need lõbud kokku muidugi maksavad ja mitte eriti vähe, aga ega seal iga päev ju ka käi...Soovitaks kaasa võtta autonavi ja liiklemine pole probleem, Soome kohta korralikud kaardid olemas, TomTomi navis vähemalt.

Kui plaanis autoga minna, siis kindlasti kahe juhiga. Siin ka link Rovaniemi lähedal ööbimiskohtadest http://tourism.rovaniemi.fi/?deptid=6365

Tere!

Kuna endal on plaanis märtsi kuus sõbrannaga Lapimaale minna, siis sooviksime teada, et millal te sinna lähete ja kas autoga? Kas teil on kaks juhti või kavatsete ööseks Iisalmis(Helsingist u 500km ehk täpselt poole tee peal) peatuse teha? Ja, et ega teil juhuslikult autos kahte vaba kohta ei ole? Me sooviks täpsemini Luostole minna, kuid Rovaniemist saaksime ka ilusti sinna. Loomulikult maksaksime enda bensiiniosa kinni. Ise tulime just 3.jaanuaril Luostolt, kuid soovime märtsis kindlasti tagasi minna. Lennuki-ja rongipiletid on meile liiga kallid, sest oleme alles õpilased ning juhiload meil kahjuks puuduvad. Niiet, kui teil on kaks vaba kohta, siis ehk räägiksime täpsemalt kuupäevadest.

Laura

lepatriinu_007@hotmail.com

Olen käinud 4 suve lapimaal, nyyd on ka plaan minna talvel sinna! Mingi leht kust saab ka ehk infot sellekohta on: www.lapimaa.com

Kena reisi!