trip-krainetrip-ukraine-dark
Tai-Kambodza piir.

Tere!Kusimus jargmine:Homme paeval soidame Siem Reapist Tai piirile ja lahme Taisse.Kas keegi teab mis selle piiripunkti nimi/linn voiks olla,tean vaid nii palju,et piiripunktist 10 km kaugusel pidi olema rongijaam!voi mis oleks need eeldatavad piripunktid kui tullakse Siem Reapist? On ikka jama kull kui lennukiga Bangkoki ei saa ja peab nyyd pead vaevama kuidas tagasi Taisse saada. Olen ulimalt tanulik,kui keegi saaks meid aidata.

Ette tanades,

Robi

on Kambodza poolse linna nimi. Aranyaprathet on Tai piirilinn. Septembris sõitsime vastupidises suunas seda otsa, Poipetist maksis taksosõit Siam Reapi 55 USD-i. Aega võttis umbes 4 tundi. Bangkokist piirile sõitsime bussiga ja piiri ületasime jala. Aga seda ma ei oska kahjuks öelda, kust Aranyaprathetis Bangkoki buss väljub. Rong on muidugi teine võimalus, aga rong vist sõidab ainult kaks korda päevas. Igaks juhuks soovitan ka kontrollida, kaua piiripunktid lahti on.

Olen liikunud vastupidises suunas 2007 sügisel. Just nii, Poipet (KMB) ja Aranyanprathet (Tai). Poipetist Siem Reapi maksime 40$, 4-ne Camry takso, paras peldik. Meie teadsime hinda, kuid paljud turistid maksid 2x enam, sest jäid uskuma "taksomaffia ärimehi", et taksosid pole ja sellepärast hind kõrge. taheti ka meile kott pähe tõmmata, kuid ma saatsin nad s...le, ütlesin neile, et mul takso tellitud 40 taalaga auto (see ongi normaalne hind), helistan talle kohe ja läksin tänavale. Mis juhtus? Vennad jooksid kohe järele, söör, söör, leidsime teile ootamatult vaba takso, palun, istuge sisse. Enesekindlus, otsustavus ja sõbralikkus aitavad kaubelda.

Jala läbi piiripunktide ja eikellegimaa.

Raudteejaam oli piiripunktist mingi 3 km, Tuktuki vennad tahtsid 200, saime 60 batiga lopuks kaubale. Jälle, saada vend pikalt, tee nägu, et lähed teisi tukke otsima ja tehakse kohe uus ettepanek.

Pilet rongile Aryanprathetist BKK-i, 150 km, maksis naeruväärsed 48 batti (3 klass), aga selles rongis olidki vaid 3 klassi vagunid, kõvad puuistmed. http://valdek3.travellerspoint.com/7/

2007 Dets sõitsime kahekesi shared taxiga Poipetist Siem-Reapi. Kokku maksime kahe eest 25USD, peale võeti ka veel üks Taiwani tüdruk, kes maksis üksinda 25USD. Kambodzhas on mõtet alati metsikult tingida. Tee oli päris jube vähemalt 2007 aastal veel. Meie Camryis (Kambodzha on maa, kuhu kõik Camryd surema lähevad vist) elasin läbi filmimomendi - keset kõvat andmist (mingi 70-80 km/h mööda teed, mida ei olnud) lendas kapott üles vastu esiklaasi. Ootasime 30 min ja meile saadeti järgmine Camry.