Tai - võltsitud kaubamärgid

Tais on võimalik osta tuntud kaubamärkidega tooteid suhteliselt odavalt, ma ei pea silmas ilmseid võltsinguid(10 dollarit Rolex´i eest või muu taoline kraam). Soovin uuendada oma fotovarustust ja sellega seoses on mul mõned küsimused:

  1. Kas keegi on puutunud kokku võltsitud Canon`i või Nikon´i toodetega?
  2. Tax Free tingimused ja asjaajamine Bangkok´ist lahkudes?

Võite ka kirjutada oma kogemustest või (hale)naljakatest juhtumistest seoses "kaubamärkidega".

Mõtled, et ostad enda teadmata võltsitud fototehnikat?

Võltsitud fotoaparaati ei ole küll kohanud,aga Nikoni hinnad on samast klassist kui Eestis. Erilist võitu ei ole . Mine vaata Bangkoki suurimast elektroonikakauplusest Bayoke torni lähedal ,seal on valik tohutu.Tax free tagasimaksed toimuvad Bangkoki lennujaamas ja toimib täiesti normaalselt.

Endal ka minek Taisse.Kas keegi viitsiks lahti seletada kuidas toimib Tax Free,kui palju tagasi saab ja mille pealt.Ja siit teine küssa..kui palju tehnikat võib üks inimene tuua-ma mõtlen näit mobla,pleier,kaamera,autosse tehnikat.Kui mul on igat ühte üks ege siis ei teki probleemi või pean karpidest välja kiskuma ja laotama pilla-palla oma kotis-

Muide, ega kellegi mõnd võlts rolex kella ei vedele. ma tunneks suurt huvi :)
Või on keegi tore inimene lähiajal reisile minemas ja saab ehk tuua...

selle teemaga seoses tekkis mul kúsimus - kas saan ka nt USAs ja Hong Kongis tehtud ostude pealt maksu tagasi? ja kas selleks tuleb juba poes ostu sooritades seda kúsida?
andke andeks kui on rumal kúsimus, aga pole varem nii kaugel káinudki ja ammugi mitte shopanud...

Eestisse ei lubata E-liidu välistest maadest tuua nodi rohkem kui 2700 eegu eest per naase.Ülejäänu läheb tollimisse ja trahvi alla.Ehk siis ei mingeid pakendeid,silte ja korralikult pakitud kohvrit.

Riigiti on tingimused erinevad. Soovitan vaadata sihtkoha rahandusministeeriumi kodulehte või Google abil, vat refund ja riigi nimi. Kauplused millistest osta tunned ära tavaliselt uksel/aknal oleva kleebise järgi. Tasub ka mõelda kas tagastatav raha kaalub üle asjaajamise või kas on sul riigist lahkudes aega sellega tegeleda.
Lisan siia näite Tai kohta.
http://www.rd.go.th/vrt/engindex.html

Tagasi saab käibemaksu osa sh. ka Hongkongis või USAS tehtud ostude pealt. Peab vaatama,et poe uksel oleks silt tax-free,kuna kõigil kauplustel pole tax-free kaupade müügi õigust.

Sellele,kes küsis palju kaupa võib tuua,soovitaks lugeda tollieeskirju ,seal on kõik kirjas sh. alkoholi ja tubaka kohta.

rolex kella saad osta viljandist tartu tn 1b

Kauplesime üht naisele meeldinud kotti umbes 5-7 erineva müüja käest. Tõele au andes naine tahtis osta ja mina kauplesin. Tegemist oli vist Guggi vms. kotiga, mille originaali ei saavat nii odavalt müüa, kui meile pakuti.
Müüjad käitusid erinevalt, uid pärast pikaajalist kauplemist leidsime piiri, millest allapoole ei saanud müüja anda. Üks tüdruk hakkas lausa nutma ja temalt me lõpuks selle koti järgmisel päeval ka ostsime.
Siiamaani tüdrukust kahju.
Aga muidu, Taist võid isegi võltsitud tailanna saada:)

Võltsitud kaupade ostmiseks külasta MBK kaubanduskeskust Siam Paragoni juures või tänava- ja ööturge.

Aga miks on vaja osta võltsitud kaubamärki???
Bangkokis saab korralikest kaubamajadest ka kohalike disainerite täiesti korralikke asju sama raha eest. Ja boutique'des on tõesti tõelised brändid nii 25% kallimad kui Euroopas, sest neil on lux-kaupade maks. Soovitan Taimaal vaadata ikkagi kohalikke brände, sest need pole üldse halvad. Võltsingute kandmine on tobe. Pealegi ei saa Te minna iial võltsitud Pradaga või Gucciga kuhugi metropoli (isegi Tallinnas on juba teadlikke) ilma, et teid ei peetaks totuks, sest moeteadlikel on lihtsalt selle peale hea silm. Ärge varastage ja valetage. Kui Teil on hea maitse, ei alahinda Teid keegi, aga võõraste sulgedega ehtimine ja rikas näimine.... jäägu see ikka pööblile.

Asi polegi vast eesmärgis omada võltsitud kaubamärgiga toodet, vaid mingi tuntud kaubamärgiga toote kandmisega kaasneva staatuse või seisundi saavutamises.

Samas on väga palju inimesi, kes ei ole teadlikud kaubmärkidest, ja nemad valivad kotte hinna ja meeldivuse järgi.

et mul üsna ükskõik, kas on kaubamärk või mitte, võltsitud või mitte, ostan, mis meeldib. kusjuures nn öise vahetuse toodangul ongi õiglane hind. tõeliselt tobe on maksta üle. raha eest on parem reisida, raamatuid osta ja hädalisi aidata.

Aga mis "staatus" siis kaubamärgiga toote kandmisega saavutatakse? Ja kust tuleb lausa "seisund"?

Öise vahetuse hinda kui niisugust Euroopa lukskaupadele Aasias pole lihtsalt olemas. Reeglina toodetakse need asjad Euroopas, jälgitakse ka kvaliteeti ning tööjõuhinna õiglast maksumust. Sellest ka see hind.
(Arengu)maadel tänaval ja turgudel müüdav on lihtsalt Aasia ärimeeste versioon ja tihti lihtsustatud nägemus disainile ning kvaliteedile.
Ära saa minust valesti aru, et peaksin paremaks kuidagi kallist tarbimist, kuid need on siiki väga erinevad asjad. Selleks, et neid mõista, peab olema veidi ka asja kogenud- näinud - katsunud ja veidi freik.
See on loomulik, et enamusele Euroopa inimestele need asjad meeldivad, seetõttu neid ka võltsitakse,kuid mitte brändiasjade omamise pärast, vaid just meeldivuse tõttu. Samas on olemas väga palju häid Euroopa ja Aasia disainereid, kes töötavad teistele firmadele, kes suudavad väga head disaini (ehk meeldimist) ja odavamalt (ehk hinda madalal hoides) toota. Ja ilma ideesid varastamata.
Aga mis puutub hädaliste aitamisse - kas vargad - olenemata, mida nad varastavad - on hädalised?

To:Wr , täitsa vedeleb üks võlts rolex, pole kordagi kandnud, lihtsalt seisab kapis.

Kributskile

Kaubamärkidega kaasneb imago(staatus) - sellel on sõnum teistele, selle järgi antakse hinnang sulle, jne. Ja selle loomisega näevad iga päev vaeva tootjafirmad ise.

Näiteks kummal on parem maine
Mobiiltelefonid: Nokia või Motorola
Autod: Porsche või Hundai
Riided: Gucci või Klementi
Kellad: Rolex või QQ
jne.

Prada-Armani ja muu originaale on mõtekas osta siiski Euroopa-USA outlet´idest või sealsete suuremate allahindluste aegu. Kunagi ma ka ostsin palju seda kraami Taist, aga hetkel olen ehk veidike "teadlikum" :)
Ok, aga näiteks võtame mu viimase reisi Taisse, kus ma hullult Bangkokis shoppasin. (noh, vahele õeldes, ma Tais mujal ei shoppagi, kui Bangkokis, sest ma jumaldan seda linna, ja olen alati ka seal minnes-tulles mõned päevad, ja mujal on valik ka viletsam ja hinnad kõrgemad)
Seal, kasvõi ööturgudel või kaubamajades, saab kohalike moeloojate toodangut. Noh, mitte mingi haute couture, aga lahedad casual riided. Need on sellised minifirmad, kes teevad enamasti lahedaid t-särke, polosid ja triiksärke. Kusjuures väga hea lõikega asjad, sest mingi lahedat värvi ja kirjaga asja võib ka Eestis leida, aga toote lõige on nagu.....igasugu kriitikat mitte kannatav tüüplõige, mis sobib öösärgiks. Ega sealt eriti suuri numbreid ei leia. Ma olen selline kõhnem ehk, ja ma arvan, et minu number ongi suurim, mida neilt saab. Aga ma pole ka väike, ehk siis saledam, keskmise Eesti mehe mõõtu. Hinnad on vägagi sobivad, ja tingimise lõppedes ka suht olematud (nii 100-400 THB), ja endal palju parem tunne, sest ei ostnud midagi silmaga nähtavat võltsi, vaid ausat värk. Mis ei tähenda, et ma oma südant murraks kallite brand´ide kopeerimise üle. Juba Chanel´gi tundis rõõmu, et Pariisi turul tema kostüümide koopiaid müüdi, sest ta oli kindel oma originaalide kvaliteedis, ja kommenteeris kuivalt, ja käega lüües, et see on kuulsuse ja menuga kaasas käiv väike lunaraha. Ehk siis, las teevad. Noh, tegelikult pean tunnistama, et Diesel, Energy ja Abercrombie toodete koopiaid ostan ma sealt kõhklematult küll (kah hästi otsides, sest paljud ja enamus nende koopiaid on siiski saastad), sest osad neist on tõesti visuaalselt nii audentsed, ja hilisema kasutuse käigus ka väga kvaliteetseks osutunud. Pluss rihmad, jalanõud jne. Ja palju muud. Kellasid näiteks. Maitsetu on osta Rolexit, kui saab palju lahedamaid.
Noh, tegelikult on asja point see, et seal müüakse ka kohutavas koguses igasugu koledat ja ebakvaliteetset saasta, mille seast hea otsimise korral võib aga leida väga, ja veel kord vägagi häid asju. Ma kulutan alati shopingule Bangkokis kohutavalt aega, et teri sõkaldest eraldada (see hea kaup saasta seast üles leida), ja lõppkokkuvõttes suur kohvritäis ülilahedaid asju kokku saada. Asi on lihtsalt selles, et kui see hind kokku arvutada, siis ma olen nõus seda tegema. Vastasel juhul ostaks ma oma asjad siit, ja peale arvete maksmist kassas enam Tai reisi jaoks raha alles ei jääks. Ja olgem ausalt, ei saaksiki nii palju asju siit osta...sest polegi selliseid asju kuskilt osta.
Siin ma kohati ikka saan tänaval naerda küll, kui keegi Tai Armanis või D&G-s vastu jalutab...ja kõige naljakam on see, et pooled neist pole neid asju mitte Taist ostnud, sest nad pole Tai ligidale saanudki, vaid hirmuäratava raha eest kohalikest Tallinna butiikidest.
Igatahes, kui sul on maitset, kannatust ja teed eeltööd, siis saad Taist ka väga väärt kraami osta, mis kindlasti, juba tagasi olles, komplimente teenib :) Ja muidugi imeodavalt, sest muidu pole ju mõtet sealt seda hunnikut kaasa tarida. Pluss asju, mida keegi teine siin ei kanna, ehk siis, sinu kloon sulle tänavalt vastu ei jaluta :)
Head shoppamist;)

Saan aru, et suuremad sisseostud peaks tegema BK.Läheme Pattayale- kas võtame takso,või läheme bussiga pealinna ja kolame seal---seega tahakski teada mis linnaosas või on seal mingi spetsiaalne tänav kus ostusid teha.Kas 3000-3500 baht-iga saab taksoga Pattayast -BK-ja tagasi -ühesõnaga takso oleks terve päev meie käsutuses