Taisse

Tere!
Plaan siis järgmine: Lendame perega Taisse, reis on 03.03-18.03. Kolmekesi- ema, isa ja tütar 13 a. Alustuseks laevaga Helsingisse, siis Helsingist vahemaandumisega Istanbulis Bangkokki. Bangkoki vaatamisväärsustele palun nõu. Siis plaanis lennata 5. märtsil Phuketisse. Sealt edasi tahaks minna saartele, kindlasti Phi Phile ning James Bondi saarele. Tahaks ka teistele saartele, aga milliseid oleks kõige arukam külastada? Lõpuks siis 16 märts Bangkoki tagasi ja 18 koju. Saartel tahaksime olla mitte väga rahvarohketes randades, näha ilusat loodust, snorgeldada, elevantidega sõita, suveniire osta ning kui miskit vahvat veel oskate soovitada, siis võtan kõik kahe käega vastu! :) p.s. Vajadusel saab Bangkoki tagasilennu, mis on Phuketist, liigutada ka 17. märtsi peale.

Mitu saart oleks mõistlik selle aja peale vaatamiseks võtta, mis on parimad neist, kus osta ekskursioone- elevantidega sõit, snorgeldamine jne, milliseid majutusasutusi soovitate, kas oleks mõttekas hoopiski lennusõit marsruudil Phuket-Bangkok/Bangkok-Phuket asendada rongisõiduga ning kui kaua oleks sobuv igas kohas olla? :) Majutuse kohta veel nii palju, et väga tore oleks, kui oleks olemas bassein ning asuks merele suhteliselt lähedal.

Aitäh juba ära ka, kujutan ette, kui saamatu paistan... :D :P Aga nagu vanasti öeldi- üksi küsimus pole rumal! :)

Tere.
Meie,kolm täiskasvanut ja 11.a.poiss lendame 1.03-22.03 Taisse.Kuna endil Taimaa
risti-põiki läbikäidud jääme seekord taas Patongi.
Broneerisime just lapse pärast kahepäevase dzunglitripi 8-9.03.(paradiisisaar.ee)
Jens sealne kohalik eestlane korraldab trippe ja uskudes kommentaare,on väga tasemel.Ka on tripid eesti keeles,mis lapsele tähtis.
Võime kohtuda.Saatke sõnum.

Mina soovitan saartest Koh Lantat. Käisime abikaasaga jaanuari lõpus Tais. Lanta oli meeletult ilus, oluliselt rahulikum, kui Phi Phi, mere äär ilusaid söögikohti ja lebotamise alasid täis, tänava ääres melu (mis erinevalt Phi Phi saarest ei ole nii kõva, et kell 2 öösel tuppa kostuks). Meid hirmutati, et saar on nii vaikne, et kell 20 õhtul pole muud teha, kui magama minna... tänaseks on see muutunud.

Ega mul Lanta vastu midagi ei ole aga, mis asi seal meeletult ilus oli? Ja mis rannas te olite, et peale südaööd veel trall käis?
reisihuviline911, miks te ei taha Phuketis olla? Käite 2 päevasel tripil Phil ja Bondikal ja saategi rahulikult oma aega Phuketis sisustada. Kui snorgeldamine on põhieesmärk, siis sealt leiate 2-3 korraliku mereeluga randa, ei pea paati võtma ja saad suvaliselt aega valida. Snorgeldamise osas julgen soovitada Kata randa, seda merealust "saart" on suht raske leida aga ma usun, et natukene tiirutada ja leiate(saate seal paar päeva uudistada ja ka filmida, kuna vee läbipaistvus on sellel kohal kogu aeg hea). Nii huvitavat mereelu ei ole mina mujal Phuketis leidnud(va laevad). Kui huvi on võin lähemalt juhatada.

Lugege ka kommentaare elevantidega sõitmise kohta ja mõelge, kas ikka tahate nende selga nii väga minna. Äkki oleks mõni elevantsidekodu parem variant. Asiaadid ei ole just erilised loomasõbrad.

Ega Phuketi vastu otseselt midagi polegi, lihtsalt tahaks näha päris paljut ning võtta reisist maksimum. :) Kus Teie, foorumlased, olete ekskursioonid võtnud? :)

Päris tõsiselt panevad mind imestama inimesed, kes tahavad reisilt saada mingit ebamäärast maksimumi, kusjuures omamata vähimatki aimu, mis see maksimum võiks olla. Kas maksimumiks võiks tituleerida maksimaalselt palju erinevaid kohanimesid? Või on maksimum hoopis maksimum arv tegemisi? Kuidas saab saada maksimumi, kui endal kodutöö tegemata? Ühele on maksimum ahvi näha, teine aga ei saa vähimatki emotsiooni elevanti nähes. Kas poleks mõttekas eelnevalt endale need maksimumi jaoks vajaliku asjad kirja panna ja siis läbi selle üritada maksimumi reisist saada? Näiteks:
Tahan näha saari - mis võiks teha saared huvitavaks, mis võiks sellel saarel olla huvitav, mida võiks sellel saarel huvitavat teha, mis teeb selle saare ebahuvitavaks, miks ei peaks sellele saarele minema, miks peaks just sellele saarele minema, ka see on piisavalt suur saar millele minna, kas see saar ei liiga väike, kas see saar on piisavalt lähedal, kas selle saare pärast on vajalik terve puhkusepäev ära kulutada jne jne. Kui elementaarsed asjad endale selgeks teha ja siis küsima tulla, ju siis on ka vastajaid.
Kui endal kodutöö tegemata, siis satutakse tavaliselt nendesse turistilõksudesse ja selle põhiselt hakatakse piirkonda iseloomustama ja reisi kas õnnestunuks või ebaõnnestunuks liigitama, tegelikkus võib aga hoopis midagi muud olla.

Kui teil vajadust Phuketile minna pole, siis minge parem Pattayale ja saare külastuseks valige Changi saar, selline tripp on optimaalsem ja kõik üldised vajadused saate täidetud.

Rahu, rahu. Soovisin selle "maksimumiga" lihtsalt öelda seda, et ei sooviks olla terve reis ühes rannas kaks nädalat vedelemas. Siis oleks võinud valida mõne muu sihtkoha või minna sanatooriumisse kaheks nädalaks vedelema.

Ega selle 10-ne päevaga, mis te Phuketis viibite saa end ribadeks ka reisida.Punkel ütles õieti,et käige paar päeva,Phi-Phil,üks päev Bondil.Nagu juba kirjutasin,lähen Eesti grupiga kaheks ööks Dzunglisse (8-9.03. paradiisisaar.ee)
Phuketis on kokku 40 randa,kõik erilised,kus lained,kus snorgeldada,ise püüan tavaliselt kala,kas siis mõnelt muulilt või Vöökohani vees.Ekskursioone müüvad seal kõik,hotellid ja tänaval iga 100m.tagant.Vaata endale meelepärane välja ja proovi saada odavaim hind.
Meie kasutame liikumiseks rollereid,5a tagasi käisin ühe päeva Patongi rannas,sellest aitas.Nüüd ongi nii,et sõidan millisesse randa,elevante vaatama,loomaaeda,orhideesid nuusutama,koskesid katsuma või Big Buddha juurde üles mäkke kuna endal hing ihaldab.Osad meie sõpradest ei sõida rolleritega,pole probleemi,lasevad endid viia tuk-tukkidel.Vahest on ka rentinud tuki päevadeks.
Ei ole ka ise "rannas vedeleja"tüüp aga uskuge mind,see 10-11 päeva möödub teil nuusates
Majutuse valin ka alati basseiniga ja sealt teen siis Trippe kui midagi meelepärast leian.Liigset luksust taga ei aja ja tavaliselt hotelli ei vaheta.

Suur tänu vastuse eest! Kas enamus teist on lennujaamast hotelli läinud taksoga? :)

Näiteks https://www.phuketshuttle.com/
Pärast pikka lendu väga mugav ja kõik nagu kellavärk.