Takso hinnad Saksamaal, Essenis

Sõidan lennukiga Frankfurti ja sealt rongiga Essenisse. Rongijaamast on hotelli ca 5 km, kuna kohale jõuan mõni minut enne südaööd, siis pean ilmselt takso võtma. Kui kellegil on kogemusi, siis palju võib takso peale kuluda ja kuidas on üldised kogemused taksoga sõitmisel Saksamaal? Kas on oht, et turistilt ja hilisel ajal võidakse tavapäraselt rohkem küsida? Palju on bussisõidu hinnad?

Olen kord taksoga Berliinist Leipzigisse sõitnud. Jäime lennukirikete pärast rongist maha ja selgus, et peale kella 21.00 õhtul ei sõida Leipzigi poole ei rong ei buss. Küsisime kõige esimese taksojuhi käest, palju võiks taksoots maksta ja siis selgus, et tal on korrektne hinnakiri olemas, kaasaarvatud linndevaheline hinnakiri. Hind oli 230 eurot ja see oli odavam kui oleks olnud kolme inimese hotelliarve ja hommikused rongipiletid. Igatahes kõik toimus viis pluss. Linnades sees ei ole mulle siiani vähemalt tundunud, et keegi oleks mind petta tahtnud. Viimane taksoarve, mille maksin oli 32 eurot ja see oli Müncheni kandis umbes 15 min sõidu eest. Kilometraaźi ei oska öelda, kuid arvestades, et sõitsime hulga maad kiirteel, siis pidi vahemaa päris pikk olema. Bussihindadest meenub, et Berliini ühistranspordi üksikpilet oli 2.10 eurot, Göttingenis alla 2 euro. Linnadevahelisi hindasid ei tea, kuid igal juhul on bussisõit odavam, kui rong.

Soovides mitte offtopicut teha, kuid eraldi teema pole ka ehk mõtet: Taksosõit Münchenis, millest eespool kirjutasin sai tänavu varakevadel teoks tänu sellele, et Münchenis suleti lumesaju tõttu lennuväli ja inimesed sõidutati bussidega hotellidesse ja kaasa anti taksovautśer. Taksojuht aga teatas hommikul, et sõidutab vaid Lufthansa kliente (minu tühistatud lend pidi teoks saama Air Balticuga). Kuna arvasin, et kui hakkan uut taksot tellima, siis kaotan liialt aega ja maksin kaardida (võttis VISA beebetkaarti!! Saksamaal haruldane takso). Minu senine tühistatud lenude kogemus on seni vaid Skandinaaviaga piirdunud ja kõik on toiminud. Ehk on kellelgi sellest kirjutisest kasu. Tasub enne takso tellimist retseptsioonis oma vautśerist näidata.

Saksamaal ei tasu kunagi unustada autorenti, kui on vaja mitmekesi ühest linnast teise saada, sest ühe suuna rent on seal lubatud lisatasuta. Muidugi kehtib see soovitus juhul, kui kellelgi seltskonnast on olemas load ja krediitkaart. Berliinis on mitmeid 24h autorendipunkte (Europacenter näiteks). Olen kord võtnud tänavalt sisse jalutades auto üheks päevaks ja siis läks see 65€ maksma. Netist broneerides on kindlasti odavam.

Mnjah, ma otsustasin isegi üksi reisides rendiauto kasuks. Muidu sama, et Frankfurdist vaja Essenisse saada ja siis seal kandis vaja järgmine päev ringi ka liikuda.Pooleteiseks päevaks lihtne väikeauto 90 euri.