Takso Saigoni lennuväljalt kesklinna

Väike nõuanne Vietnamisse sõitjatele. Kui vaja Saigoni lennuväljalt kesklinna saada, siis pole mõtet kohe Departure ukse juures olevate taksojuhtidega maid jagama hakata (hinnad 190000-400000 Dongi). Parem minna korrus kõrgemale, kus on Vinasun taksomeetriga taksod ja viivad kesklinna ca 100000 Dongiga.

See tundub päris hea hind olevat. Ma muidugi ei tea, mida sa kesklinna all täpselt silmas pidasid. District 1-st (kuskilt Ben Thanh turu kandist) olen paar korda lennujaama sõitnud (ehk vastupidine marsruut) ja arved on jäänud 200.000 kanti. Kusjuures ajad olid suht varajased e liiklust vähe (kuigi Vietnami taksode seisuaeg maksis mõttetuid kopikaid). Taksofirmaks oli kas Mai Linh või Vinasun.

District 1ˇi peangi silmas. Sinna turu lähedale backpackerite meelispaika olen sõitnud ja sealt lennujaama. Hind on jäänud vahemikku 80000-120000. Sõitnud nii tiheda liiklues, kui hõreda liikluse ajal kusjuures see 80000 ots tuli suht tiheda liiklusega ja alguses arvasin, et taksojuht tahab vähe suurema ringiga minna, kuna valis teise trajektoori kui tavaliselt. Hiljem siis selgus, et hoopis otsem tee :-).

Lisan, et mitte ainult Vinasun takso, vaid ka Minh (vist oli nii) takso on samas hinnaskaalas. Nagu Vinasun, on sellelgi valged autod rohelise kirjaga. Domestic arrival´ist väljudes ründavad kõigepealt erinevad värvilised taksod (meelde jäi SaigonTourist), kes pakkuvad kesklinna viia ~10+ USD eest. Samas liiguvad ka Vinasun/Minh märgiga rohelistes triiksärkides noormehed, kes juhatavad nende taksode ametlikku taksopeatusesse ja tellivad takso ette. Kesklinna läks ca 80000 dongi. Ka linnast lennujaama liikudes tuleb samuti need valged taksod võtta.

Sai ka hiljuti sõidetud District 1 (Ben Thanh turg jäi 300m kaugusele) ja lennujaama vahelist maad mõlemi takso firmaga: Vinasun ja Mai Linh. Ühel korral jäi hind pisut alla 100000, teine kord pisut üle.