Viimased kommentaarid

Sai just tuldud Koh Samuilt, me ledasime AirAsiaga Bangkok - Surat Thani ning sealt bussi ja katamaraamiga Koh Samuile.
Edasi-tagasi pilet Surat Thani u 80€, muideks ühe otsa sain pakkumise käigus 3€ eest, AirAsia teeb aegajalt selliseid pakkumisi ;)
Lennujaamast koos bussi ja katamaraaniga Koh Samuile läks 500 THB (13€).
AirAsia pakub ka kogu paketti, mis sisaldab lendu, bussi ja katamaraani.

Kas peaks muretsema ilma pärast, mida ennustatakse Lõuna-Tais, eriti Koh Samuil nädalalõpuks? Temperatuur +21 kuni +24 ning vihma igapäev kuni lausa 51mm, vähemalt seda ennustab norrakate leht:
http://www.yr.no/place/Thailand/Surat_Thani/Koh_Samui~1606595/long.html

Tänud lingi eest, tundub põnev :) Hetkel on plaan olla 4 ööd Koh Samuil, 4 ööd Koh Phanganil ja 3 ööd Koh Taol, kuhu jõuame aastavahetuseks. Sel ajal on Koh Taol ööbimisega üsna kitsas, st. pole midagi väga saadaval, kuid püüame leida ehk on mõni soovitus?
Vaatame põhiliselt siit: www.agoda.com ja www.booking.com

Kas keegi oskab öelda, kas 1h5min on vähe kahe lennu vahel Bangkokis DonMuangi lennujaamas? Kui isegi viisad teeks ennem Helsingis ära. Saabume sinna AirAsiaga 13:20 ning edasi lend Surat Thani AirAsiaga oleks 14:25. Järgmine läheks alles 18:40 edasi ning sellega ei jõua ilmselt enam praamile, et Koh Samuile jõuda.

Tänud, eks jään nende kolme saare juurde. Plaan oli lennata Chongqingist Bangkoki (300€ edasi-tagasi, ootan soodukaid hetkel), seal ööbida ja siis edasi järgmine päev Surat Thani (56€ edasi-tagasi) ning sealt paadiga Koh Samuile. Otse läheb Bangkokist vaid Bangkok Airways, kuid selle hind edasi-tagasi suht kallis 250€.
Need 12 päeva olid arvestatud konkreetselt 3 saare peale, tegelt mul aega veel, kuid see kulubki Bangkoki ja Chongqingi peale.

Sooviks veel infot, valisin just sellepärast need saared, sest teiselpool lahes olen käinud juba. Phuketil ja seal ümbruses olevatel saartel (Phi-Phi, Koh Lanta, Krabi ümbrus).
Lennupiletid sai Finnairi kampaania korras soetatud Hiina edasi-tagasi 199€ + 5000 punkti. Edasi Hiinast ilmselt AirAsiaga või China Easter Airlinega, ootan veel nende osas head hinda.

Millisel saarel nendest 3'st: Koh Tao, Koh Phangan ja Koh Samui, soovitate aastavahetusel olla?
Kes on nendel käinud, kas tasus neist 3'st kõiki külastada või piisab tõesti ainult ühest?

Plaan on jõulud/aastavahetus (17 päeva) seal kandis ringi seigelda.

Tulin ka hiljuti Mui Ne-st, me ööbimise SunRise Resortis, hind oli 35 USD/tuba koos hommikusöögiga. Uksest välja astudes võis kohe basseini hüpata või 15m edasi minnes kohe ookeani. Hommikusöögiga oli see hea, et sai sööma minna ükskõik, mis ajal.
Toad ja kogu resort oli väga puhas, pidevalt käis pesu ja koristamine.
Asukoht oli samuti hea, kõik käe-jala juures.
Koduleht: http://www.sunriseresort.com.vn
Kusjuures retseptsiooni kõrval oleval seinal lehvis Eesti lipp :)
Lisan ühe märkuse, et reserveerides tuli kogu summa 100% ette ära maksta.

Sai ka hiljuti sõidetud District 1 (Ben Thanh turg jäi 300m kaugusele) ja lennujaama vahelist maad mõlemi takso firmaga: Vinasun ja Mai Linh. Ühel korral jäi hind pisut alla 100000, teine kord pisut üle.

Võin aidata samuti, sest sai mõned nädalad tagasi tuldud Filipiinidelt. Läksime samuti läbi Hong Kongi.
Filipiinidel sai külastatud järgmisi kohtasi:

 • Cebu, see selline suur linn, kus korra ringi võib vaadata.
  Ööbisime siin: http://www.crownregencyhotels.com/suites/suites.php
  ja siin: http://microtel-mactan.com
 • Malapascua, soovitan väga, kes soovib rahulikku puhkust. Turiste vähe ning kohalikud inimesed väga sõbralikud ja lõbusad. Hinnad soodsamad, kui teistel saartel. Seal sai tehtud tsikklitega (125 cm3) saarele tiir peale, kus näidati kohalike elu, kuke võitlusi ja huvitavamaid kohtasi. Päevane seiklus läks maksma u 100.- kr/nägu. Teisel päeval olime bankaga (kohalike paat, millel bambusest tiivad kummalgi pool) merel, snorgeldasime erinevates kohtades, paadimehed grillisid ühes rannas meile kana ja kala jne. Nende poolt oli lisaks veel suur kast külmasi õllesi :) Selline päevane seiklus, koos paadi, söökide-jookide ja snorgeldamisvarustusega läks kokku 250.- kr/nägu.
  Ööbisime siin: http://www.hippocampus-online.com/eng/
 • Bohol, Panglao, siin sai külastatud šhokolaadi mägesi, maailma väiksemat ahvi Tarsier, Loboc riverit, liblika- ja mesilaste farmi ning käidud koskede all ujumas. Muidugi ka jälle snorgeldamas ja delfiine mere peal otsimas. Üks päev oli meil ka selline, kus sõitsime samuti jälle tsikklitega päev otsa ringi ning üks kohalik näitas ja tutvustas meile kohalikku elu, sest soovisime turisti värgist eemale. Kuid seda nõrganärvilistele ei soovitaks, sest sealne liiklus on üsna hull, st. koguaeg pidi näpp signaalil olema :)
  Ööbisime siin: http://www.dreamnativeresort.com/
 • Boracay, peo ja surfi saar. Kus ühes rannas saab lohesurfi harrastada (kusjuures 2 eestlast on ka seal instruktorid) ning teises rannas pidutseda, süüa ja shopata end oimetuks. Ranna osa on u 4 km pikk, kaetud valge liivaga ning on tihedalt täis rannabaare (rummikoks 11.- kr), kus üle ühe on live esineja ja tulemöll.
  Ööbisime siin: http://www.altavistaboracay.com/
  Kõik siselennud ostsime varakult Cebu Pacific Air lehelt ning mingeid probleeme nendega küll polnud: http://www.cebupacificair.com/
  Samuti sai ööbimised broneeritud juba üsna varakult.