Tallinn - Riia

Tere, kas keegi oskab kõige paremat teed autoga Tallinnast-Riiga soovitada, arvestades talviseid olusi ? Pole varem käinud ( äkki mõni tee väga hullus seisus vms.) ja aja peale minek, ei tahaks ekselda. :) Tänud vastajatele Ants

Jummel otsetee ju. Eesti üks olulisemaid trasse, seega ka üritatakse seda heas korras hoida (kuigi alati ei õnnestu). Kõrvalteid pole vaja otsida.

Küsime siis nii Kas sõita tuleb läbi Pärnu ja Valga või ainult läbi Pärnu ? (kaardil on näha väga otse tee läbi Pärnu, otse alla, mereäärt pidi. Samas tean, et käiakse läbi Valga - miks ? Kas seda teist teed mööda ei saa ?) Pole käinud, mis teha. Sellep. tuleb ka küsida - sest küsija suu pihta ei lööda ;) !

Tallinnast Riiga on väga kerge sõita. See on tõsi, et tuleb sõita otse otse... Soovitan sõita kindlasti läbi Riia linna, sest see kõige kiirem ja lühem tee (mis sest et lätlastel on valgusfoorid täiesti lainest väjas). Riia linnas on ainult üks keeruline koht, kus tuleb teha väike manööver paremale (selle tee otsa peal ka lennujaama silt - lennuk vist on peal). Soovitan korra uurida Google mapsi ja meeldejätta õige tee. http://maps.google.com/maps?q=tallinn%20riga&oe=utf-8&rls=org.mozilla:et:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=en&tab=wl Veel: algselt tuleks Riia linnas vältida (ignoreerida) silte lennujaam, kuna need juhatavad pikale ringteele. Kuid hiljem juhatavad need päris täpselt õigesse kohta! Riia linnast läbisõit võtab aega 20-45 minutit sõltuvalt kellajast ja päevast!!

Valgast sõidavad läbi need, kes alustavad oma reisi näiteks Tartust. Sõltuvalt kellaajast võib siiski mõelda ka selle Riia ümbersõidu peale, ise naljalt hommikusse ummikusse ei roniks. Kõige mõistlikum variant on sõita ringi pidi kuni Maskavas ielat pidi saab Riiga sõita. Kui endas kindel ei ole, siis on ümbersõit väga korralikult märgistatud ja võib olla kõige otsem tee.

On ka 2 tundi mööda Riia ringi koperdatud, oleneb ikka väga hetke liiklusest. Aga niipalju kui mina küsija tekstist välja loen, küsitakse teekonda Tallinnast Riiga, mitte sealt läbi ja võib nii ehk naa, aga kõige otsem ja vähem eksimisvõimalusi on ikkagi otse st läbi Pärnu. Natuke lahtiseks jääb Tallinnast väljasõit, sest algandmetes pole antud stardipaika. Lasnakalt alustades võib näiteks Järvevanas ilmatu aeg kuluda kui seda tipptunnil teha ja Vabakal pole ka alati võimalik pedaali põhja suruda. Mõnikord on lausa üle Viru väljaku põrutatud ja nii kiiremini saadud. Palju erinevaid variante. Eile oli Laagri kandis üks libedam koht, mine nüüd võta kinni, kas seepärast tasuks ehk hoopis läbi Valga põrutada:)

Kaldun arvama, et kui aja peale minek, siis ikkagi lennujaam sihtmärgiks. Lasnakalt alustades tuleks suund Tlna ümbersõidu peale võtta :D Ise arvestan Tallinna linnapiirist Riia linnapiirini 4 h, enamasti jõuan kiiremini kohale.

Sõita tuleks läbi kõikidest Eesti linnadest ja hüvasti jätta. Läti ja Riia on nii karm koht , ei sealt enam tagasi saa.

Kui sa vastne autoomanik oled , siis minu soovitus-hoia seda ajapeale minekut suve poole, jääb vähemasti auto terveks.