Tansaania

Kes on käinud, võiks natuke rääkida Zanzibari  saarest ja Mafia saarest. Mis on nende erinevused ja kus oleks mõnusam puhkust veeta ca 4 päeva

Kuidas sa Mafia saarele saad? Nii lühikese puhkuse jaoks läheb neto transfeeriaeg päris pikaks. Kui siis vaid lennates.
Mafia on kindlasti naturaalsem, Zanzibar elavam. Zanzibari kohta on siin palju infot, kasuta otsingut.

Lennates jah, Dar Es Salaamist läheb väikelennuk saarele. Tansaanias viibin kauem aga nüüd ongi küsimus kas 4 päeva veeta Mafial või Zanzibaril, Zanzibarist on jah palju juttu, Mafiast mitte väga. Tegelikult otsiksi vähe rahulikumat kohta. Kui keegi Mafial käinud oleks tore kui vahetaks muljeid ,

Seda "vähe rahulikumat kohta" võiks natuke täpsemalt lahti kirjutada. 

Tegelikult on Zansibar niigi üsna rahulik koht, kus keegi sind ei tülita. Üldse mitte nagu Egiptus, Türgi, Tuneesia või Maroko. Või Kanaari saared paljude turistidega. 

Nungwi ja Kendwa olid üsna Egiptuse sarnased, aga leiab ka seal vaiksemaid oaase.

Meie  olime Matemwes, Villa Kivas. Väga mõnus koht ja vaikne ka. www.villakiva.it


Mafia asub 30–60-minutilise lennu kaugusel Dar es Salaamist ning on võrreldes Zanzibariga suhteliselt vähe tuntud – kuid kui te otsite häirimatut rannapuhkust, siis on nad väärt kaalumist.
Rannikul leiate mangroovimetsa, paar lühikest kuldset randa ja särava türkiissinise mere.
Mafia on lopsaka taimestiku ja metsiku loodusega ühes kookospalmide, baobabide, kašupähkli-, mango- ja papaiapuudega. Need metsad on koduks galagodele, metssigadele, miniantiloopidele, genettidele, vervet ahvidele ja Pteropuse puuviljanahkhiirtele ehk lendrebastele. Rannikul meelitavad mangroovimetsad ja tõusuvee alad lõputuid merelinde. 
Mafia saare merepark
Siin on ookean see, mis on suur vaatamisväärsus. Chole'i lahes on madalad rifid, mis on ideaalsed snorgeldamiseks või sukeldumise õppimiseks. Väljaspool lahte valvab selle sissepääsu pikk korallsein, mis meelitab ligi kogenumaid sukeldujaid. Siin on rohkem kui 50 liiki koralle, sealhulgas hiiglaslikud lauakujulised korallid, suured siniste tippudega staghorn korallide rahud ja üle 400 kalaliigi.
Mafia on üks Tansaania parimaid sukeldumisalasid. Te näete alati midagi põnevat, alates vikerkaarevärvilistest klounkaladest kuni kaheksajalgadeni, raikalu ja veidrat hiiglaslikku hiidahvenat. Haisid ja delfiine leidub sügavamates vetes ja kilpkonnad roomavad kõrvalistesse randadesse pesitsema. .