trip-krainetrip-ukraine-dark
Tarragona- Hispaania

Tere, on selline plaan sõita Tarrgonasse lähitulevikus kas siis augusti lõpus või oktoobri lõpus, kumb aeg seal mõnusam on? Tegelt tahaks kuulda muljeid selle linnakese kohta ning huvitaks ka selline asi kuidas sinna mindud kas iseseisvalt või mõne reisifirmaga jne... Päikest teile, tänud!

Tere. Ma käisin Hispaanias juuni kuus, et täpselt seda ilma värki ei tea siis. Aga nagu netis ringi surfates aru olen saanud, on august seal palav. Samas lõpp peaks juba okei olema. Ja suvehooaeg lõpeb poolest novembrist, et oktoobri lõpp mahub ka. Aga millegi pärast arvan, et august on siiski mõttekam.

Meie tegime Hispaaniale ringi peale ja esimene peatus oligi Tarragona, et siis iseseisvalt rendiautoga. http://www.kawan-villages.com/en/ Ööbisime üürides sealt bungalow. Hästi ilus/puhas ja mõnus koht. Triikraud ja mikrolaineahi ning potid/pannid kõik sees olemas, uued ja normaalsed. Telekas oli ka. Bungalow ise suht väike (1 tuba, kus on kahe inimese voodi ja teises on köök+ söögilaud ja diivan, kus saab kolmas inimene magada ja kolmas ruum siis wc/duss). Bungalow ees on ka väike terassiosa, kus on aiamööbel (laud ja toolid). Samas selline vaikne koht on , et öörahu tuleb ja et pidu väga püsti panna ei saa. Aga grillõhtud on väga okeid (Ehk siis oleneb, mis eesmärk on puhkusel).Karavanpark on kõrval. Aga superlux koht, väga meeldis meile.

Tarragonast, endast ei arva midagi väga, st siis linna osast. Kõik linnad sellised Hispaanias. Aga meri on väga lähedal ja ilus pikk rannajoon. Samast sellest ööbimiskohast rentisime rattad ja läksime mägedesse sõitma. Seal oli mingi kindlus ja kirikuid ka väiksed. Aga väga raske oli sõita mäest üles koguaeg, alla oli muidugi mõnusam veereda:=):):)..Mäed on ka ilusad;)

Tarragona on mõnus väike linnake. On pisut ka Rooma ajast. Mere lähedal amfiteater, pisike muidugi. Linnas on ka mõni post püsti, majade vahel muljet ei jäta. Kuid linnast põhja poole 3-4km on veesild (akvedukt). Mälu järgi oli seal ka härjavõitluse areen aga vist on praegu see vaatemäng seal keelustatud. Ka on kirikuid. Vanalinn on kena, elu läheb lahti õhtul peale 6. See vist mõnusam osa ongi. Läheduses tee ääres Barcelonasse oli näha palju kämpe, ise seal ei peatunud. Igatahes on see linn, mis ei väsita. Mulle meeldis. Et linnast pilti saada, vaata veebist enne linna kaarti või ka ümbrust GoogleEarthist.

Kui veel paketireise harrastasin, siis viibisin Salous ning käisin liinibussiga ka ümberkaudsed linnad läbi sh Tarragona. Mõnus parajalt väike turistivaba linnake, meri otse linnas, rõve keemiatehas otse linna külje all. Vaatamist jagus seal minusugusele ca 4-5 tunniks.

Barcast käivad sinna nii rongid kui bussid, umbes 1-1,5 tundi. Vanalinn on tore nagu ikka- rand on ka olemas. Aga 2 päeva on maksimum, siis võiks edasi liikuda. . . . Trip.ee parandas postitust keeleliselt!

Iseenesest olen siin natuke mõelnud ja arvutanud, et mõtekam vist ongi Salous hotell võtta, kuna see rohkem vist nagu turisti linnake... ega keegi seal Oktoobris pole olnud, et oskaks öelda milline ilm ja vesi sellel ajal olla võiks?