trip-krainetrip-ukraine-dark
Tartu - Riga Airport

Palju läheb reaalselt aega. 3, 3,5, 4 tundi. Pean laupäeva hommikul autoga inimesed lennukile viima.

Huvitav, kas sa kurdad meile oma rasket saatust, et laupäeva hommikul ei lastagi sul magada ja kästakse autojuhti mängida? Sel juhul kaastunne. Või oled lausete taha ka küsimärke planeerinud? Sel juhul soovitan vähemalt 5 tundi enne lennuki väljumist minema hakata. Kuna lennujaama pead sõitma pikalt läbi Riia, siis seal on iga 100 m järel foorid ja aega ning närvirakke kulub omajagu. :)

Eurolines'i buss sõidab seda maad 4,5 tundi (peatudes vahepeal 3 kohas, sõidab Riia linna sisse). Arvan, et sul kulub vähemalt 3,5 tundi. Kui 6 tundi enne lennuki väljumist sõitma hakata, peaks piisav olema.

pole mõtet läbi linna trügida, kasuta ringteed, viidad on ilusti väljas,ise olen kaks korda küinud ja pole eksinud. Boonusena näed veel hüdroelektrijaama tammi!

Ei kurda rasket saatust ning teen oma tööd, raha eest, ka laupäeva varahommikul. Riias on vist kaks lennujaama. Kas see, mis ringteelt viib, ongi peamine, RIX?

Vähemalt 5 h enne väljumist, mööda ringteed, RIX.

5 h ja Riia ring on ka variant, aga ka läbi Riia sõidus ei ole midagi õudsat, sõltub lihtsalt ajast. Kui mõtled läbi Riia sõita kl 6 ringis hommikul, siis ummikuid veel pole, seevastu alates 7st on riskantsem. Läbi Riia saab sõita kahte moodi: otse läbi kesklinna, aga ka mööda nn väikest ringi Lielvardes iela - Darzciema iela - Krastas iela - Karla Ulmana gatve. Ajasääst võrreldes suure ringiga üle poole tunni. Aga kui enne Riias käinud pole ja kaarti või navigaatorit pole, siis 5 h ja Riia ring ka kindlad variandid.

Riia ümbersõidul arvesta poole tunnise ooteajaga (teeremont), sõitsin ise sealt reedel 10.10 läbi

Lähen läbi linna, ring vist võtab rohkem aega. Laupäeva hommikul kl 8 paiku +-1h ei tohiks suuri ummikuid olla, poed veel ju kinni. Mööda peamagistraale, paari jõnksuga, ei tohiks hull olla. Kaart olemas ja Riias ennegi käinud.

Neljapäeva õhtusel tipptunnil polnud lennujaamast meie maanteele sõit mingi probleem. Sõitsime mööda uut teed, mis plaanitakse lõplikult avada Läti riigi aastapäevaks, novembris. Rohkem aega võttis ehk ehk Riia ringtee põhjapoolne lõik, kus kiirus üle 60 ei tõusnud ja möödasõit on võimatu.

... ja infoks tulevastele huvilistele. Startisin Tartust 5.30. Riia piirini 3h, otse läbi linna veel 0,5 tundi lisaks.

nii läbi linna sõita mitut marsruuti mööda kui ka mööda ringteed. Tipptunnil läbi linna on muidugi tüütu, aga ega ringteel veokate vahel ukerdades parem pole, 23 km asemel tuleb läbida 71. Tartu kesklinnast Riia lennujaama ette läheb 3,5 tundi, st 5 tundi enne lennuki väljumist oleks tervislik liikuma hakata. Hetkel ma ei tea, kas kuskil on ka teeremonte, seda võiks enne uurida. Tipptundidel on kõige hullemad kohad Daugava sillad. Õnneks on nii, et enamasti minnakse lennukile hommikul ja tullakse õhtul. See tähendab, et liigutakse üldisele liiklusvoolule vastu ja edasi saab suhteliselt kiiresti. Riiast õhtul Tartu poole välja sõites on kõige hullem koht Jugla ristmik linna idapiiril. Õnneks on selle ümberehitus nüüd vist enam-vähem valmis ja viimane kord sujus liiklus varasemaga võrreldes juba päris hästi. Linnas näitavad märgid lennujaama peale juba alates sissesõidust, neid järgides jõuab üsna hõlpsalt kohale.