Tartu- Riia- Barcelona

Plaanis Barcelonasse lennata ning AirBaltic pakub võimalust alustada reisi Tartust (mis minule kui tartlasele oleks muidugi väga mugav). Ümberistumiseks jääb aga parimal juhul 50 minutit (lennud Tartust on varem hilinenud ka). Kas see on piisav aeg? Lendan esimest korda, mistõttu kulub tõenäoliselt mõni aeg ka lennujaamas kohmitsemisele. Või oleks mõttekam sõita autoga Riiga ja sealt peale minna? Ette tänades, D.

Kui on ainult käsipagas ja lend ei hiline, isegi jõuab ehk. Riia lennujaam on väike. Kui mõlemad otsad müüb AirBaltic, siis tegelikult oma lennu hilinemisel, registreerivad nad edasi reisi lihtsalt hilisemale lennule, mis tähendab ootamist ja võib-olla kaua. Ma ise läheks küll autoga.

50 minutist piisab ilusti, isegi kui veidi hilineb. Paljudel lendudel Tartust või Tallinnast on Riias ümberistumiseks ka 35 minutit.

Mul oli ka viimati 50 minutit ümberistumisaega ja Milano-Riia lend hilines paarkümmend minutit, nii, et reaalselt jäigi vast ca 30, jõudsin ilusti. Suunal tagasi Tallinna ma muidugi ei muretsenud ka, sest samal õhtul oli veel kaks lendu plaanis. Muide, praegu just vaatasin, et mul on ka 50 minutit ümberistumisaega Riias oma järgmisel Barcelona reisil. Teine variant olnuks minna kella viiese lennuga Riiga, mis on mõttetult vara.