Tasuta katusealused ööbimiskohad

Kas Iirimaal leidub ka ööbimiskohti, mis sarnanevad meie RMK tasuta metsaonnidega?

Pead ei anna, aga ei usu ja ei soovita ka niisama tahtede all magada seal.Elasin seal aastaid ja ei magaks isegi vagunelamus.Lihtsalt kohalikud noored on seal sellised...kuidas nyyd oeldagi, vaba voliga ja kui nad mingit sellist asja nt teeaares peaks kohtama, viskavad nad sellele naiteks bensupommi aknasse.Ei utle, et sada protsenti ja alati,aga ryystata nad oskavad.Kohalikud kutsuvad neid
knackersiteks.Neid t6llameid j6lgub seal igas kandis ja nad ei arva isegi et nad miskit valesti teevad kui nad niisama sulle ligi astuvad ja nao tais molisevad,raakimata veel mingi telgi umber lukkamisest ja niisama lobu parast jargi lohistamisest.Osad on narkarid, osad teevad lihtdalt /nalja/. Kummaline selle maa juures on see et enamik neid on mingid 14 ja 15 aastased. Niiet ma pakun et mingi BB variant on ehk parem ikka.

No pätid on igal pool peavalutekitajad, paljud meiegi rullnokad peksavad, lõhuvad, varastavad ja röövivad puht lõbu pärast või siis oma kamba ees eputamiseks. Aga kuidas Iirimaal nendega on - kas kohtab neid rohkem asulate juures või võivad nad käia ka kõige metsikumates kohtades? Kui tõesti on suur oht sattuda nendega kokku ka 50 km asulatest eemal, siis, jah, paneb mõtlema küll.

Kuidas seal telkimisega üldse on? Kusagilt siitsamast Tripist hakkas kunagi silma, et eravaldustes polevat see lubatud, aga riigimetsade jms meil tavapärase kohta ei ole ma eestikeelset infot leidnud (inglise keeles guugeldamiseks olen ma liiga laisk).

Sai seal eelmine aasta nädala jagu rattaga seigeldud. Ausalt öeldes pole seal õieti metsagi, mis RMK'st sa veel unistad. See-eest on kogu riik karjamaid täis ja kõik need on kiviaedadega eraldatud ning pea-aegu iga aia peal kasvab lisaks tihe kibuvitsavõsa (okastraadi asemel). Meie igaõhtune ülesanne oligi leida mingi majadest veidi eemal asuv hekiga karjamaa ja värava kaudu sisse imbuda ning sa võisid olla 5m kaugusel sõiduteest nii, et keegi sellest arugi ei saanud. Vaid ühel õhtul sattus maalapi perenaine meile peale, aga siis saime ilusti ära räägitud, et lõket ei tee ja prügi maha ei jäta (see reegel kehtis meie endi jaoks niikuinii igal pool).

Võid sa kuskil üle aia ronida aga katsu otsida telkimiskohta autoga. Pea igal pool ringi sõites tee pealt vaade silmapiirini. Seal puudub mets ja ka võsa selline, nagu meile iseloomulik. Lage maa, kiviaiad ja karjamaad.