trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Toetan eelpoolrääkijat. 

Kuid selleks , et Jökulsarlonis teha paadisõit jäämägede vahel, peab selle kindlasti ette broneerima. Nende päevade sees põhja ei jõua- tegime ümber saare reisi 13 päeva.

 Tagasi lennujaama valige tee 427 läbi Grindaviki. Seal tee ääres minivariandid (Gunnufer ,Krýsuvík  jm) sellest, mis näha põhja pool, samuti ilusad kaldaalad (Brimketill lava rock pool). Grindavikis ka tuntud kalarestoran, kus saab suurest katlast rahvuslikku suppi 20 NOK eest. Aga vaatamisväärsuste jaoks sõida mööda kaldapealset.

Kas kellelgi kogemust, kas juurdeostetud väike kohver kabiini, millel laiust 22-23 cm, kuid muud näitajad väiksemad, läheb läbi? Kohver kõvast materjalist ja kokkupressimist ei kannata.

Olen naine 60+, kuid eelistan üksi reisimist, kui häid tuttavaid ei ole kaasa tulemas. Kust sa tead, milline on tundmatu reisikaaslane- võib-olla erimeelsuste tõttu reis üldse rikutud?Olen tundnud ka hea tuttavaga reisides, et reis rikutud- erinev tervislik seisund, kultuurihuvid jms.Kui oled omale marsruudi suutnud paika panna- proovi üksi.

Tegime mõned aastad tagasi päripäevaringi juulikuus 10 ööbimisega kohapeal ja päeva läbisõiduga max 250 km, kuna soovisime teekonnal võimalikult palju sissepõikeid teha vaatamisväärsustele. 3 täisealist, tempo mitte tormamine, s.t. hommikul välja 11-12 ja õhtuks kohale hiljemalt 19 enne pimenemist. Arvestama peab, et sõit võtab google.map märgitust vähemalt 2 korda rohkem aega koos vahepeatustega, kui ei sõida just kogu aeg A1. Sõitsime Toyota Avensisega.Näiteks teekonnale Olafsvik-Stykkisholmur-Stadur (174 km 3H) kulus terve päev. Stykkisholmuris läks 3,5 H, et käia laevaga ümbruskonna lindude saari uudistamas (otsi väikese aluse reise sadamast). Soovitan kõigile. Tagasiteel visati võrgud vette ja kogu seltskond sai tõesti kõhu täis värsketest merekarpidest (avati laeval ja sai sidrunit ka), mille eest maksame siin ulmelist hinda.Lisan lihtsalt veel märksõnu kohtadest, mis jäid kõige rohkem meelde: Snaefellsjökul, Myvatn, Hveriri termaalala, Jökulsarlon, Skaftafell liustik, koskedest Skogafoss, Godafoss, Dettifoss ja Gullfoss (rohkem tõesti pole vaja vist aega raisata), Lisaks, kui teele ette jääb, siis Krysuviki termaalala ja Gunnuhveri kuumaveeallikas.Kui aega vähe, võiks minu meelest Vik vahele jääda (seal mõned ilusad rannakaljud), kuid selleks, et sõita kaatriga Jökulsarloni jäämägede vahel, peab olema eelnev  broneering.Sellel teekonnal on hulgaliselt maalilisi vaateid.Juulikuus läks ka õhtuti nii külmaks, et võttis lõdisema. Vihma õnneks ei olnud.Loodetavalt on sellest infost kasu Islandile reisijatele.

Olen vist praegu kõige vanem mälestuste kirjutaja, sest need mälestused on 1970-ndate keskelt. Olin siis 22 ja minu sõbranna, kes töötas Välisturismivalitsuses, sai tuusiku kahele Taga-Kaukaasiasse. Tuusik algas Bakuust (sinna Inturisti gruppi tulid inimesed üle terve NSVL), kuhu pidi ise kohale jõudma. Lend läks TU-ga ( 2-istmeline, tundus hirmus pikk ja logises) läbi Moskva Šeremetjevo lennujaama. Mäletan, et jõudsime sinna öösel ja pidime mitu tundi ootama järgmist lendu. Lennujaam oli täis inimesi (ka koos perekondadega), kes istusid või magasid seina ääres põrandal oma kompsude otsas. Hais oli tugev. Nende vahel patseerisid 3-4 liikmelised kambad. Istusime nurgas ühe paljuliikmelise aasia pere kõrvale ja hoidsime oma kohvritest kõvasti kinni.

Bakuusse jõudsime koidikul, kui hakkas valgeks minema. Juba lennukil saime infot ühelt kohalikult, kuidas jõuda turismibaasi. Teel lennukist lennujaama hoonesse oli üks raudvärav, mille taga olid kobaras Lenini sonidega ja ukselinke käes hoidvad mehed, kes midagi hõikusid reisijatele. Lennujaamast väljudes ümbritsesid nad meid ja üritasid kohvreid käest kiskuda. Tänu kohalikule abilisele rahunesid ja samas nägime, milleks need ukselingid vajalikud- nendega avati vanade räämas autode uksi, millega nad taksoteenust tegid.

Ka turismibaasi jõudes oli selle värava ees juba varahommikul meestekamp. Igatahes olime õnnelikud, et tänu kohalikule abilisele õnnelikult kohale jõudsime. Edaspidi juba juhatasid Inturisti töötajad meie reisi 2 nädala jooksul läbi kolme liiduvabariigi ja hoiatasid, et liiguksime 4- liikmeliste gruppidena. Turismibaasidest olid wc potid ainult pealinnades- mujal jalajäljed või lihtsalt augud ja seda Inturisti grupile. Põrandad lainetasid igal pool.

Üks väike mälestus ka Berliinist samal perioodil. Buss lennujaamast viis Alexanderplatzi lähedale, kus pidi olema meie hotell. Ekslesime ja ei leidnud. Lõpuks keegi juhtis tähelepanu sellele, et järjest läheb inimesi ühes suunas, kandes üle õla suuri vaipu (Saksa DV oli NSVL turistide vaibaparadiis- ilus ja odav kaup). Läksime nende järel ja leidsimegi hotelli, mille spetsialiteet oli teenindada NSVL-st tulijaid. Sai oma silmaga ära nähtud ka kuulus müür. Üsnagi õõvastav- vahitorne tihedalt täis, okastraadid üleval (155 km pikk, 302 vahitorni).

Seoses lastega soovitaks küll kohtade probleemi enne reisi täpsustada- minu tuttaval oli 2 aastat tagasi kolme aastane laps pandud eraldi keskmisele istmele emast eraldi. Reis Itaaliasse.

Tuli küll.Kuna aga pole varem sellises eksperimendis osalenud, ei tea, mida arvata. Kas võiks ka mingil hetkel enne 25 päeva hotelle broneerima asuda?

Mul raha krediitkaardilt broneeritud ja kinnituse istekoha ning toidu valiku osas sain. Ei tea, kas lennupiletid ka saab. Millised on kogemused - kas lennu mittetoimumisel raha tagasi saab?

Parandus, see kivimets oli Varnast sisemaa poole, tee nr. 2 ja mitte väga kaugel.

Varnast sisemaa poole mnt. nr 2 on selline huvitav koht http://mgu.bg/geosites/pobiti-kamuni-gallery.html Nessebar väärib kindlasti külastust. Teed korralikud, nii et ekskursioonide asemel tasub auto võtta.

Kindlasti võtke rendiauto - sellega saate kogu lõunaranniku läbi sõita kuni Cabo de Sao Vincenteni ja põigata tee peal ilusatesse randadesse ja linnakestesse. Käisime eelmise aasta juunis ja liiklust pole vaja karta. Kiirused pea kogu aeg kuni 70 km/h ja seetõttu tuleb vahemaade läbimiseks arvestada rohkem aega. Kindlasti võtke ka Lagose sadamast tunnine paadiretk väikese paadiga (kuni 6 inimest), mis sõidab läbi kaldaäärsed grotid. Kõige kaunim elamus Algarvest.

Sai kunagi ka mindud Türgi reisile ja uuritud eelnevalt, kus soodsad vahetused, et siit ei peaks hunnikus kaasa vedama.Üldiselt - kodust kaasa võetu kulus kiiresti. Läksime hotellist Alanyas mere suunas peale pikka lendu- kõhud tühjad. Ei jõudnud üles otsida seda Tripadvisoris soovitatud Ravza restorani(Ravza is one of the oldest restaurants in Alanya, since 1955 at one place (Tourism started just in the Sixties) and managed in the 4th generation in the family) Võtsime toidud tänava äärest- toodi kogustes, mida keegi ei olnud võimelised ära sööma aga maksime kõige eest. Lõunalauast tõusnud ja kuna olime öelnud, et tahaks suuri rätikuid mere äärde minekuks, tuhises kõrvalttänavalt välja rätikukoormaga türklanna, kes müüs igaühele 4 rätikut Versace jms.Sellega sai kaasavõetud summa ennetahtaegse lõõgi, kuna ei olnud tulnud ostureisile. Õhtul kulused kokku löödes olime otsustanud, et meenete arv on täis- need rätikud kõlbasid kinkimiseks küll ja juhuslikesse kohtadesse sööma ei lähe. Türgis kulub iga raha, ja rahavahetuspunkte pidi Alanyas küll otsima. Ostke ekskursioonid kohalikelt, tehke eeltööd, kus söömas käia ja nautige puhkust. Lisaks Ravzale Alanyas on punase torni juures olev isa-poja restoran (tee läheb mäkke, selle alguses).Hinnaklass kõrgem, kuid hea elamus garanteeritud.

Tänan vastajaid, kelle kommentaaridest on väga suur kasu! Igaks juhuks, kui keegi peaks olema huvitatud apartmendist Albufeira lähistel vaikses piirkonnas, kus randa ei pea ronima, vaid saab lähedale sõita ja mõlemas väikeses rannas on restoranid, kus päikeseloojangut vaadata, siis selline on meie leid pärast pikka otsimist (ehk on kellelgi kasu) http://www.homeaway.co.uk/p15277

Kasutaksin ka seda teemat, kuna juunis oleme reisil suunal Portost Albufeirani. Esimesed 3 ööd majutus Portos ja kasutaks kahel päeval hop-on hop-off busse. Katsuks ilma autota ära käia ka Bragas. Kuid siis võtame rendiauto ja liigume esimesel päeval Porto-Guimaraes-Lamegos- Viseu–Coimbra. Kas see on üldse jõukohane, kui ikka vaatamisväärsusi tahad ka vaadata? Mis kvaliteediga teed on? Coimbras oleme ühe terve päeva ja 2 ööd. Stardime sealt marsruudile Coimbra-Batalha-Nazare-Obidos-Alcobaca-Peniche-Sintra. Sintra lähistel oleme 3 ööd, 2 tervet päeva. 1 päev- Lissabon, 2 päev - Sintra,Quinta da Regaleira,Cabo da Roca,Palacio e Convento de Mafra,Cascais. Kas on kellelgi teiseks päevaks midagi soovitada? Lissaboni peale praegu aega rohkem ei raiskaks, seal saab teinekord lendude vahepeatusena ka pausi teha. Edasi läheme mööda läänepoolset kallast (või on seal liiga kehvad teed?) Albufeirasse, kus on lõdvem aeg 5 päeva. Kas on kellelgi lõunakaldal midagi huvitavat soovitada, kuna eriti rannapeesitajad me ei ole? Juba otsustatud kohad on muidugi Lagos, Sagres, Cabo de Sao Vincente,Loulé turg, Pena liivaskulptuurid, Tavira, Foia mäetipp (902 m) Monchique lähedal. Oleksin väga tänulik, kui mõni Portugali tundev inimene kommenteeriks seda marsruuti ja teeks täiendusi. Kas kellelgi on ka Portugali autorendi kogemusi? Tundub, et kõik firmad võtavad krediitkaardilt 1000-1500 eurot igaks juhuks ka siis, kui on 0-excess kindlustus. Tänud vastajatele

Neringal võiks ka läbi käia puidust nõiaskulptuuride pargist Juodkrante lähedal (siitpoolt sõites peale asulat paremat kätt), samuti teha üks söögikord vanal laeval Juodkrante sadamas.

Kiiduväärt tervis teie lastel. Olime ka Siguldas 21.-24.06 ja igal ööl sadas vihma, teisel päeval ka kuni lõunani. Hotelliski oli niiske ja külm.

Mikupiku, olen Tallinna elanik, sõidan siinses liikluses igapäevaselt ja midagi hullu siin ei näe. Kui teemaalgataja on öelnud, et kardab koos lastega sõita auklikel ja ilma piireteta mägiteedel, siis ära neid soovita. Ilmselt ei ole Sa sõitnud valge märgistusega teedel Kreetas ja ei tea, et nende teede vahel võib esineda ka lõike, mis üldse kaardil puuduvad. Samuti on külavaheteed sellised, et ainult üks auto mahub sõitma, tihti väga suure kaldega ja pimedate kurvidega. Kui satuvad vastamisi 2 autot, siis võin öelda oma kogemustest, et Sina võid olla tagurdaja ja möödasõidukoha otsija, sest kreetalane lihtsalt pressib peale. Sellised kogemused teedelt, kus turistid tavaliselt ei sõida. Mujal on jah, liiklus kultuurne.

Ei tea ju ka, kas teemaalgataja järsku pole pärit mingist Eesti rahulikuma liiklusega paigast. Igatahes, teemaalgataja, ära lastega riski. Adrenaliinihuvilistele soovitaks enne Topoliat pöörata paremale, siis esimesel võimalusel vasakule Vlatose peale (seda teed pole kaardil). Ka Milia külake on kena sihtkoht.

Ärge pöörake külateedele (kollast ja valget värvi kaardil) -sealt leiab küll kohti, kus juuksed püsti tõusevad.

Hea ja odav söögikoht kesklinnas, Türgi Kommertspanga vastas on Ravza restoran http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g297961-d2464079-Reviews-Ravza_Restaurant-Alanya_Turkish_Mediterranean_Coast.html

Kallim hinnaklass, kuid ka väga hea on isa-poja restoran merevaatega punase torni lähedal Iskele Sofrazi http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g297961-d3458368-Reviews-Iskele_Sofrasi-Alanya_Turkish_Mediterranean_Coast.html

Aga ekskursioonid võtke jah Pashalt, ilusad olid Roheline kanjon (laevareis - taotlege Pashalt väikest laeva) ja Sapadere kanjon (džiibiga).

Rand on üle tee, läbi teiste hotellide territooriumide ja nigel. Hotellis võib olla, kui aknad sisehoovi ja kõrgemal, võimalusel 3.korrusel, sest hotell asub aktiivse liiklusega tee ääres ja need, kel olid aknad tänava poole, kurtsid küll, et kogu liiklus segab. Toit keskpärane. Arvestama peab, et hotelli majutatakse palju vene turiste ja kõrvaltuppa võivad sattuda peolembesed inimesed. Ekskursioonid ostke kohalikelt - kohe hotelli vastas üks autorendi koht, kust pakutakse nii inglise kui vene keeles Spiridon reise. Spiridon ise muhe kreeklane.

Kas ilmtingimata Egiptusesse vaja? Siin hea valik viimase hetke reisidest http://www.rantapallo.fi/akkilahdot/

Loodetavalt teemaalgataja on saanud aru, et tema pole bussireisija. Bussireisija on inimene, kes ei tee probleemi sellest, et jõuab hotelli kell 1 öösel ja sõidab välja 6.30. Hotelli voodi võib tunduda võrkkiigena ja konditsioneerist võid und näha. Vaatamisväärsuse juures võib olla aega tutvumiseks 15 minutit. Vastavasse riiki sõit võib võtta aega mitu ööpäeva. Palju aega võtavad WC-de ühiskülastused -kui 60 inimest lastakse lahti mingi kiirtoidukoha juures, kus ainult 1 meeste ja naiste WC. Ja nagu ütleb eelkirjutaja- siis bussireisid on tõesti optimistidele. Seega pole mõtet kritiseerida seda, mida ise vabal tahtel valitud. Mina sain esimese reisiga teada, et pole bussireisija, ja ei kritiseeri oma kogemust. Enamus sellel reisil viibinutest olid reisiga rahul- seega optimistid. Tee endale selgeks, mida reisilt ootad. Kõige parem reis on enda tehtud reis - pole kedagi süüdistada ja tead täpselt, mis sind ootab. P.s. see minu esimene bussireis polnud 90-ndatel, vaid eelmisel aastal. Enne seda olid enda tehtud reisid alates 2005.a. pea igal aastal. Tuleb lihtsalt natuke ise vaeva näha ja saada üle hirmust - kas saan hakkama(olen ka vanem inimene).

Paar aastat tagasi Rhodosel oli oktoobri teisel poolel õhk 24-30, vesi 22-24. Aga ega kõik aastad pole vennad.Mõni päev oli vihmahoogusid.