Viimased kommentaarid

Tuli küll.Kuna aga pole varem sellises eksperimendis osalenud, ei tea, mida arvata. Kas võiks ka mingil hetkel enne 25 päeva hotelle broneerima asuda?

Mul raha krediitkaardilt broneeritud ja kinnituse istekoha ning toidu valiku osas sain. Ei tea, kas lennupiletid ka saab. Millised on kogemused - kas lennu mittetoimumisel raha tagasi saab?

Parandus, see kivimets oli Varnast sisemaa poole, tee nr. 2 ja mitte väga kaugel.

Varnast sisemaa poole mnt. nr 2 on selline huvitav koht http://mgu.bg/geosites/pobiti-kamuni-gallery.html
Nessebar väärib kindlasti külastust. Teed korralikud, nii et ekskursioonide asemel tasub auto võtta.

Kindlasti võtke rendiauto - sellega saate kogu lõunaranniku läbi sõita kuni Cabo de Sao Vincenteni ja põigata tee peal ilusatesse randadesse ja linnakestesse. Käisime eelmise aasta juunis ja liiklust pole vaja karta. Kiirused pea kogu aeg kuni 70 km/h ja seetõttu tuleb vahemaade läbimiseks arvestada rohkem aega. Kindlasti võtke ka Lagose sadamast tunnine paadiretk väikese paadiga (kuni 6 inimest), mis sõidab läbi kaldaäärsed grotid. Kõige kaunim elamus Algarvest.

Sai kunagi ka mindud Türgi reisile ja uuritud eelnevalt, kus soodsad vahetused, et siit ei peaks hunnikus kaasa vedama.Üldiselt - kodust kaasa võetu kulus kiiresti. Läksime hotellist Alanyas mere suunas peale pikka lendu- kõhud tühjad. Ei jõudnud üles otsida seda Tripadvisoris soovitatud Ravza restorani(Ravza is one of the oldest restaurants in Alanya, since 1955 at one place (Tourism started just in the Sixties) and managed in the 4th generation in the family)
Võtsime toidud tänava äärest- toodi kogustes, mida keegi ei olnud võimelised ära sööma aga maksime kõige eest. Lõunalauast tõusnud ja kuna olime öelnud, et tahaks suuri rätikuid mere äärde minekuks, tuhises kõrvalttänavalt välja rätikukoormaga türklanna, kes müüs igaühele 4 rätikut Versace jms.Sellega sai kaasavõetud summa ennetahtaegse lõõgi, kuna ei olnud tulnud ostureisile.
Õhtul kulused kokku löödes olime otsustanud, et meenete arv on täis- need rätikud kõlbasid kinkimiseks küll ja juhuslikesse kohtadesse sööma ei lähe.
Türgis kulub iga raha, ja rahavahetuspunkte pidi Alanyas küll otsima.
Ostke ekskursioonid kohalikelt, tehke eeltööd, kus söömas käia ja nautige puhkust.
Lisaks Ravzale Alanyas on punase torni juures olev isa-poja restoran (tee läheb mäkke, selle alguses).Hinnaklass kõrgem, kuid hea elamus garanteeritud.

Tänan vastajaid, kelle kommentaaridest on väga suur kasu!
Igaks juhuks, kui keegi peaks olema huvitatud apartmendist Albufeira lähistel vaikses piirkonnas, kus randa ei pea ronima, vaid saab lähedale sõita ja mõlemas väikeses rannas on restoranid, kus päikeseloojangut vaadata, siis selline on meie leid pärast pikka otsimist (ehk on kellelgi kasu) http://www.homeaway.co.uk/p15277

Kasutaksin ka seda teemat, kuna juunis oleme reisil suunal Portost Albufeirani. Esimesed 3 ööd majutus Portos ja kasutaks kahel päeval hop-on hop-off busse. Katsuks ilma autota ära käia ka Bragas.
Kuid siis võtame rendiauto ja liigume esimesel päeval Porto-Guimaraes-Lamegos- Viseu–Coimbra.
Kas see on üldse jõukohane, kui ikka vaatamisväärsusi tahad ka vaadata? Mis kvaliteediga teed on?
Coimbras oleme ühe terve päeva ja 2 ööd. Stardime sealt marsruudile Coimbra-Batalha-Nazare-Obidos-Alcobaca-Peniche-Sintra. Sintra lähistel oleme 3 ööd, 2 tervet päeva. 1 päev- Lissabon, 2 päev - Sintra,Quinta da Regaleira,Cabo da Roca,Palacio e Convento de Mafra,Cascais.
Kas on kellelgi teiseks päevaks midagi soovitada? Lissaboni peale praegu aega rohkem ei raiskaks, seal saab teinekord lendude vahepeatusena ka pausi teha.
Edasi läheme mööda läänepoolset kallast (või on seal liiga kehvad teed?) Albufeirasse, kus on lõdvem aeg 5 päeva. Kas on kellelgi lõunakaldal midagi huvitavat soovitada, kuna eriti rannapeesitajad me ei ole? Juba otsustatud kohad on muidugi Lagos, Sagres, Cabo de Sao Vincente,Loulé turg, Pena liivaskulptuurid, Tavira, Foia mäetipp (902 m) Monchique lähedal.
Oleksin väga tänulik, kui mõni Portugali tundev inimene kommenteeriks seda marsruuti ja teeks täiendusi.
Kas kellelgi on ka Portugali autorendi kogemusi? Tundub, et kõik firmad võtavad krediitkaardilt 1000-1500 eurot igaks juhuks ka siis, kui on 0-excess kindlustus.
Tänud vastajatele

Neringal võiks ka läbi käia puidust nõiaskulptuuride pargist Juodkrante lähedal (siitpoolt sõites peale asulat paremat kätt), samuti teha üks söögikord vanal laeval Juodkrante sadamas.

Kiiduväärt tervis teie lastel. Olime ka Siguldas 21.-24.06 ja igal ööl sadas vihma, teisel päeval ka kuni lõunani. Hotelliski oli niiske ja külm.

Mikupiku, olen Tallinna elanik, sõidan siinses liikluses igapäevaselt ja midagi hullu siin ei näe. Kui teemaalgataja on öelnud, et kardab koos lastega sõita auklikel ja ilma piireteta mägiteedel, siis ära neid soovita. Ilmselt ei ole Sa sõitnud valge märgistusega teedel Kreetas ja ei tea, et nende teede vahel võib esineda ka lõike, mis üldse kaardil puuduvad. Samuti on külavaheteed sellised, et ainult üks auto mahub sõitma, tihti väga suure kaldega ja pimedate kurvidega. Kui satuvad vastamisi 2 autot, siis võin öelda oma kogemustest, et Sina võid olla tagurdaja ja möödasõidukoha otsija, sest kreetalane lihtsalt pressib peale. Sellised kogemused teedelt, kus turistid tavaliselt ei sõida. Mujal on jah, liiklus kultuurne.

Ei tea ju ka, kas teemaalgataja järsku pole pärit mingist Eesti rahulikuma liiklusega paigast.
Igatahes, teemaalgataja, ära lastega riski.
Adrenaliinihuvilistele soovitaks enne Topoliat pöörata paremale, siis esimesel võimalusel vasakule Vlatose peale (seda teed pole kaardil). Ka Milia külake on kena sihtkoht.

Ärge pöörake külateedele (kollast ja valget värvi kaardil) -sealt leiab küll kohti, kus juuksed püsti tõusevad.

Hea ja odav söögikoht kesklinnas, Türgi Kommertspanga vastas on Ravza restoran http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g297961-d2464079-Reviews-Ravza_Restaurant-Alanya_Turkish_Mediterranean_Coast.html

Kallim hinnaklass, kuid ka väga hea on isa-poja restoran merevaatega punase torni lähedal Iskele Sofrazi http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g297961-d3458368-Reviews-Iskele_Sofrasi-Alanya_Turkish_Mediterranean_Coast.html

Aga ekskursioonid võtke jah Pashalt, ilusad olid Roheline kanjon (laevareis - taotlege Pashalt väikest laeva) ja Sapadere kanjon (džiibiga).

Rand on üle tee, läbi teiste hotellide territooriumide ja nigel. Hotellis võib olla, kui aknad sisehoovi ja kõrgemal, võimalusel 3.korrusel, sest hotell asub aktiivse liiklusega tee ääres ja need, kel olid aknad tänava poole, kurtsid küll, et kogu liiklus segab. Toit keskpärane. Arvestama peab, et hotelli majutatakse palju vene turiste ja kõrvaltuppa võivad sattuda peolembesed inimesed.
Ekskursioonid ostke kohalikelt - kohe hotelli vastas üks autorendi koht, kust pakutakse nii inglise kui vene keeles Spiridon reise. Spiridon ise muhe kreeklane.

Kas ilmtingimata Egiptusesse vaja? Siin hea valik viimase hetke reisidest http://www.rantapallo.fi/akkilahdot/

Loodetavalt teemaalgataja on saanud aru, et tema pole bussireisija. Bussireisija on inimene, kes ei tee probleemi sellest, et jõuab hotelli kell 1 öösel ja sõidab välja 6.30. Hotelli voodi võib tunduda võrkkiigena ja konditsioneerist võid und näha. Vaatamisväärsuse juures võib olla aega tutvumiseks 15 minutit. Vastavasse riiki sõit võib võtta aega mitu ööpäeva. Palju aega võtavad WC-de ühiskülastused -kui 60 inimest lastakse lahti mingi kiirtoidukoha juures, kus ainult 1 meeste ja naiste WC. Ja nagu ütleb eelkirjutaja- siis bussireisid on tõesti optimistidele.
Seega pole mõtet kritiseerida seda, mida ise vabal tahtel valitud.
Mina sain esimese reisiga teada, et pole bussireisija, ja ei kritiseeri oma kogemust. Enamus sellel reisil viibinutest olid reisiga rahul- seega optimistid.
Tee endale selgeks, mida reisilt ootad. Kõige parem reis on enda tehtud reis - pole kedagi süüdistada ja tead täpselt, mis sind ootab.
P.s. see minu esimene bussireis polnud 90-ndatel, vaid eelmisel aastal. Enne seda olid enda tehtud reisid alates 2005.a. pea igal aastal.
Tuleb lihtsalt natuke ise vaeva näha ja saada üle hirmust - kas saan hakkama(olen ka vanem inimene).

Paar aastat tagasi Rhodosel oli oktoobri teisel poolel õhk 24-30, vesi 22-24. Aga ega kõik aastad pole vennad.Mõni päev oli vihmahoogusid.

Tulin ka 12.mai Kreetalt, autorendi osas pidasin enne meili teel läbirääkimisi kohaliku firmaga Autoforce, Citroen C3 (1,4) 25 eur päev. Aga tulevikus valiks auto kohapealt. Adelianos Kamposes, kus ööbisin, oli autorente iga 100 m takka ja praegu pakuvad nii: rendi auto 3 päevaks ja saad 3 päeva tasuta, alates 20 eur päev. Vali auto kohapeal tehnilise olukorra järgi. Minu ette tellitud C3 oli paras ront.
Ja tahaks hoiatada neid, kes plaanivad lähiajal sõita Elafonisisse Topolia kaudu - Topolias oli varing ja normaalne tee suletud. Ümbersõit on tee kaudu, mida pole kaardil ja sinna nõrga mootoriga autoga on ohtlik minna - suur osa teest 1.käiguga üles-alla.

Minek mai algul ja paika pandud selline plaan:

 1. Saabumise päev -Rethymnon bussiga
 2. päev- Hania bussiga
 3. päev-7.päev - autorent 4-5 päevaks, sõltuvalt, kas saab kohapeal osta Gramvoussa ekskursiooni laevaga või peab ise sõitma.
  Marsruudid:
  a)Adelianos Kampos-Falassarna rand-Sfinari rand-Chrissoskalitisasi klooster-Elafonissi-Topalia kuru-Adelianos Kampos;
  b)Adelianos Kampos-Kourtaliotiko kuru-Preveli klooster-Amoudi rand-Plakias-Chora Sfakion-Imbrose kuru-Adelianos Kampos
  c)Adelianos Kampos-Zoniana koopad-Arkadi klooster-Ad.Kampos
  d)Ad.Kampos-Omalose platoo(ilma Samaaria kuru matkata)-Paleochora-Kournase järv-Ad.Kampos
  e) Gramvoussa kas ekskursiooniga või ise.
  Liikumise kiirus 30-40 km/h enamusel distantsil ja rannas pole ühel kohal üle tunni, kui sedagi.
  Kui kellelgi on häid ettepanekuid marsruudi muutusteks, olen väga tänulik.

Pole vaja hirmu tunda, kui suudad sõita Lõuna-Eesti teedel ja Stockmani parkimismajast üles. Ei ole need teed hirmsamad midagi.

Edinburghis avati augustis ka Primark, Princes Streetil. See on peamine kaubandustänav, kus igasuguseid poode. Sealsamas lähedal, Waverley Bridgel on ka soodne hiina buffet söögikoht http://www.jimmychungs.com/locate/loc_edin_waverley.htm
Lõuna täiskasvanule 7.50 ja lapsele 5 GBP. Toitude valik on suur ja selline, mida siit ei leia.
Kui just mingil põhjusel Glasgowi ei pea minema, siis on Stirling tõesti see koht, mida tasub külastada - armas linnake ja ilus kindlus. Kui aega on, võite ka sellesama linnaliinide ühepäeva piletiga sõita Edinburghist välja Roslini, kus on iidne kabel ( film "Da Vinci kood" tehti seal).Sisse pääseb kuni 16.30. Buss nr. 15 läheb Princes Streedilt, sõit pool tundi. Ühepäevapileti (3.20) saad osta igalt bussijuhilt ja see kehtib kuni 24.00

Kogu Walesile ringi peale teha ei jõua selle ajaga. Soovitan põhja piirkonda: King Arthurs Labyrinth Corrises, sealt ülespoole: Portmeirion,Caernarfoni kindlus, sõit rongiga Snowdoni mäele. Põhja pool on ka teisi kindlusi (Bangor, Conwy), kuid eelpoolmainitu on kõige võimsam.Tee viib läbi Snowdonia rahvuspargi ja Cambria mägede. Kui teele jääb Chesteri linnake, siis võiksite läbi põigata- armas linn, kuigi pole enam Walesi piires.

Beritberta, kas läbisite Cairngormi rahvuspargi tee nr. 939 kaudu? Kaua teekond Edinburghi aega võttis? Tahaks teada, mis kell Invernessist liikuma peaks hakkama, et kell 15 lennujaamas olla ja tahaks sõita tee nr. 939 kaudu. Kas tegite ka lisakindlustuse autole?