Telavi

Tbilisist ida poole jäävas Kahheetia veinipiirkonna suuremas linnas Telavis pole suurt midagi teha, kuid see on heaks sihtkohaks linna ümbritsevatesse vaatamisväärsustesse.
Väikese otsimise järel jõudsime turismiinfo ette, kus seisev vanahärra kutsus meid enda juurde ööbima. Pompöösne maja asus kohe i-punkti kõrval linnaopargi servas. Ööbimine maksis inimese kohta 15 lari, lisaks valmistas ta neile veel kamba peale 20 lari eest hommikusöögi.
Giorgi leidis meile ka vabalt inglise keelt rääkiva autojuht Davidi, kes sõidutas meid 30 lari eest linnaümbruses ringi: Gremi kindlus, muuseumid, pargid, Kindzmarauli veinitehas. Seal tegi ta meile ka hinna sisse kuuluva veinitehase tuuri koos veinidegusteerimisega. Tõeline imedemaa!

Telavist algab tee Tusheti kaitsealale. Päris "Imedemaa" on seal.

Kas keegi on ehk liikunud Telavist Kazbegi poole otse, ilma Tbilisisse naasmata? Telavi ja Kazbegi vahel on täitsa olemas tee ja eelduslikult külade vahel ka marsrutkad? Internetiavarustest kuigi palju infot ei leia - üks päris vana postitus LP foorumis on vist kõige informatiivsem: https://www.lonelyplanet.com/thorntree/forums/europe-eastern-europe-the-caucasus/georgia/kakheti-to-kazbegi

Kas keegi on seda teekonda (hiljuti?) läbi teinud? Kõik mõtted ja kogemused väga teretulnud.

Aitäh!

Akhmeta ja Tianeti vahel marsat leida on küsitav, tee ise läbitav maasturiga. Tuleb kas takso võtta või hääletada. Kui tahta kindla peale minna, siis ilmselt Tbilisi kaudu.

Telavis võid võtta ühendust Gelaga, tema teab kindlasti kuidas saab reisida. Elab seal lähedal. Möödunud aastal reisisime temaga mitu päeva. Tegi väga toreda reisi meile. Soovitan soojalt seda reisikorraldajat, korraldab vajadusel ööbimist, giiditeenust, autojuht, tamada; Gela +995 599 353 383, elab Tbilisis ja Telavi lähedal. https://www.facebook.com/gela.giorgevichi?fref=ts