telgiga Itaalias

Kas on keegi, kes on Itaalias reisides ööbinud telgiga kämpingutes. Uurisin camping.it lehelt, et iseenesest seal kämpinguid piisavalt, hinnad Horvaatia kämpingutega oluliselt kallimad? Kuidas on turvalisus kämpingutes? Huvitaks mõni kämpig Veneetsia lähedal.

Kämpinguid on palju-palju-palju.

0
0

Olen reisinud kaks nädalat ja kämpingutes ööbinud -- juulis 2012. Kämpinguid on palju-palju, sõber Google kaart aitab...

Mis meelde jäi?

  • Turvalisusega küll probleeme ei olnud -- või mida sa silmas pead?
  • Hinnad olid sellised nii ja naa -- Horvaatiast ja ka põhjamaadest mõnevõrra kallimad minu mälu järgi aga ei midagi erilist.
  • Ette ei broneerinud midagi, kui tuli mõte ööbima jääda, siis tavaliselt suht kiiresti mõni kämping ka vastu tuli.
  • Lõunamaa, ööd on palavad. Telki paika sättides on abiks teadmine ilmakaartest -- hommikupäike võiks võimalikult kaua jääda mõne puu või hoone taha ;-)
  • Lahedamad meelde jäänud kohad: San Marino -- suht odav aga väga viisakas basseiniga kämping ning Pisa -- Pisa tornist ca 5 min jalutuskäigu kaugusel asuv kämping.
  • Pettumus: Firenze -- räämas ja mälu järgi teistest kallim (aga see polnud seal ilmselt ainus)
  • Basseiniga kämpingutes nõuti ujumismütsi -- seda sõltumata juuste pikkusest.
0
0

Tänan, Alar. Turvalisuse all mõtlesin, et kuidas kämpingutes vargustega on. Näit. Horvaatia kämpingutes on meie arvates turvaline. Samas Albaanias Tiranas üritati hotellis meie tuppa sisse murda.

0
0

Pooleteise nädala pärast Itaalias telgi püstitajana olen sihtkoha kämpasid uurinud ning jäi mulje, et tihti on telkimise eelduseks auto olemasolu. Ühistranspordiga reisija jaoks, kes loodab telkimisega reisi eelarvet kontrolli all hoida, on kämpingud selline 50:50 võimalus - mõnel juhul on kämpa linnasüdamest jalutuskäigu kaugusel või saab sinna mugavalt linnaliini- või kämpingu enda bussiga. Teisel juhul aga avastad, et lähimasse kämpingusse jõudmine tähendaks piisavalt pikka ja keerulist seiklust, et see ennast ära ei tasu.

0
0

Me reisimegi autoga. Kämpingute mõte oli selles, et siis oleks hea auto sinna jätta ja linnu külastada ühiskondliku transpordiga.

0
0

Soovitaksin veel lehte http://italy-cycling-guide.info/region-guides/

Regioonide alt leiab kämpingute nimekirja ja kaardi (samuti gpsi poi failid), andmed on täpsed ja põhjalikud, kasutamine lihtne.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased