Telgiga Malaisia vihmametsa?

Tere! Plaan minna Malaisia Taman Negara rahvusparki nii umbes kolmepäevasele matkale. Kas oma telki on mõtet kaasa vedada? Ons telgis ööbimine üldse parim variant arvestades niiskust, muda ja öiseid paduvihmu? Milliseid alternatiive võiks vihmamets veel ööbimiseks pakkuda? Kas on seal ehitatud mingeid varjualuseid või kõrgemaid lavatseid? Samas tahaks vältida lagastatud ja ülerahvastatud ööbimiskohti. Olen kuulnud ka võrkiiges magamisest, aga oma vahendid küll selleks puuduvad. Palun andke head nõu.

Kahtlen kas üldse rahvuspargis ööbimine väljaspool asulaid on lubatud?

Ära solvu, aga et teaksid, milleks valmis olla, pane telk yles vanni ja keera dushsh lahti. Kui veel sadakond kaani ka saaksid, oleks hää;) me saime yhel lyhiretkel (ca 2 km) kyll kõrvadeni märjaks ja mõtlesime rõõmuga, et ei pea telkima.

Telk jäi seekord koju, kuigi sel perioodil oleks telgis magamine olnud isegi mõeldav, kohalikke koolilapsi nägin küll telikimas. Telkimine paistis küll igeal pool lubatud olevat (iseasi, kas leiad selleks sobiva paigakese). Suuremad vihmasajud olid selleks ajaks möödas, nii et vannivarianti proovida ei oleks saanud. Magasime hiigelsuures koopas, mis jälgi arvestades sobib ka elevantidele öömajaks. Samas rääkis giid, et oli kord detsembris kahe turistiga samas kopopas ööbinud ja hommikul ärgates oli öine vihmasadu vee nii kõrgele tõstnud, et koduteel tuli mitu korda ujuda. Sellise ilmaga ei oleks telk tõesti mingit magamisvõimalust pakkunud. Ka kõik koopad ei sobi magamiseks - ühe nahkhiiri täis koopa põrand oli näiteks kaetud paksult nahkhiireväljaheidetes toimetavate satikatega. Nägime ka üht ööbimiseks mõeldud onni, kus katus pea kohal ja puulavatsid magamiseks.

Proxil õigus. Parem variant on seal jah nt. rippkiik ja ja tentkatus pea kohal + moskiitovõrk. Vt. ka seda jutulõnga: http://trip.ee/node/11140