Telklaagrid Eestis ja Lätis

Soovime perega minna umbes nädalaks telkima. Oleme otsinud netist selleks sobivaid kohti, aga peale Mereoja kämpingu pole midagi väga silma jäänud.

Lätist ei tea üldse midagi :)

Meie soov oleks see, et koht asuks mere ääres või väga lähedal merele, et oleks pesemis ja tualeti kasutamise võimalus ning väga mõnus oleks kui saaks ka kööginurka kasutada.

Mingit sellist kohta kus öö otsa pidu käib ei taha. Tahaks just rahu ja vaikust, et saaksime oma patareisid nautida ja lihtsalt puhata. Paha ei teeks kui läheduses oleksid matkarajad või mingeid muid aktiivse puhkuse võimalusi.

Ootan eelkõige soovitusi neilt kes ise on käinud ja oskavad jagada oma kogemusi

Üks hea võimalus, kust kämpade otsimist alustada: https://www.camping.info/et
Suurem jagu neist ongi mere või mingi järve lähistel.

Ise olen, kui juba telgiga, siis kämpadest eemale hoidnud, aga leidub poolmetsikuid võimalusi nagu meil näiteks RMK platsid, Lätis on kah midagi sarnast. Osades tuleb tädi mingil hetkel sümboolset maksu korjama. Metsas ei ole küll kööginurka ega dušši sooja veega, aga on oma priimus, "kukesupp" ja veekogu teetolmu mahaloputamiseks. Prügikastid ja mingi ihukergendamise putka on kah enamasti olemas. Metsa alla ei tohi mootorsõidukiga kusagil pöörata.

Rahu on suhteline mõiste, seda ei saa keegi sulle tagada. Teinekord oled end just üksiku metsajärve kaldale sisse seadnud, kui saabub mingi lärmakas seltskond. Isegi kui need laagerdavad end teisele poole järve, ei ole rahule kilomeetrite raadiuses lootustki. Ametlikes kämpades kehtib mingil hetkel öörahu, iseasi, kuidas selle tagamisega lood on. Loterii.

Kui matkata jalgsi, jalgrattaga või veesõidukiga, saad otsida rahuliku laagriplatsi paigas, kuhu piduseltskonnad oma autodega ei pääse.

4
0

Eestis leiab RMK telkimisplatsid nende veebikaardi abil:
https://rmk-loodusegakoos-veebikaart.rmk.ee/map

Lätis on selleks LVM Geo äpp.

Võib ka tasulisi kämpinguid / puhkekeskusi vaadata.

Matkaradadest. Oleme Lätis käinud Kura poolsaarel - see ala oli nõukogude ajal puhtalt sõjaväe käes ja suht inimtühi. Põhatipus on midagi veel järgi liivi kultuurist, keskus on Mazirbes. Linnakestest olid kenad Kuldiga ja Talsi. Matkaradu on seal ka.

Läti uhkus on Gauja rahvuspark. Koiva / Gauja peal saab süsta ja kanuu ja paadiga sõita, seal on tihe veeturism, mootorsõidukeid rahvusparki ei lubata (elektrimootorid on vist lubatud). Punased ja valged liivakivikaljud, kena.

Meile meeldis väga mererand Põhja-Lätis, liivakivikaljud ja huvitav. Veczemju klintis / cliffs, neid kaljusid on seal päris pikalt. Otse Riia maantee ääres.

Kõige huvitavam piirkond on Ida-Läti ehk Latgale, aga sinna pole ma veel jõudnud.

Ärge olge Lätis nädalat ühe koha peal, liikuge ringi. Hakkab igav. Gauja rahvuspark, Sigulda, Cesis, ordulinnused on sisemaal.

Eestis vastu Läti piiri on RMK Kabli ja Lemme telkimisalad.

0
0

Huvitavad just tasulised telkimisplatsid. RMK omadega olen kursis ja neid vaadanud. Aga tänud neile kes juba vastanud :))

0
0

Aastaid tagasi olin Ventspilsis https://www.visitventspils.com/et/accommodation/mereaarne-kamping/ Seal nii majakesed, telkimine kui ka hoone tualettide, duši ja köögiga. Grillimiskohad, tagaväravast sai mere äärde. Ventspils on uhke linn, teeb Pärnule silmad ette, palju on vaadata. Ventspilsi äärelinnas hirveaed ja matkarajad. Võib-olla nädalalõpud on liiga rahvarohked ja mitte nii vaiksed nagu sa sooviksid.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased